X

ראש בראש – דוד עציוני תובע את יעקב בורובסקי בסכום של מיליון שקלים

עציוני תובע את בורובסקי להסתה ולשון הרע על סך מיליון שקלים ומציע לו לחבור אליו: "לצערי הוא איבד אחיזה במציאות בשל מצבו בסקרים" בורובסקי: "נשר לא מתעסק עם זבובים"

המועמד לראשות העירייה, דוד עציוני, תובע את המועמד יעקב בורובסקי על מיליון שקלים בעקבות סרטון השמצה שהופץ נגדו כביכול על ידי בורובסקי.
"בימים האחרונים הופץ ברשתות החברתיות סרטון השמצה שיקרי נגדי הגובל בהסתה מטעם יעקב בורובסקי" טוען עציוני. "עמדותיי כאיש מרכז ידועות וגלויות לכולם, לכן אין כל סיבה להגיב למכונת הרעל שהוא מפזר במישור הפוליטי הציבורי. בפרט שהוא מגרד אחוזים בודדים שככל הנראה סחררו אותו ולכן איבד כל אחיזה במציאות". על פי עציוני, מדובר בעבירה פלילית של הסתה ולשון הרע שבגינה הוגשה קובלנה פלילית ליועמ"ש ותביעה אזרחית בסך מיליון שקלים.

המועמד לראשות העירייה הוסיף ואמר כי "מצד אחד יונה יהב, מאשים אותי שאני חברתי לבן גביר ולימין הקיצוני ומצד שני בורובסקי טוען שאני חברתי לבל"ד. לא חברתי לאף אחד מהמפלגות לא מהימין הקיצוני ולא מהשמאל הקיצוני. אני יכול לומר לציבור החיפאי רק דבר אחד: אהיה ראש עיר של כולם: יהודים, ערבים, חרדים, דתיים לאומים, ימנים ושמאלנים, כי יש לנו עיר אחת לכולם. כנראה שבורובסקי לא למד כלום מ -7 באוקטובר ששנאה ופילוג רק מביאה לאסון.
לצערי, בורובסקי פרקליטו של נתניהו ושליחו שלמד ממנו ובנו של הראש הממשלה יאיר נתניהו רק את הדברים הרעים בתקווה שאולי זה יעזור לו בבחירות, אך זה בדיוק הפוך, הוסיף עציוני שאמר עוד שלא יכול להבליג על המעשים של בורובסקי שגובלים ב"פלילי" לדבריו ועל כן, בחר להגיש תלונה ליועץ המשפטי לממשלה לפתוח בחקירה פלילית נגד בורובסקי בגין הסתה ולשון הרע וכן בתביעה אזרחית על סך מיליון שקל. עם זאת, הציג עציוני פנייה לשותפות לבורובסקי כשפנה אליו במטרה שיחברו יחד: "אני קורא לבורובסקי שמקבל אחוזים בודדים להסיר את מועמדותו ולחבור אליי אם חיפה חשובה לו. הוא בדעה כמוני שקליש ויונה זה אסון לעיר, לכן הוא חייב לחבור אליי".


יעקב בורובסקי. צילום: רונן פדידה

בורובסקי מסר: "בפוסט שכתבתי, כוונתי הייתה – דיי לשקרים. עציוני משקר! פעם לגבי העובדה שהוא פעל מול פיקוד העורף כשפיקוד העורף ביקש להפסיק את הטיפול מול עיריית חיפה, פעם שניה הוא מפרסם בכל מקום שהוא בין 40 המנהיגים מתחת לגיל 40. אני עומד על כל מה שנאמר, אבא שלי לימד אותי שמי שהולך לישון עם כלבים שלא יתפלא שיתעורר עם פשפשים. עציוני הצהיר שאנשיו הם אסטרטגים של בל'ד והם הציעו לי תמורת שכר ומקום לחבור לבל"ד. אני אימתתי את הדברים, כל הרחוב הערבי יודע שבזמן מלחמה הוא חובר לבל'ד".

"אשמח שתגיע תביעה ולא זאת בלבד שאני לא חוזר בי אלא הדברים מתחזקים אצלי. אם הוא טוען שאני משקר, שיתבע אותי. לא פניתי אליו. הפוסט שלי היה על יונה, קליש ועציוני שהם משקרים לציבור ללא מצמוץ תחת הכותרת שאחרי ה7 באוקטובר מנהיגים צריכים לדבר אמת. אם קליש אומרת שיצאה לפעולה פרטית לשחרר חטופים ולאחר מכן מסתבר יוצאת לחופשה פרטית, היא משקרת. אם יהב במצב רפואי קשה ולא טוען שהמסמכים הרפואיים שלו לא מזויפים, הוא משקר. מהי חובת האזרח אם לא לדעת את האמת? חובתי היא להגיד לציבור באופן חד וברור את האמת על כל אחד מהמועמדים. מצד אחד עציוני תוקף מצד שני מציע לחבור, מבחינתי זה הסיפור על הפשפש והגמל. התגובה שלי אליו, "נשר לא מתעסק עם זבובים". אדון עציוני, אתה איש ריק מבחינתי. אם התכוונת לפתוח קרן למשפחה שלי, אל תדאג". דברי בורובסקי
אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי