X

אלי כהן: "מטרונית משנה חיים של עיר. היא מכת מוות לעסקים" גם ככה התשתיות בטירת כרמל לא מהמפותחות שיש. הכבישים צרים, יש מחסור בחניה (וידאו)

"ניוז חיפה קריות" מגיע אל בתיהם של מתמודדים לראשות הערים והמועצות המקומיות, במסגרת פרויקט "ראיון בנעלי בית", והפעם ביקרנו בביתו של אלי כהן, שמתמודד לראשות טירת כרמל. כהן מותח ביקורת קשה על התשתיות העירוניות הקורסות והכבישים ההרוסים. כהן מזהיר מפגיעה קשה בעיר עם כניסת המטרונית ולאור המצב הביטחוני הוא אומר: הבחירות האלה חשובות מאי פעם". צפו בראיון המלא

כל מי שנוסע בכבישי טירת כרמל מרגיש היטב את מצבם הרעוע. חורים, בורות וסדקים הם חלק בלתי נפרד מרוב כבישי העיר ודבר זה מכעיס את המועמד לראשות העיר, אלי כהן. "אי אפשר לקחת כביש ורק לצבוע אותו" הוא אומר.


כהן אומר כי במשך שנים לא נתנו מחשבה לתכנון נכון ודוגמא לכך הוא נחל עובדיה. לדבריו, המבנה הטופוגרפי של העיר גורם לנחל לזרום אל תוך העיר בימי גשומים ולכן יש להסיט אותו. "צריך להגדיל את הניקוזים, צריך לרבד את הכבישים נכון. אי אפשר לקחת כביש ורק לצבוע אותו וכל גשם וכל רוח וכל דבר שקורה במזג אוויר גורם לכביש להיפתח".


"אי אפשר לקחת כביש ורק לצבוע אותו"

"אי אפשר לקחת כביש ורק לצבוע אותו" אלי כהן צילום: ניוז חיפה קריות 

 

על פי התכנון, המטרונית אמורה להיכנס אל תוך טירת כרמל ועל כך אומר כהן ומזהיר מפגיעה אנושה בעיר: "בכייה לדורות. אני בעד תחבורה ציבורית, העתיד הולך לתחבורה ציבורית אבל היא צריכה להיות נכונה ומותאמת לתושבים ובטח מותאמת לעיר. לצערי הרב את תוואי המטרונית אישרו בישיבת מועצת עיר של חמש דקות. מטרונית משנה חיים של עיר.

"אנחנו נסיט את המטרונית לכביש 4" אלי כהן צילום: ניוז חיפה קריות

היא מכת מוות לעסקים. גם ככה התשתיות בטירת כרמל לא מהמפותחות שיש. הכבישים צרים, יש מחסור בחניה, בעלי העסקים גם ככה נאבקים על הפרנסה שלהם". מטרונית צריכה להיות בכביש 4, שם יהיה חניון גדול, שם יהיו שאטלים וזה יטיב עם העיר וזה יטיב עם התושבים וזה יטיב עם התחבורה הציבורית. אנחנו בטירת כרמל רוצים עיר עם עסקים, עיר עם חיים ובשביל שזה יקרה ובעלי העסקים ייהנו וירוויחו ויהיה להם מקומות חניה, אנחנו נסיט את המטרונית לכביש 4"

 

כל מי שנוסע בכבישי טירת כרמל מרגיש היטב את מצבם הרעוע. חורים, בורות וסדקים הם חלק בלתי נפרד מרוב כבישי העיר. צילום: ניוז חיפה קריות

בעקבות המלחמה שנכפתה על ישראל הוקפאו הקמפיינים של הבחירות וכעת מנסים הפוליטיקאים לחזור ולעורר את הציבור על חשיבות יום הבחירות. כהן: "אנחנו מדינה דמוקרטית ובמדינה דמוקרטית יש בחירות לרשויות מקומיות כמו שיש בחירות לכנסת. העיתוי לא נוח, האווירה לא משהו, קשה מאוד ליצר פעילות במצב הקיים. עדיין, המלחמה גם חשפה את המוכנות שלנו ואת החוסן האזרחי שלנו. עיר שאין בה מוכנות ואין בה מוגנות ואין בה יכולת להתמודד לנהל ולהתנהל בחרום, לא יכולה לתת עורף חזק לצבא הגנה לישראל ולממשלת ישראל. הבחירות האלה יותר חשובות מאי פעם. בבחירות האלה מעבר לחינוך ותשתיות ותרבות וספורט, יש פה עניין של מיגונים של בתי ספר, של גנים, של תחושת ביטחון להורים, על מנת שהצבא יוכל לנהל מלחמה ואנחנו נוכל לחיות תחת שגרה עד כמה שאפשר".

"אני מקווה מאוד שכל תושב ותושבת בטירת כרמל ובמדינת ישראל יצאו להצביע"

"אני מקווה מאוד שכל תושב ותושבת בטירת כרמל ובמדינת ישראל יצאו להצביע"

עוד אומר כהן: "אני מקווה מאוד שכל תושב ותושבת בטירת כרמל ובמדינת ישראל יצאו להצביע". הוא קורא לכולם לצאת להצביע על אף המצב. "לצאת ולהשפיע על מנת שנוכל לבנות עיר חזקה עם חוסן אזרחי עם מוגנות ותחושת ביטחון לתושבים שלנו על מנת שצה"ל יוכל לנהל את המלחמה ולתת לנו ימים שקטים וטובים יותר".

"ניצור עיר לתפארת מדינת ישראל"

"ניצור עיר לתפארת מדינת ישראל"

במידה ואכן יזכה כהן בראשות העיר, הוא מציין את הדברים שיעלו בדחיפות על שולחנו: "חינוך, חינוך, חינוך. זו רפורמה שנכין אותה מהיום הראשון. אנחנו נהפוך את מערכת החינוך למצטיינת. הדבר השני שאנחנו נטפל בו זה נושא ההיערכות לחירום אני לא יודע מתי תגיע הצרה מהצפון והיא תגיע. הדבר השלישי: תשתיות- נבנה תשתיות נכונות גם אנושיות וגם בטוניות על מנת שזה יתחבר וניצור עיר לתפארת מדינת ישראל".

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחדשות