X

תוצאות הסקר של "מדגם" עבור ניוז חיפה קריות ורדיו חיפה, הביאו את המועמדים להגיב. עפ"י הסקר יהב מוביל בפער ושני אחריו עציוני, אך אין הכרעה ומסתמן סיבוב שני.

בעקבות סקר הבחירות של מכון 'מדגם' בראשות מנו גבע, עבור ניוז חיפה קריות ורדיו חיפה, עלו המועמדים לראשות העיר לשידור בתכנית 'זירה חופשית' ברדיו חיפה והתייחסו לתוצאות הסקר. על פי הסקר, למרות שיונה מוביל בפער, אין הכרעה ברורה בחיפה ומסתמן סיבוב שני בין יונה יהב לדוד עציוני

 

היום (שישי) פורסמו תוצאות סקר הבחירות לראשות העיר חיפה ולמועצת העיר של מכון מדגם בראשות מנו גבע. הסקר נעשה עבור ניוז חיפה קריות ורדיו חיפה. על פי תוצאות הסקר, את השלישייה הראשונה של המועמדים לראשות העיר מובילים יונה יהב, דוד עציוני ואביהו האן. בשידור בתכנית 'זירה חופשית' ברדיו חיפה התייחסו המועמדים  לתוצאות הסקר.


יעקב בורובסקי: "הצחקתם אותי". לדבריו של בורובסקי על פי הסקר מטעמו הוא נמצא במקום השני. הוא טוען כי אינו מתעסק בחיבורים עם פוליטיקאים מסיעות אחרות אלא עם האזרחים.  "60-70 אחוז ממצביעי ש"ס יצביעו עבורי, מצביעי החסידיות יצביעו עבורי". "מי שרוצה להציל את העיר חיפה חייב להצטרף אלינו בדרך שלנו ואני שמח שציבורים ענקיים עושים את זה".


יעקב בורובסקי. "מי שרוצה להציל את העיר חיפה חייב להצטרף אלינו בדרך שלנו ואני שמח שציבורים ענקיים עושים את זה". צילום רונן פדידה

יונה יהב: "אני אצור קואליציה מקיר לקיר". יהב הביע את ביטחונו שהבחירות יסתיימו בסיבוב הראשון בניצחונו. "העיר הזו נסוגה בצורה כל כך דרמטית, שקעה כל כך עמוק וכל כך נעלמה מהנוף של ערם גדולות והממשלה ממש הזדכתה על כל מחוייבות כלפיה, את כל זה צריך לתקן ויכול לתקן רק אדם שלמחרת הבחירות יכול להתחיל לעבוד. מכל המועמדים אני היחיד שיכול למחרת הבחירות להתחיל לעבוד". במטה יהב מעדכנים כי בימים האחרונים ישנם מגעים מתקדמים בין יהב למספר מועמדים ורשימות במטרה להבטיח את תמיכתם בו ולבסס את נצחונו בבחירות.

 יונה יהב. מכל המועמדים אני היחיד שיכול למחרת הבחירות להתחיל לעבוד". צילום: גביש מדיה

אביהו האן: "חלק גדול מהמתלבטים עברו אלי. הכפלתי פי שניים את כוחי". לדבריו של האן, המתלבטים מבינים שהם רוצים מועמד ליברלי, עם ערכים של יושרה, עם ערכים של עיר דמוקרטית לתושביה והם רוצים מנהיג שיש לו חיבור להנהגה הלאומית. האן ציין את התמיכה שהוא מקבל מבני גנץ, ראש המחנה הממלכתי והכספים שיגיעו לעיר כשגנץ יהיה ראש הממשלה. האן הביע את ביטחונו שיגיע לסיבוב השני של הבחירות מול יהב. "יש פה הזדמנות פז למחנה הליברלי, תבואו יחד איתי" אמר האן וקרא לאיחוד של מועמדים עם הרשימה שלו.

אביהו האן. המתלבטים מבינים שהם רוצים מועמד ליברלי, צילום: אלעד מל כה

דוד עציוני: "לי יש תחושה שננצח בסיבוב הראשון". לדבריו יש סחף של מצביעים לכיוונו מה שמביא אותו לנסיקה. לגבי הסיכום עם החרדים ציין עציוני כי ההסכם נחתם השבוע עם ש"ס וטרם עם סיעות אחרות. "כולם רדפו אחרי החרדים אבל החרדים הולכים רק עם מי שהם יודעים שהולך לנצח". "העיר תישאר ליברלית ופלורליסטית, נדאג לכל תושבי חיפה".

דוד עציוני. "העיר תישאר ליברלית ופלורליסטית, נדאג לכל תושבי חיפה". צילום: יח"צ

שרית גולן שטיינברג: "במשך שנים ניסיתי להביא פוליטיקה אחרת". לדבריה של גולן בוחרים רוצים להצביע עבורה אך חוששים שאין לה סיכוי. "נוהלו פה קמפיינים מדהימים במיליוני שקלים רבים כדי להנדס את התודעה הזאת". לדבריה "הכל יכול לקרות ביום שלישי". היא מבקשת מהציבור החיפאי להצביע למי שהוא הכי מתאים לראשות העיר.

שרית גולן שטיינברג. מבקשת מהציבור החיפאי להצביע למי שהוא הכי מתאים לראשות העיר. צילום: דורון גולן

עינת קליש רותם: "העיר נמכרה לדרעי וגולדקנופף". לדבריה של קליש החרדים לא יודעים עם מי ללכת "החרדים לא מבינים את הרחוב". לדבריה יש שתי אפשרויות שחיפה הולכת אליהן, "לחרדים ולימין על מלא" והדרך השנייה זה "בל"ד ורג'א זעאתרה. אני חושבת שהבן אדם היחידי שיותר שנוא מדרעי בחיפה זה רג'א זעאתרה".

עינת קליש רותם חושבת שהבן אדם היחידי שיותר שנוא מדרעי בחיפה זה רג'א זעאתרה. צילום: ראובן כהן דוברות העירייה

.

הסקר נערך על ידי מכון המחקר "מדגם" בראשות מנו גבע. הסקר בוצע באופן משולב: טלפונית ממוקד הסקרים הממוחשב של חברת "מדגם" ובאמצעות הפאנל האינטרנטי iPanel. בסקר השתתפו 501 מרואיינים, המהווים מדגם מייצג של כלל בעלי זכות ההצבעה (+17) בחיפה. טעות הדגימה המרבית בסקר: 4.4%+ מועד איסוף הנתונים: 18-21/2/2024.

סקר מכון מדגם בראשות מנו גבע

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחדשות