X

אבל בקריית ים – מנהלת חט"ב לוינסון, רבקה אזוגי, הלכה לעולמה לאחר מאבק במחלת הסרטן. "בכל בוקר, עת כניסתי בשער בית הספר, אני מזכירה לעצמי מהי מטרת חיי"

בגיל 43 ואחרי מאבק של שנים במחלה הארורה, רבקה אזוגי, המנהלת האהובה של חטיבת הביניים לוינסון בקרית ים, הלכה לעולמה. היא הותירה אחריה בעל ושלושה ילדים. "כבוגרת בית הספר, שחזרה לנהל בבית החינוך, אני מתרגשת לראות בוגרים שבוחרים שוב בלוינסון כמוסד חינוכי עבור ילדיהם ואת בוגרינו כחלק מהצוות החינוכי" אלו מילותיה באתר בית הספר

 אחרי 8 שנים לאחר שנתגלה הסרטן בגופה, נפטרה אמש רבקה אזוגי, המוכרת בקרית ים כמנהלת האהובה של חטיבת הביניים בבית הספר לווינסון בעיר.

אזוגי החלה לעבוד כמנהלת בית הספר לוינסון בגיל 35. באותה שנה גילו בגופה את המחלה הארורה. עם השנים מצבה הבריאותי הלך והתדרדר. על אף הטיפולים הרבים שעברה, הגרורות הלכו והתפשטו והגיעו עד למוח ועקב כך, היא נאלצה להיעזר במקל הליכה ובכיסא גלגלים. המנהלת האהובה לא ויתרה והמשיכה להגיע מדי פעם לבית הספר תוך שהיא נעזרת כאמור בכיסא גלגלים, הכל על מנת לתת כוח לתלמידה האהובים, אותם ראתה תמיד כחשובים ואהובים.

באתר של בית הספר, מופיעים מילותיה: "בכל בוקר, עת כניסתי בשער בית הספר, אני מזכירה לעצמי מהי מטרת חיי החינוך ב'לוינסון למצויינות', אני רוצה לגדל כאן את הבנים והבנות באופן הכי אותנטי שמחובר לעולמם ו'מקפיץ' אותם לחיים טובים, מלאים ומצוינים בחברה הישראלית והלאומית. אני חשה שזו השליחות הלאומית שלי לתת הזדמנות שווה בין שווים ויודעת שאנו עושים את הדבר הנכון, כי לכל נער/נערה מגיע להצליח! בבסיס התכנית החינוכית-פדגוגית-אירגונית בבית ספר, אנו מכוונים לפעולות ברמה מקומית ובראיה עולמית, נוטעים שורשים ופירות בהווה שיניבו לעתיד. התכנית החינוכית של בית הספר שמה דגש על הכנה ללימודים האקדמיים והכנה לחיים. מערכת השעות האישית של כל תלמיד מביאה לידי ביטוי כישורים אישיים, מיומנויות נדרשות, תגבורים והעשרה כללית ותורנית. התכנית החברתית שלנו מתייחסת לגאווה דתית לאומית וחיים מתוך כבוד ויראת שמיים. הישגי בית הספר מעידים על צוות ירא שמיים, מסור, אוהב ומאמין בדרך החינוכית הייחודית שלנו. אנו עוסקים במניעת פערים לימודים וחברתיים כחלק מהמענה האישי שזוכה לו כל תלמיד/תלמידה. מצויינות הינו ערך יסוד בתפיסה החינוכית שלנו וביטויו ניכרים בכיתות מופ"ת, כיתות שח"ר, כיתות שוחרות ובמערכת שיעורי התגבור והעשרה המתקיימים בבה"ס עד שעות הערב. ובנימה אישית כבוגרת בית הספר, שחזרה לנהל בבית החינוך, אני מתרגשת לראות בוגרים שבוחרים שוב בלוינסון כמוסד חינוכי עבור ילדיהם ואת בוגרינו כחלק מהצוות החינוכי. הלואי ויתקיים בנו הפסוק (הושע יד, ז) : "ילכו ינקותיו ויהי כזית הודו וריח לו כלבנון"".


הרב שלומי קאפח, מנהל התיכון, ספד לה: "מי שהכיר את רבקה יודע ששילבה כוחות של מצביא בקרב בעת שעסקה בצד הארגוני משמעתי הייתה קשה כארז אך בו בעת שילבה רכות ואימהות כלפי התלמידים דבר שלא ניתן לתאר. תלמידים היו מגיעים למשרדה להראות לה את התקדמותם בלימודים לאחר בחינה שהצליחו בה והיא הקשיבה כאילו זה הדבר החשוב ביותר כעת וזה כל עולמה עכשיו. תלמידים למדו עבורה התאמצו ללמוד עבור אימא רבקה. דלתה הייתה פתוחה גם כאשר הייתה סגורה פיזית. תלמידים נכנסו לדבר אתה על חייהם האישים והיא כמו מנופאי טוב ידעה לרומם אותם אל על. גם הצוות היה כרוך אחריה הייתה חדה ואנליטית אך גמישה ומקשיבה. הצליחה בדרכה להוביל את ביה"ס להישגים ולחבר את חטיבת הביניים לתהליך שש שנתי מיוחד ומצליח".

בעיריית קריית ים ספדו לה: "בצער רב עיריית קריית ים מודיעה על לכתה בטרם עת של רבקה אזוגי, מנהלת חט"ב ל

 

 

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחדשות