X

כצפוי – סיבוב שני בחיפה, יהב מול עציוני. הסתיימה תקופת קליש

434 קלפיות נספרו עד עתה ולפי הספירה נראה כי הקרב על ראשות חיפה נכנס לסיבוב שני בין יונה יהב ודוד עציוני שיתמודדו על הראשות. בורובסקי אחריהם עם 12%. אביהו האן עם 10% ועינת קליש, ראשת העיר היוצאת עם 4.5%. אז מי יהיה ראש העיר הבא של חיפה? הסיבוב השני ייערך בעוד 12 ימים ואז, באופן וודאי, יתחיל עידן חדש או חדש-ישן בחיפה.

הסתיימה תקופת קליש כראשת עיר. לאחר ספירת 99 אחוז מהקלפיות: קצת יותר מ 36% ליונה יהב כאשר דוד עציוני עם 22%.

ממחנה יהב נמסר כי כבר הלילה החלו מגעים עם מועמדים ורשימות להקמת קואליציה רחבה בראשותו של יונה יהב: "תושבי חיפה גילו בגרות אדירה והצביעו בעד ראש עיר אמיתי, מנוסה ואחראי. יהב, הבטיח כי מיד עם בחירתו, יקים ממשלת אחדות חיפאית". לשון ההודעה.


מוביל בתוצאות ובדרך לסיבוב שני. יונה יהב ורעייתו רבקה. צילום: גביש מדיה


יהב, שכיהן כראש עיר במשך 3 קדנציות, אמר על הבעת האמון המחודשת בו על ידי הציבור החיפאי: "אני נרגש מהתמיכה האדירה של עשרות אלפי חיפאים. ניצחנו בפער אדיר את הסיבוב הראשון, ואני מתכוון להגדיל אותו ולהשלים ניצחון סוחף בסיבוב השני. תושבי חיפה גילו בגרות אדירה וקבעו כי חיפה חייבת ראש עיר אמיתי, מנוסה ואחראי. ברגישותם ובגרותם הם דחו קמפיין אלים, שקרי ונבזי נגדי, שנוהל לאורך כל מערכת הבחירות."

בדרך לכבוש את הראשות? דוד עציוני ורעייתו שלי. צילום: מטה דוד עציוני

יהב הוסיף ואמר: "אני קורא לועדת הבחירות המרכזית לא לאשר לגורמים קיצונים להפוך את חיפה לזירת קרב בסיבוב השני, אלא להפוך את הבחירות האלה לאירוע דמוקרטי, שמוסיף כבוד לעירנו חיפה. סיעת חיפה שלנו היא הסיעה הגדולה במועצת העיר. היא תאפשר לי להקים קואליציה רחבה ויציבה, ולהוביל בחמש השנים הקרובות תהליך של תיקון גדול בחיפה, שיביא עימו תקווה גדולה ותנופת צמיחה לעירנו".

דוד עציוני: "מדובר בהישג משמעותי. כולם ניסו לפגוע בנו, יהב מייצג את כל מה שמקולקל בחיפה". עם למעלה מ-22 אחוזים ולפני ספירת קולות החיילים והמעטפות הכפולות במטה עציוני מעודדים מהתוצאות ומברכים על ההישג המשמעותי ועל העלייה לסיבוב השני (לראשונה בהיסטוריה בעיר חיפה). דוד עציוני: "מדובר בהישג משמעותי. הצלחנו לעלות לסיבוב השני למרות שכל המועמדים ניסו לפגוע בנו כשהבינו שאנחנו אלה שמובילים". "יונה מייצג את כל מה שמקולקל בחיפה מזה שני עשורים – גל הגירה שלילית, התדרדרות בעניין הסביבתי והפיכת העיר לאחת הערים העניות בישראל. העיר חיפה חייבת לשנות כיוון. השילוב של איום ביטחוני דרמטי לצד חולשה חברתית וכלכלית הוא אסון. חיפה היא עיר פלורליסטית, ממלכתית וסבלנית. אפעל לאחד את העיר חיפה, ואת הפוטנציאל הענק שלה אני אדאג לממש".

ראש העירייה היוצאת, עינת קליש רותם, הוציאה הודעה ב-X (טוויטר): "מקבלת את רצון הבוחר ומאחלת הצלחה לעיר חיפה ולמי שיבחר לעמוד בראשה. מי יתן ויעשה את הטוב למען תושביה".

על פי אחוזי ההצבעה למועצת העיר חיפה עולה כי חיפה שלנו, סיעתו של יונה יהב, תהיה הסיעה הגדולה במועצה עם 13.6 אחוז מהקולות, הירוקים כחול-לבן בראשות אביהו האן עם 7.9 אחוזים, הבית שלנו בראשות דוד עציוני עם 6.9 אחוזים, חיפה בשבילנו חוזה חדש בראשות שרית גולן שטיינברג עם 6.7 אחוזים, הליכוד בראשות יניב בן שושן עם 5 אחוזים, חיפה ביתנו בראשות טטיאנה ג'ון עם 4.7 אחוז, יש עתיד וצעירי חיפה בראשות יוסי שלום עם 4.7 אחוזים, חד"ש עם 4.5 אחוזים, שדולת הגמלאים עם 4.5 אחוזים, אני חי פה בראשות קיריל קארטניק עם 3.9 אחוזים, מחוברים לחיפה וקריית חיים בראשות יעקב בורובסקי עם 3.7 אחוזים, ש"ס עם 3.6 אחוזים, אגודת ישראל עם 3.5 אחוזים, דגל לתושב עם 3.4 אחוזים, אחדות הציונות הדתית עם 3.1 אחוזים, בל"ד עם 3.1 אחוזים, רוב העיר עם 3 אחוזים, אכפת לי מתושבי חיפה בראשות צביקה ברבי עם 2.8 אחוזים, חיים בחיפה בראשות עינת קליש רותם עם 2.2 אחוזים, ציונות נטו בראשות יואב רמתי עם 1.9 אחוז, ניר שובר חיפה פיתוח עם 1.8 אחוז, דא חיפה בראשות לזר קפלון עם 1.7 אחוז, למען ילדינו בראשות אבראהים גטאס עם 1.3 אחוז, התושב במרכז בראשות יעקב שטרית עם 1.2 אחוז, טק והעיר עם 0.7 אחוז וחיפאים יחד מנצחים יחד בראשות יצחק בלס עם 0.3 אחוז.

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחדשות