X

יונה יהב ואביהו האן בקריאה לפוליטיקאים בעיר: "הצטרפו אלינו"

יונה יהב, המועמד לראשות עיריית חיפה ואביהו האן, יו"ר הירוקים, הודיעו הערב במסיבת עיתונאים באופן רשמי על איחוד כוחות. השניים קראו לשאר המועמדים והרשימות שהתמודדו, להצטרף אליהם "על מנת ליצור אחדות גדולה למען העיר"

מול עשרות פעילים נלהבים הודיעו הערב (חמישי) המועמד לראשות העירייה שעלה לסיבוב השני, יונה יהב ויו"ר הירוקים, אביהו האן, על החבירה שנחתמה ביניהם. שני ראשי הסיעות הגדולות שנבחרו למועצת העיר חיפה, הודיעו כי חבירתם תהווה את הבסיס להקמתה של "ממשלת אחדות חיפאית" תחת הנהגתו של יונה יהב.

יונה יהב אמר בנאומו: "היום מתחיל התיקון הגדול לו חיפה כל כך זקוקה. זהו חיבור טבעי וערכי של כל מי שרוצה את חיפה חופשית וליברלית. מול הקיצוניות המאיימת על חיפה – אנחנו נהייה התקווה!" בדבריו של יהב הוא הזכיר כי החיבור הראשון בינו לבין סיעת הירוקים, היה כבר בשנת 2003 והוסיף: "זהו לא חיבור פוליטי – זאת שותפות ערכית ואידיאולוגית של חיפה הטובה והדמוקרטית. יצרנו את השותפות והברית בינינו כי עירנו חיפה עומדת בפני האתגרים הגדולים בתולדותיה. אלה, מחייבים מנהיגות עירונית מנוסה ואחראית של פטריוטים חיפאים. בסיבוב השני אנחנו רוצים להגיע לניצחון מוחץ וחד משמעי".


חתימה על הסכם חבירה. יונה יהב ואביהו האן. צילום: יח"צ

יהב הדגיש בדבריו כאמור את הצורך בהקמתה של קואליציה ליברלית רחבה בחיפה ואמר: "זה החיבור הראשון ובימים הקרובים נעדכן על חיבורים נוספים, אחרת חיפה תהפוך לעיר אלימה, קיצונית וחשוכה, כפי שראינו שיש מי שרוצה בכך במערכת הבחירות. אותם גורמים פוליטיים לא ראויים להיקרא חיפאים!" לדבריו.

קוראים לממשלת אחדות חיפאית.
יונה יהב ואביהו האן. צילום: דורון גולן

בנאומו הזכיר המועמד לראשות העירייה כי אחד האתגרים החשובים ביותר לטיפול עם שובו לתפקיד ראש העיר הוא הכנתה של חיפה לכל תרחיש ביטחוני, תוך שהוא מפנה את תשומת הלב ליירוט הטילים מעל מפרץ חיפה הבוקר. "אני מיישר מבט לחזית הצפונית ואומר לחסן נסראללה: DON'T! "פגיעה בתושבי חיפה היא פגיעה בישראל כולה. חיפה לא תיפול!", התחייב יהב. "אקים קרן מיוחדת של 300 מיליון שקלים, אותם אגייס מידידיה של חיפה בעולם, מהבנקים וממשרדי הממשלה, אשר יאפשרו לי לנהל את העיר בכל תרחיש ולשמור על שגרה עירונית מלאה". יהב הודה לאביהו האן ולרשימת "הירוקים – כחול לבן" על הצטרפותם לקואליציה בהנהגתו, כשאמר: "האן שותף אמיץ לדרך הליברלית והפטריוטית שלי. התמיכה שלך ושל חברי הסיעה שלך היא מעוררת השראה, זו בשורה אמיתית לציבור החיפאי. תושבי חיפה הצביעו בסיבוב הראשון בעד ממשלת אחדות חיפאית – בעד חיבורים, בעד אחדות."

קוראים לשמור על עתידה וצביונה של חיפה כעיר חופשית וליברלית. יונה יהב ואביהו האן. צילום: דורון גולן

לצדו של יונה יהב, עמד כאמור מי שהתחרה מולו ומול 10 מועמדים אחרים עד לפני מספר ימים על הכיסא הנחשק לראשות העיר חיפה, אביהו האן, יו"ר הירוקים בעיר, שאמר בנאומו: "אנחנו מייצרים את החבירה לאור ההבנה שהציבור רוצה את יונה יהב כראש עיריית חיפה. הציבור נתן לי כוח אלקטורלי משמעותי כי הוא רצה אותי לצד יונה יהב במנהיגות של העיר הזו. אני עומד כאן מתוך אחריות לעתיד של חיפה ונכנס מחת לאלונקה כי חיפה לפני הכל וזה מקבל משנה תוקף כשאני תומך ביונה יהב לראשות העירייה". האן הוסיף ואמר: "אהיה שותף בכיר לקבלת ההחלטות בעיר, אני ויונה חולקים ערכים משותפים. נהיה שותפים מכיוון ששמנו את חיפה במרכז ואת התושבים במרכז". בהתייחסו למועמד השני שעלה לסיבוב השני, דויד עציוני, אמר האן: "עציוני הוא חסר ניסיון וחסר בשלות. הוא אינו יכול להנהיג את העיר הזו בעת מלחמה שתהיה בפתח. אני מקבל אחריות וקורא לסיעות נוספות להצטרף אלינו משום שחיפה חשובה, חיפה לפני הכל".

 

 

 

 
אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי