X

הדרך של יונה יהב חזרה לראשות העיר חיפה

ביום ראשון הקרוב יתקיים הסיבוב השני לבחירות לראשות העיר חיפה ואז נדע מי יהיה ראש העיר בחמש השנים הקרובות. בינתיים, יונה יהב התחיל לעבוד ומגייס לצידו את ראשי הסיעות, יהב פנה למועמדים האחרים, בלי אגו ובלי טינה, ואמר להם – בואו! הצטרפו אליי! בשביל התושבים, בשביל העיר חיפה". ההסכמים והתפקידים שהובטחו, בכתבה שלפניכם

כשהחלה מערכת הבחירות בחיפה, היה ברור כי עינת קליש רותם לא תמשיך בתפקידה כראשת העיר. הדעות כלפי תפקודה אומנם היו חלוקות, אך רוב ניכר מתושבי העיר היו בדעה שיש להחליפה. הרבה תהיות עלו באשר למי יתפוס את כיסא הראשות במקום קליש. 11 מועמדים הגישו מועמדות תוך שהם בטוחים כי מול המועמדת ה 12, יש להם סיכוי. יונה יהב, הוא ללא ספק הסיפור בבחירות הללו. חמש שנים לאחר שהודח מתפקידו,, הוא גבר על כל המועמדים ה"צעירים" שמולו, כולל בורובסקי, המתחרה הקבוע שלו, וזכה לאחוז המצביעים הגבוה ביותר. ועדיין מאחר ואחוז ההצבעה היה נמוך, הוא לא הגיע ל 40 אחוז תמיכה, שזה המספר שצריך בסיבוב הראשון כדי לזכות בבחירות.

יהב פנה למועמדים האחרים, בלי אגו ובלי טינה, ואמר להם – בואו! הצטרפו אליי! בשביל התושבים, בשביל העיר חיפה". אט אט החלו מועמדים שכאמור, התחרו ביהב תחילה, להודיע כי יתמכו בו לראשות העיר.
הראשון לעשות היה יו"ר הירוקים, אביהו האן. האיש שעומד בראש אחת משתי הסיעות הגדולות בפוליטיקה המקומית, הודיע במסיבת עיתונאים כי בוחר להיכנס תחת האלונקה מתוך אחריות לחיפה ולעמוד לצד יהב במנהיגות העיר.


תמיכה ביונה יהב לראשות העיר חיפה. צילום: גביש מדיה

לאחריו הודיעה שרית גולן שטיינברג וסיעת חיפה בשבילנו – חוזה חדש" שעל פי תוצאות הבחירות, תקבל שני מנדטים במועצה, גם היא על תמיכתה ביהב.

יונה יהב וצביקה ברבי. צילום: גביש מדיה

כבר באותו יום נחתמו עוד שני הסכמי תמיכה נוספים; עם צביקה ברבי וסיעתו "איכפת לי מתושבי חיפה", שעל פי ההסכם בינו לבין יהב, ברבי יקבל את תפקיד יו"ר דירקטוריון קרית הספורט והבילוי ואת תיק הספורט וניהול שכונת נווה שאנן.

יונה יהב ויוסי שלום. צילומים: מטה יונה יהב ויוסי שלום

עם יוסי שלום, יו"ר סיעת "יש עתיד וצעירי חיפה" סוכם שיקבל את תפקיד סגן ראש העיר לחצי קדנציה. לשלום אגב, הצטרפה גם רותם אלכסנדרי, יו"ר רשימת מרצ בעיר, שרצה ביחד עם "יש עתיד צעירי חיפה" והודיעה על תמיכתה ביהב.

מימין: קיריל קארטניק, יונה יהב. צילום:דורון גולן

הצעיר שבמתמודדים, קיריל קארטניק, הודיע גם הוא על תמיכתו ביהב לראשות העיר, לאחר שגם מולו נחתם הסכם והוא יהיה אחראי על העמותה לקליטת עלייה.

ישראל סביון. צילום: דורון גולן

יהב זוכה גם לתמיכה מסיעת הגמלאים בעיר והעומד בראשה ישראל סביון. לגמלאים יהיו שני מנדטים במועצה והיא תקבל מיהב את תיק הגמלאים והיא זו שגם תמנה את יו"ר מיל"ב ויו"ר ועדת הרווחה. בנוסף, סביון, כמו יוסי שלום, יזכה לחצי קדנציה בתפקיד סגן ראש העיר על פי ההסכם.

י

רתם אלכסנדרי, יו"ר רשימת מרצ בעיר. צילום: עלאא זעאתרה ואלעד מלכה

יש לציין שמטהו של יהב מנהל מו"מ עם סיעת חד"ש בעיר על הסכם, מה שמביא לתמיכה כמעט מלאה מכל מי שהגיש מועמדות בסיבוב הראשון ביונה יהב לראשות העירייה. 15 שנים יונה יהב ישב על כיסא ראש העיר חיפה. יש שיגידו שעבודתו הייתה מוצלחת והוא ראוי לחזור ויש שיגידו, שהוא פועל מתוך אגו וכבר מבוגר בגיל. מה שבטוח, יהב, בפעם הזו, בא לעבוד ובהחלט מבין שלא יהיה לו קל. הוא עושה מהלכים ומחבר את כולם לצידו ונראה כי זו הדרך הנכונה עבורו ועבור העיר.
אז, מי יוביל את העיר? יהב או עציוני? האם ממשלת האחדות החיפאית" תצא לפועל? את זה נדע רק כשיגיעו תוצאות הסיבוב השני. יהיה אשר יהיה מי שיבחר, בחמש השנים הבאות תהיה לו אחריות מאוד כבדה על הכתפיים. מה שבטוח, מבחינת החיפאים, הם רוצים שינוי בעיר וזאת עובדה ומקווים, שבעוד שבוע בדיוק, יתעוררו לבוקר חדש עם עתיד טוב יותר, למענם ולמען העיר חיפה.
אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי