X

ראש עיריית חיפה יונה יהב: ״לא האמנתי כמה עמוק הבור שאליו נפלה העיר הזאת״

ישיבת מועצת העיר הראשונה בקדנציה הנוכחית בחיפה נערכה הערב ובמהלכה אמר יהב את הדברים. בישיבה הושבעו חברי המועצה לתפקידם ואושרו סגני ראש העיר וחברי הוועדות והתאגידים

כשעה וחצי לפני ישיבת המועצה שנערכה היום (רביעי) בערב באולם הכנסים בעירייה קבלת פנים חגיגית לחברי מועצת העיר ולבני משפחותיהם. האירוע כלל כיבוד קל, מופע של להקת שירה של עובדי העירייה, הנחיית האירוע על ידי ברכה סלע שנקראה לדגל ונאום של ראש העיר יונה יהב.

באולם הוקם גם דוכן של המטה החיפאי להשבת החטופים, בו התבקשו חברי המועצה לפעול ככל יכולתם "להנכחת כלל חטופי ה – 7.10 במרחב הציבורי החיפאי עד אשר ישובו לביתם.


ברכה סלע מעניקה את מפתח העיר לראש העיר יונה יהב. צילום: ראובן כהן, דוברות העירייה


באולם הייתה אווירה של שמחה, ניצחון ואופטימיות. חברי מועצה מהקואליציה ומהאופוזיציה ברכו אחד את השני, התחבקו ואחלו הצלחה וקדנציה מלאת עשייה טובה ופורייה. חלק מעובדי עירייה הגיעו לברך את חברי המועצה אך בעיקר את ראש העיר יונה יהב שהגיע והתקבל במחיאות כפיים וחיבוקים מכולם. יהב שהיה מלווה באשתו פרופ׳ רבקה יהב היה מחויך, מרוצה ונרגש.

את הנאום בקבלת הפנים הוא נשא ללא דף מוכן ודיבר אל כולם מהלב כשהוא מודה כי בדרך כלל הוא לא מתרגש אבל היום כן.

חברי מועצת העיר ה-16 חיפה. צילום: ראובן כהן, דוברות העירייה

״אני הרבה שנים מסתובב סביב העירייה הזאת, אבל מעולם לא נתקלתי במועצה ברמה כל כך גבוהה כמו המועצה הזאת״. לכן זה מטיל עלינו עול כפול ומכופל, אנחנו חייבים להוכיח את עצמינו, אנחנו חייבים להיות ביחד, לשלב ידיים כי זאת עיר של שילוב ידיים, כולם ביחד וזה לא משנה לאיזה אלוהים אתה מתפלל״. ״אני מאוד אוהב אתכם ואני מאוד מאוד אוהב את עובדי העירייה. אני מאוד אוהב יופי ואנחנו נעשה את העיר יפה! אני הסתובבתי חמש שנים פה ברחובות ולא תיארתי לי עד כמה עמוק הבור שאליו נפלה העיר הזאת״. אנחנו היום בקדנציית תיקון״. ״ביחד נתקן, ביחד נעשה וביחד נצליח״.

מועצת העיר חיפה בישיבתה הראשונה. צילוום: טלי ליבמן

בתום קבלת הפנים החלה הישיבה הראשונה של מועצת העיר ה-16, אשר התכנסה לישיבת עבודה ראשונה באולם המועצה, שהיה גדוש באורחים ובני משפחות נרגשים של חברי המועצה.  ״בתחושה של שליחות אדירה, אחריות כבדה, אך גם של תקווה עצומה, חזרתי לתפקיד חיי – ראש עיריית חיפה" פתח יהב את הישיבה. בפתח דבריו הודיע כי הם מתחייבים לפעול למען השבת החטופים וציין: "נבחרנו לשרת! האתגרים העומדים בפנינו רבים ומגוונים, אך בעבודה משותפת, יצירתית וחדשנית, נתגבר עליהם ונביא את חיפה למקום בו היא ראויה להיות. אני קורא לכם חברי המועצה להפגין יוזמה, להביא רעיונות חדשים ולפעול בנחישות ובמרץ. אשמח לראות את הקואליציה העירונית מתרחבת ופועלת יחד למען תושבי העיר. יחד, נוכל לאפשר לעיר שלנו להגשים את הפוטנציאל העצום שלה ולמצב אותה כעיר המובילה בישראל. יחד, נעשה את חיפה עיר של תקווה! עיר של הזדמנויות! עיר של עתיד".

יונה יהב וסגני ראש העיר. צילום: ראובן כהן, דוברות העירייה

לאחר הצהרת חברי מועצת העיר "לשמור אמונים למדינת ישראל ולמלא באמונה את שליחותם במועצה" אישרה המועצה את מינויים של ממלאי מקום ראש העיר וסגניו:

אביהו האן, סגן ומ"מ ראשון לראש העיר ויו"ר איגוד ערים לאיכות הסביבה. כמו כן הואצלו להאן סמכויות רה"ע בנושא איכות הסביבה ושכונות.

סופי נקש, סגנית ומ"מ שניה, יו"ר ועדת הכספים ויו"ר ועדת המשנה לתמיכות. כמו כן הואצלו לנקש סמכויות רה"ע בנושאי כספים.

עו"ד שרית גולן שטיינברג, סגנית ראש העיר, יו"ר ועדת המשנה לתכנון ובנייה, מ"מ חבר הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה, מ"מ חבר הועדה המשותפת מתחם בז"ן, ומ"מ רה"ע במועצה הארצית לתכנון ובנייה. כמו כן הואצלו לעו"ד שרית גולן שטיינברג סמכויות רה"ע בנושאי תכנון ובנייה.

יוסי שלום, סגן ראש העיר כמו כן הואצלו לשלום סמכויות רה"ע בנושא תרבות, צעירים, ים ושייט.

ישראל סביון, סגן ראש בחצי הקדנציה הראשונה. כמו כן הואצלו לסביון סמכויות ראש העיר בנושא גמלאים.

בסיום הישיבה אישרה מועצת העיר את מינויים של עוזרי ראש העיר וסגניו ובחרה בחברי הועדות והתאגידים העירוניים.
אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי


<
<