X

ראש השב"כ לשעבר אומר לראש הממשלה: "אינך ראוי להוביל אותנו במלחמה"

אלוף (מיל') עמי איילון, מי שמילא שורה של תפקידים בכירים בשירות הצבאי כמו מפקד חיל הים וראש השב"כ, מפנה את דברי לראש ההמשלה בהפגנה בצומת חורב בחיפה: "הכרזתך שאנחנו נמשיך להילחם עד לניצחון – מעידה על חוסר הבנתך את המלחמה בחמאס". איילון קורא לתהליך אזורי שיוביל לפשרה עם הפלשתינים

כ-8,000 מפגינים, כך לדברי המארגנים מחאת העם חיפה, הגיעו הערב (שבת) להפגנה בחיפה בקריאה לקידום הבחירות והחזרת החטופים שבידי חמאס. המפגינם צעדו לאורך רכס הכרמל עד למוקד המרכזי בצומת חורב.

הנואם המרכזי, היה אלוף (מיל') עמי איילון, שמילא שורה ארוכה של תפקידים בהם מפקד חיל הים וראש השב"כ שהפנה את דבריו לראש הממשלה ומתח עליו ביקורת חריפה: "אחרי השבת הנוראה של שימחת תורה באוקטובר 2023, אני אומר לך היום שאתה אינך ראוי! אינך ראוי להם! לגבורתם! ולכאבם!!! אינך ראוי יותר לקרבתם כשהם מתייחדים עם יקיריהם שאינם. אינך ראוי לשאת דברים בבתי הקברות ובטכסים ממלכתיים".


אלוף (מיל') עמי איילון. צילום: מחאת העם חיפה


"אנחנו זוכרים שכאשר יצאנו למלחמה – שלחת את עושה דברך, ראש המטה לביטחון לאומי להבהיר שאין לך שום כוונה להחזירם! שהם מהווים מכשול בדרך לניצחון. רק זעקתם שנשמעה בארה"ב ואירופה אילצה אותך להכריז שהחזרתם הביתה היא אחת ממטרות המלחמה. ועד היום אתה רואה בהם קלף מיקוח! אתה מסרב להבין שאין ניצחון ללא שובם הביתה! אתה מסרב להבין שאם לא תחזירם – אפילו אם אינך מתכוון – אתה כאילו מכריז קבל עם שאתה רואה בהם מגן אנושי להישרדותך! אנחנו אומרים לך היום לך! אינך ראוי להוביל אותנו במלחמה!".

איילון המשך ואמר: "לוחמינו נאלצים לכבוש שנית מקומות שנכבשו לפני מספר שבועות. באסון ההומניטרי בכאוס אליו הובלת – לוחמינו הופכים לכוחות שיטור של אוכלוסייה מלאת זעם ושנאה. הם נאלצים להרוג אזרחים רעבים המסתערים עליהם כשהם מגינים על שיירות של סיוע הומניטרי! באין הגדרה ל"יום שאחרי" – כל תנועה, כל פעולה צבאית או אזרחית רק מעמיקה את שקיעתנו בעזה. הכרזתך שאנחנו נמשיך להילחם עד לניצחון –  מעידה על חוסר הבנתך את המלחמה בחמאס. אינך רואה שהמהלך הצבאי בעזה הגיע לכדי מיצוי! שגם אם נפרק את החמאס מנשק, נאסור את כל אנשיו שלא נהרגו, נשמיד את מפקדותיו, מנהרותיו ואת תעשיית הנשק שבנה – הרעיון הרצחני שהוא מפיץ בחברה הפלסטינית ובמדינות האסלם, רק יתחזק! אנחנו אומרים לך היום – לך!  אתה וממשלתך לא יכולים להוביל אותנו לניצחון! אנחנו רוצים מנהיגות אחרת – מנהיגות שמשלבת תעוזה ביטחונית עם חוכמה מדינית".

הפגנה בחיפה בקריאה לבחירות מוקדמות. צילום: מחאת העם חיפה

"מנהיגות שתהיה מוכנה לחתום על הפסקת אש מיידית ולשלם כל מחיר במשך הפסקת הלחימה ומספר המחבלים שישוחררו מהכלא ובלבד שכל בני הערובה יוחזרו לישראל! זאת תמונת הניצחון של הקרב הנוכחי! זאת המחויבות העליונה של המדינה לאזרחיה שהופקרו וזה המדד הערכי ל"ערבות ההדדית" ן"פדיון השבויים", כערך עליון שחרתנו על דגלנו כעם!"

"את המשך המאבק בחמאס, עד להכרעתו, עלינו להמשיך בשילוב של תהליך מדיני שיוביל לקואליציה אזורית מתונה בהובלה אמריקאית וסעודית שהתנאי לקיומה הוא תהליך המוביל לפשרה היסטורית עם העם הפלסטיני".

"יצאנו לרחובות על מנת לומר לך – לך! ונמשיך את המחאה עד שתלך! לא נפעל באלימות אבל נגיע לכל מקום בו תהיה. בקיסריה, בירושלים, במקלטי הנופש אליהם אתה בורח או בביקוריך הממלכתיים עם מעט המנהיגים שעדיין מוכנים לסבול את נוכחותך! זאת המחויבות שלנו לעתידם של ילדינו ונכדינו! אין לנו הזכות לוותר ולכן אנחנו ננצח!"

 

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחדשות


<