X

הסאגה בסיעת הליכוד המפולגת בחיפה נמשכת

חבר המועצה אלי בן דיין ממשיך להפעיל לחץ בליכוד כדי למנוע מחברו לסיעה יניב בן שושן להישאר בקואליציה העירונית במועצת העיר. בן שושן: "אני נשאר בקואליציה"

במכתב אותו הוא משגר מבקש בן דיין מח״כ  אריאל קלנר את התערבותו בכניסה לקואליציה של חבר הליכוד יניב בן שושן.

״כחיפאי וכחבר כנסת אשר נבחר ממחוז חיפה, בוודאי הינך מודע לכניסתו של מר יניב בן שושן חבר מועצת העיר מטעם סיעת הליכוד לקואליציה בראשות יונה יהב עם רגיא זערתא. מר בן שושן, בחר לעשות דין לעצמו ולחתום באישון ליל על הסכם קואליציוני, זאת מבלי שקיבל אישור רוב חברי סיעת הליכוד ומבלי שהתקיים כלל דיון בסיעת הליכוד. בעקבות פעולה זו, ובטרם הצבעתו ותמיכתו באישור סגני ראש העיר, הודעתי ליועצת המשפטית של העירייה כי אני מתנגד לכניסה לקואליציה  ולהצעה למינוי סגני ראש העיר מכיוון שאינה עברה את אישור הסיעה כנדרש על פי החוק. זאת עשיתי לשם הזהירות על מנת להבהיר למר בן שושן את ההשלכות המשפטיות היכולות להיות מכך״.


אריאל קלנר. צילום: יח"צ


עוד כותב בן דיין: ״משלא נענה מר בן שושן והצביע על מינוי הסגנים הוא בחר לפרוש מסיעת הליכוד ולכן יש לראות בו כפורש. יש לציין כי גם על פי חוקת הליכוד ההליך הנכון לפי סעיף 41 (א) הוא קודם לקבל את אישור התנועה טרם חתימה על הסכם וכניסה לקואליציה״

‎לדברי בן דיין ״במקרים רבים האישור מהתנועה הינו פורמאלי. אולם המקרה דנן, ההסכם שנחתם באישון ליל, הינו הסכם אשר יש לו השלכות מהותיות השלכות אשר פוגעות ומהוות הפרת אמון בציבור הבוחרים ובערכי תנועת הליכוד. אי מינוי של רג'א זערתא אינה סוף פסוק! ישיבה בקואליציה אתו הינה כמוה זריית חול בעיני הציבור, המשך ליקוי המאורות הערכי ופגיעה אנושה באמון הציבור שנתן ונותן לו את קולו!!! האם מניעת קבלת שכר לרג'א הינה כל העניין? האם כעת זה בסדר לקיים שותפות קואליציוניות עם אנשים אשר רואים בחמאס וחיזבאללה לוחמי חופש? שותפות בקואליציה , והינך חבר כנסת אשר מכיר מהי שותפות קואליציוניות, זוהי שותפות מלאה עם רג'א ויש לו מחויבות מלאה גם אליו ולהחלטות ראש העיר ולהנהלה שמר בן שושן בחר להיות חלק ממנה. חרף זאת, נשמעים קולות כי אינך מסתייג מהמהלך ואף רואה בו מעשה נכון״.

חבר המועצה אלי בן דיין. צילום: דורון גולן

‎"כנציג התנועה הבכיר ביותר בחיפה, כמי שמייצג אותנו בכנסת ישראל, אבקש את התערבותך המיידית בנושא ואמירה ברורה את דעתך על מנת למנוע את המשך המדרון החלקלק שהתנועה נמצאת בו כיום. ‎הליכוד, בניגוד למפלגות אחרות, הינה מפלגה דמוקרטית אשר מתקיימות בה בחירות פנימיות. לא תמיד היינו שותפים באותו מחנה פנימי בליכוד. אולם, כחברים בתנועה ליברלית ודמוקרטית בתום מערכת בחירות פנימיות אנו ממשיכים לפעול ביחד. כי אצלינו זאת לא סיסמא אנחנו תמיד פועלים באמירה כי "ביחד ננצח"".

יניב בן שושן. צילום: טלי ליבמן

בניגוד להודעות של סיעת הליכוד הארצית, חבר המועצה, יניב בן שושן, מצהיר כי הוא יקבל את התמיכה של הליכוד. "היועץ המשפטי קיבל מידע חלקי מאלי בן דיין ועל סמך המידע החלקי והמוטעה הזה הוא אמר את מה שהוא אמר. אני יו״ר הרשימה ואני יו״ר סיעת הליכוד במועצת העיר ואני נשאר בקואליציה ואין לי כרגע כוונות לצאת".

"בן דיין מנסה אבל לא כל כך הולך לו. הוא טוען טיעונים שהוא לא עמד בהם. בקדנציה הקודמת הוא ושמשון עידו ישבו בקואליציית השינוי יחד עם רג׳א זעאתרה. אני מחכה לתגובה של הליכוד בכל מקרה אבל אני חושב שלא תתקבל החלטה שאצא מהקואליציה כי אין תקדים כזה באף מקום במדינת ישראל שהתקבלה כאת החלטה ואני בטוח שאקבל תמיכה".

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחדשות


<