לקויות למידה, להבין ולהתמודד

בכנס השנתי השביעי ללקויות למידה והפרעות קשב במכללה האקדמית גליל מערבי יציגו מיטב אנשי החינוך והרפואה את החידושים בתחום
 

השנה יתמקד הכנס בהבנת התשתית האורגנית של לקויות למידה והפרעת קשב. צילום: מכללת גליל מערבי

השנה יתמקד הכנס בהבנת התשתית האורגנית של לקויות למידה והפרעת קשב. צילום: מכללת גליל מערבי

מן המפורסמות היא שהפרעת קשב והיפראקטיביות הן מהתופעות הקליניות הנדונות ביותר בספרות המקצועית ובתקשורת. מחקרים אחרונים שנערכו בארץ ובעולם הראו כי אחוז הילדים הלוקים בהפרעת קשב וריכוז בגילאי 3-18 נמצא במגמת עליה מתמדת ומאפיינת יותר מ-10 אחוזים מהאוכלוסייה.

החוקרים מיחסים את העלייה בשיעור הילדים המאובחנים לעלייה במודעות להפרעות הקשב,ולגורמים סביבתיים שמעלים את פוטנציאל הפגיעה במערכת הקשב, לצד הגורמים התורשתיים המוכרים. בלקויות למידה התמונה היא דומה. נתוני משרד החינוך מצביעים על עליה משמעותית גם בכמות התלמידים שמאותרים כסובלים מלקויות למידה. העלייה בשכיחות לקויות למידה במדינת ישראל גבוהה אף ביחס לעולם המערבי.

הכנס ל"לקויות למידה, הפרעות קשב ומה שביניהן", נחשב לגדול ולמשמעותי בצפון, נערך זאת השנה השביעית ברציפות על ידי החטיבה ללקוי- למידה במכללה האקדמית גליל מערבי. השנה יתמקד הכנס בהבנת התשתית האורגנית של לקויות למידה והפרעת קשב, בזיקה לגורמי הסביבה. במהלך הכנס יתקיימו הרצאות וסדנאות להורים, מורים, ואנשי מקצוע מתחום –האבחון והטיפול, בניסיון להביא לשיפור דרכי ההתמודדות עם לקויות למידה והפרעת קשב.

בין המרצים הבולטים בכנס ניתן למנות את ד"ר שלי שאול שיסביר על "ההצלחה והכישלון ברכישת מיומנות קריאה", הנוירולוג המומחה "דר סרגיו שבתאי, הפסיכולוג הקליני יששכר עשת אשר ירצה על הקניית כישורי חיים ועוד מרצים רבים.

הכנס יתקיים בתאריך ה-30.3 בין השעות 14:15-19:10 ויכלול מושב רפואי מקצועי כמו גם הרצאות פרונטליות, דיונים וכאמור סדנאות להורים.

ההשתתפות בכנס מותנית ברישום מראש באתר הכנס: https://sites.google.com/site/keness2016/home-1

ובתשלום דמי כניסה.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך