X

בצל המלחמה: ראשי הרשויות קוראים לאיחוד מול הקשיים שעוברים על החברה הישראלית

חג הפסח, חג החירות, מסמן את עונת האביב והפריחה, עונה של התחדשות. השנה מתקיים החג בצל המלחמה שנכפתה על ידי חמאס שעדיין מחזיק בשבי 133 ישראלים שלא יחגגו את חג החירות. ראשי הרשויות קוראים לציבור להתאחד בימים קשים אלו ולזכור את החטופים

חצי שנה למלחמת 'חרבות ברזל', חצי שנה לשבת השחורה ב-7 באוקטובר והערב (שני) ישב עם ישראל סביב שולחן הסדר ויקרא בהגדה לזכר יציאת מצרים. באותה העת עדיין נמצאים במרתפי חמאס 133 ישראלים: ילדים, נשים וגברים שעדיין לא יצאו לחופשי. רבים ישאירו כסא ריק סביב שולחן הסדר עבור החטופים בתפילה שחג החירות יביא לשחרורם המהיר. ראשי הרשויות כולם מאחלים חג שמח ומזכירים את האתגרים העומדים בפני החבה הישראלית בימים אלו.

"על אף הקושי, אנו מאמינים שכוחם של האחדות והתקווה ינצחו. ברוח זו, אני מאחל לכל תושבי חיפה והקריות חג פסח שמח"  יונה יהב. צילום: אלעד מלכה


חג הפסח הוא זמן של התחדשות, תקווה ואמונה. חג זה מציין את יציאת מצרים, אירוע היסטורי שהביא לסוף העבדות והשחרור לעם ישראל.


יותר מכל מאורע אחר, חג הפסח מסמל את היותנו עם חופשי ומאוחד. עם זאת, חגיגות הפסח השנה מוכתמות בצער עמוק עקב היעדרותם של חטופינו שאינם חופשיים כבר כמעט 200 ימים. מחשבותינו ותפילותינו נתונות למשפחות החטופים, הפצועים והנופלים.

על אף הקושי, אנו מאמינים שכוחם של האחדות והתקווה ינצחו. ברוח זו, אני מאחל לכל תושבי חיפה והקריות חג פסח שמח ומזמין אתכם לפסטיבל ההצגות הבינלאומי שיתקיים בחיפה בין ה24-26.4(רביעי-שישי). הפסטיבל יארח מיטב ההצגות מרחבי העולם, ויהווה הזדמנות נהדרת ליהנות מתרבות איכותית ומהנה.

בתקווה להשבת חטופנו ובאיחולי חירות אמיתית לכולנו, ראש עיריית חיפה, יונה יהב.

"חג הפסח אבקש לאחל לחיילים בחזית, לכל משרתי הביטחון, כוחות ההצלה וכמובן לתושבי העיר נשר וכל בית ישראל חג פסח שמח וכשר". רועי לוי. צילום: דוברות העירייה

בְּכָל דּוֹר ודוֹר חַיָּבב אָדָם לִרְאוֹת אֶת עַצְמוֹ כְּאִלוּ הוּא יָצָא מִמִּצְרַיִם…נראה שבכל שנה אנו מתמודדים עם ״מצרים״ חדשה ומאתגרת. השנה האחרונה הפירוד בעם והמלחמה, הייתה קשה ביותר. ובעת המשבר הזו המדינה התאחדה ועמדה איתנה, עודנו נכונים לאתגרים. בחג הפסח אבקש לאחל לחיילים בחזית, לכל משרתי הביטחון, כוחות ההצלה וכמובן לתושבי העיר נשר וכל בית ישראל חג פסח שמח וכשר. שלכם, ראש עיריית נשר, רועי לוי.

"נזכור ונזכיר לא רק את יציאת מצרים – אלא גם את אחינו ואחיותינו שאינם בני ובנות חורין." אסיף איזק, ראש מועצת חוף הכרמל. צילום: באדיבות דוברות המועצה

השנה נציין פסח אחר מאי-פעם. נזכור ונזכיר לא רק את יציאת מצרים – אלא גם את אחינו ואחיותינו שאינם בני ובנות חורין.

נזכור ונזכיר כי תקומה מחודשת לעם ישראל תהיה רק כאשר ישובו לביתם. מבקש לאחל לכל עם ישראל, חג שמח ואביב פורח. שחג החירות הזה יביא עימו חירות אמיתית לעמנו, אחדות הלבבות ובשורות טובות.  “כִּי הֶעֱלִתִיךָ מֵאֶרֶץ מִצְרַיִם וּמִבֵּית עֲבָדִים פְּדִיתִיךָ “. ראש המועצה האזורית חוף הכרמל, אסיף איזק.

 

"החג הזה הוא בסימן ערבות הדדית, היכולת שלנו להיות זה למען זה, מאוחדים למען עתידנו". יעקב פרץ. צילום: ראובן קפוצ'ינסקי

הערב נציין את חג הפסח המספר על יציאת מטרים וראשית תהליך היותנו לעם. אלפי שנים מאז וגם היום אנו נאלצים להיאבק על עצמאותנו וקיומנו בארץ ישראל.

חג הפסח השנה הוא אחר. מזה כחצי שנה מדינת ישראל נמצאת במלחמה קשה והכואבת שגבתה מחיר עבד בחיי אדם. לכל אחת ואחד מאיתנו יש אחיות לחטופים המצויים בשבי בעזה, לזכר החללים שנפלו ולבני המשפחות הנמצאות בשעתם הקשה.

החג הזה הוא בסימן ערבות הדדית, היכולת שלנו להיות זה למען זה, מאוחדים למען עתידנו. תפילתנו בחג הזה לשובם של החטופים ולשלומם של חיילות וחיילי צה"ל וכוחות הביטחון ולביטחונה של מדינת ישראל. חג שמח. ראש עיריית קריית אתא, יעקב פרץ.

"לצד השמחה והחגיגה, אנו זוכרים גם את אחינו ואחיותינו הנמצאים בשבי, וביניהם בן הקריה, מתן אנגרסט. אנו מתפללים לחזרתם המהירה הביתה בשלום" אלי דוקורסקי. צילום: ראובן קפוצ'ינסקי

בפרוס עלינו חג הפסח, חג החירות והאביב, אני מבקש לברך את כולכם בחג שמח וכשר, מלא באחדות, תקווה ואמונה. פסח הוא חג בעל משמעות מיוחדת עבור עמנו. אנו חוגגים את יציאת מצרים, את השחרור מעבדות לחירות, ואת ניצחון הטוב על הרע.

אך לצד השמחה והחגיגה, אנו זוכרים גם את אחינו ואחיותינו הנמצאים בשבי, וביניהם בן הקריה, מתן אנגרסט. אנו מתפללים לחזרתם המהירה הביתה בשלום. חג הפסח מלמד אותנו שגם ברגעים קשים, עלינו לשמור על האחדות, על הערבות ההדדית ועל האמונה בכוחנו להתגבר על כל מכשול.

אני קורא לכם, תושבות ותושבי העיר, לנצל את ימי החג לחיזוק הקשרים, להושיט יד לעזרה לנזקקים, ולפעול יחד למען עתיד טוב יותר עבור כולנו. יחד, ברוח של אחדות ואהבה, נוכל להביא את השלום והחירות לכל קצוות הארץ. ראש עיריית קריית ביאליק, אלי דוקורסקי.

"מי ייתן ונדע ימים שקטים יותר, ונזכה לראות במהרה את כל החטופות והחטופים יוצאים לחירות, חוזרים לחיק משפחותיהם ואהוביהם", דודו כהן. צילום: יח"צו כהן. צילום: יח"צ

חג הפסח השנה הגיע בדיוק בזמן, להזכיר לכולנו מה קשה היתה דרכנו עד אשר הגענו לכאן, וכמה הדרך עודנה מלאת אתגרים.

אני מאחל לכל בית ישראל חג פסח כשר ושמח, חג של תקווה ופריחה. מי ייתן ונדע ימים שקטים יותר, ונזכה לראות במהרה את כל החטופות והחטופים יוצאים לחירות, חוזרים לחיק משפחותיהם ואהוביהם, ואת כל חיילי צה״ל שבים הביתה בריאים, שלמים – ומנצחים. ראש עיריית טירת כרמל, דודו כהן.

 

 "מי ייתן וזמן חירותנו הבא עלינו לטובה, יביא עימו את חירותם של אחינו החטופים" ציקי אבישר. צילום באדיבות דוברות העירייה

לתושבות ותושבי העיר קריית מוצקין ולכל עם ישראל. מי ייתן וזמן חירותנו הבא עלינו לטובה, יביא עימו את חירותם של אחינו החטופים ופריחתם המשותפת של אחדות, ביטחון ושלווה בביתנו. מאחל לכם ולבני משפחתכם חג שמח! ראש עיריית קריית מוצקין, ציקי אבישר.

"אני מתפלל גם לאחדות עם ישראל והתגברות על הפערים והמחלוקות לטובת ניצחון על אויבנו". דוד אבן צור. צילום: פול אורלייב

את איחולי החג שלי אני שולח למשפחות החטופים. אני בטוח שכל עם ישראל ישב לשולחן החג ויתפלל להשבתם במהרה, שלמים ובריאים. אני מאחל שכבר בליל הסדר הזה נקיים מצוות "והגדת לבנך" מודרנית, ונספר כיצד כילינו את האויב, השבנו את בני ישראל החטופים והנעדרים והחזרנו את כל החיילים בשלום הביתה. אני מתפלל גם לאחדות עם ישראל והתגברות על הפערים והמחלוקות לטובת ניצחון על אויבנו. "אֶלָּא שֶׁבְּכָל דּוֹר וָדוֹר עוֹמְדִים עָלֵינוּ לְכַלּוֹתֵנוּ, וְהַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא מַצִּילֵנוּ מִיָּדָם" – בעזרת השם וביחד, עברנו את פרעה, נעבור גם את זה. ראש עיריית קריית ים, דוד אבן צור.

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחדשות


<<