X

משרד הבריאות מתריע מעומס חום קיצוני

משרד הבריאות מעדכן כי על פי דיווח של השירות המטאורולוגי, צפוי היום ומחר (ימים ד'-ה', 24-25.4) עומס חום כבד עד קיצוני במרבית מהאזורים ברחבי הארץ. עומס החום יתבטא במזג אוויר חם מהרגיל ורוחות חזקות

משרד הבריאות קורא לציבור הרחב, לאוכלוסיית הקשישים ולחולים במחלות כרוניות בפרט, להקפיד ולהימנע ככל האפשר מחשיפה לחום ולשמש, להימנע ממאמץ גופני שאינו הכרחי, להקפיד לשתות מים ולהימצא, ככל האפשר, במקומות ממוזגים.

משרד הבריאות ממליץ בנוסף כי נהגים יעצרו מידי פעם להתרעננות. לשוהים תחת כיפת השמיים מומלץ לחבוש כובע רחב שוליים, ללבוש בגדים בהירים ונוחים ולמרוח קרם הגנה.


משרד הבריאות מזכיר כי אין להשאיר תינוקות, ילדים, קשישים וחסרי ישע ברכב שאיננו ממוזג וללא השגחה. בנוסף, אין להשאיר בעלי חיים ברכב או במבנה ללא מים וללא אוורור וטמפרטורה סבירה.


יש לשים לב כי בעומס חום תיתכן אפשרות לפתח מכת חום, המתרחשת כאשר הגוף לא מסוגל לקרר את עצמו בסביבה החמה. הסיכון לפתח מכת חום גבוה יותר בגיל המבוגר, בגילאי 0-4, בחולים במחלות לב וכלי דם, באנשים הסובלים מהשמנת יתר, בחולים במחלות כרוניות אחרות, במטופלים בתרופות מסוימות, ובעת מחלה חריפה או התייבשות.

צילום: דוברות מד"א

המלצות למטיילים בטבע ובשטח:

כשיש מזג אויר עם תופעת עומס חום מומלץ לא לצאת לטיולים בטבע, במידה והחלטתם כן לצאת מומלץ לפעול בהתאם להמלצות הבאות:

* יש לתכנן את הטיול מראש, לבחון את המסלול ולהתאימו למטיילים ולתנאי מזג אוויר.

* יש לעדכן אדם קרוב על יציאה לטיול ועל המסלול המתוכנן כדי שאם חלילה, יחול עיכוב במועד החזרה המתוכנן, ניתן יהיה לדעת על מצוקה אפשרית שהמטייל נתון בה.

* חובת הצטיידות במי שתיה ושתייה.

* יש  להצטייד בנעלים ובביגוד מתאימים, חבישת כובע ושימוש בקרם הגנה, וחבישת משקפי שמש.

* יש לגלות ערנות למצבים של פגיעה מחום ולפנות במידי למוקד החירום של מד"א.

* יש להקפיד ולהישמע להנחיות נציב כב"ה בנושא הדלקת מדורות.

במקרה של הופעת לפחות אחד מהסימנים הבאים: טמפרטורת גוף גבוהה מ-39.5 מעלות צלזיוס, עור אדום, חם ויבש (ללא הזעה), דופק מהיר, כאב ראש חזק (ו/או הרגשה של "דפיקות הלב" בראש), סחרחורת, בחילה, בלבול וירידה בהכרה – יש להתקשר למוקד חירום ולקבל טיפול באופן מיידי.

עד להגעת העזרה יש להישאר באזור קריר ומוצל ולדאוג לקירור הגוף. חשוב ביותר: במכת חום – אסור לתת לנפגע לשתות! הטיפול בנוזלים יעשה דרך הווריד, על ידי הצוות הרפואי.

אריק טל מנהל יחידת פיקוח ואכיפה באיגוד ערים כינרת: "היום ומחר רביעי וחמישי 24-25 באפריל, צפוי שרב, עם טמפ' גבוהות, שיגיעו עד 40° מעלות צלזיוס. על הנופשים לשמור על בטיחותם ובריאותם, ומתבקשים לשהות באזורים מוצלים ולהרבות בשתייה" אומר טל ומוסיף "על נופשים המשתמשים במיכל גז לבישול, להגן עליו מקרינת שמש ישירה, העלולה לגרום לפיצוץ מסוכן".

לגבי הנחיות בטיחות נוספות, מציין טל:" יש לרחוץ אך ורק בחופים מוכרזים עם שירותי הצלה. בנוסף, השנה מפלס המים גבוה- ולכן אין לקפוץ ממעקות או מדרגות. החשוב מכל- על ההורים מוטלת אחריות להשגחה פעילה ולא פאסיבית, כאשר הילד במים ובחוף, ותמיד להישמע  להוראות והנחיות צוות החוף והמצילים".

איגוד ערים כינרת מפעיל 15 חופים סביב האגם הלאומי, לכולם מתאפשרת כניסה חינם. התשלום הינו עבור העמדת הרכב בחניונים המוסדרים. כאשר לבעלי רכבי תו נכה, המאושר משרד התחבורה, החניה ללא תשלום.





אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחדשות
























<