X

בעלת של 41 מיליון שקלים נחנך מתחם החינוך והשיקום המתקדם ביותר בצפון לאנשים עם מוגבלות

אירוע חנוכת בית הספר גן אור ומרכז היום אורון הם שיאם של שבוע ההתרמה לעמותת אקים חיפה, הפועלת קרוב ל-70 שנה ושמה בלב העשייה שלה את שילובם וקידומם של אנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית מאזור חיפה והצפון

כשלוש שנים לאחר טקס הנחת אבן הפינה, נחנך בשטחי כפר ביאליק בית ספר לחינוך מיוחד ומרכז יום לבוגרים של עמותת אקים חיפה, הנחשבים למתחם החינוך והשיקום העדכני ביותר באזור הצפון, שיעניקו את הטיפול בסטנדרט הגבוה ביותר לאוכלוסיית האנשים עם המוגבלות. באירוע מרגש במיוחד, נכחו גם תלמידים, הורים, הצוות החינוכי, שותפים לדרך ולהקמת המתחם וכו'. "אנו שואפים להעניק את הטיפול המיטבי ביותר לאנשים עם מוגבלות שכלית-התפתחותית על מנת שיצליחו להביע את עצמם בצורה הטובה ביותר, יממשו את מלוא הפוטנציאל שלהם וישתלבו בחברה בה הם חיים. על מנת להשיג מטרות אלו אנו זקוקים למתקנים בנויים בסטנדרטים הטובים ביותר, מצויידים בטכנולוגיות העדכניות ביותר ומאויישים באנשי צוות מקצועיים. המתחם החדש נמצא בסמיכות לשכונת מגורים, שמאפשרת לחברים להיות חלק מקהילה פעילה ואת שילובם בחיי השכונה. בנוסף, המתחם נמצא בצמוד לנחל הגדורה, שלאחרונה נבנתה טיילת לאורכו, כך יוכלו החברים לצאת לטייל למרות מוגבלותם הפיזית", מסבירה מיכל סגל, מנכ"לית עמותת אקים חיפה.

במתחם החדש, שהוקם בסיוע משרד החינוך, ביטוח לאומי וקרן שלם, האפוטרופוס הכללי והקדש דסקל ובשיתוף פעולה מלא עם מועצה אזורית זבולון שהקצתה כ-10 דונם לטובת הקמת המתחם, ישנם שלושה אגפים וחצר, אשר פועלים כיחידות נפרדות אך מקושרים ביניהם ליצירת רצף טיפולי: בית הספר וגן הילדים עם כיתות, חדרי טיפול, מטבח לימודי וכו'; מרכז יום עם מתחם כיתות, חדרי טיפול, סדנאות אומנות וגינון וכו'; אגף שירותים משותפים עם בריכת שחיה טיפולית, אולם ספורט, מטבח מבשל וחדרי טיפול, שעוצבו כך שיוכל לשמש גם את הקהילה המקומית; חצר עם משתלה טיפולית, ואיזור לגינון טיפולי. בנוסף, הוקמה פינת הנצחה לזכרה של רות פרץ ז"ל, שנרצחה יחד עם אביה אריק ז"ל, במסיבת הנובה בסמוך לקיבוץ רעים ולא הספיקה לעבור ללמוד בבית הספר החדש.


רננה טויטו, המחנכת של רות ז"ל: "זכיתי ללמד אותך בכיתתנו שנתיים ובכלל להכירך ולראות אותך גדלה כ-10 שנים. נערה נבונה, יודעת מה היא אוהבת ורוצה, עטופה באהבה אין סופית של אבא אריק. הגעתי לבקר אותך גם בביתך, היה ניכר כמה את אהובה. הנדנדה, הטלוויזיה, הבובות שלך, הכול על מנת שתהיי מוקפת בדברים שעושים לך טוב. אני מתארת לעצמי כמה בטח פחדת ברגעי האימה האחרונים ולא היה מי שייתן חיבוק. נתגעגע אליך".

בריכה טיפולית, גן אור. צילום: אקים חיפה

אירוע חנוכת בית הספר גן אור ומרכז היום אורון הם שיאם של שבוע ההתרמה לעמותת אקים חיפה, הפועלת קרוב ל-70 שנה ושמה בלב העשייה שלה את שילובם וקידומם של אנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית מאזור חיפה והצפון. העמותה אחראית על ניהול מערך דיור ל-150 דיירים, הפעלת בית ספר וגני ילדים לחינוך מיוחד, הפעלת מרכזי יום לבוגרים, הפעלת מועדונים חברתיים לילדים ובוגרים, קייטנות קיץ ועוד. עד כה, נתרמו עשרות אלפי שקלים וניתן עדיין לתרום בכתובת –https://bit.ly/30talvh או באמצעות אפליקציית ביט לטלפון 052-3691704.

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחדשות


<