X

בעקבות הצתת רכבים בביתה של עורכת דין, מתריע יו"ר לשכת עורכי הדין בחיפה: "מדובר בחציית קו אדום אשר לא ניתן לעבור עליו בשתיקה"

יו"ר לשכת עורכי הדין במחוז חיפה, עו"ד שאדי סרוג'י, מגנה בחריפות את האירוע בו הוצתו רכבי היוקרה של עורכת דין חיפאית. עורך דינו של החשוד: "צריך לשמור על בטחון עורכי הדין, עם זאת ראוי שמשטרת ישראל לפני כל מעצר תבחן את מידת הראיות ולא תעשה מעצר שווא". אירוע זה מצטרף למקרי אלימות אחרים נגד עורכי דין כמו הרצח של עו"ד אפרים ארנון

ביום חמישי שעבר פתחה המשטרה בחקירה בעקבות הצתת שני רכבים על הכרמל השייכים לעורכת דין מוכרת ובן זוגה. על פי החשד, גבר שהגיע למקום שפך חומר דליק על שתי המכוניות, שעלו באש בתוך שניות. השכנים שהבחינו בדלקה הזעיקו למקום כוחות כיבוי אש, שהצליחו להשתלט על השריפה ולמנוע את התפשטותה.

החשוד, תושב חיפה (50), נעצר על-ידי המשטרה יממה אחרי האירוע בו הוצתו רכבי היוקרה של עורכת הדין. הוא הובא להארכת מעצר בבית המשפט שם ביקשה המשטרה להאריך את מעצרו. עורך הדין קובי לוי המייצג את החשוד טען בבית המשפט כי אין שום ראייה נגדו ובאותו זמן ממש מרשו היה בסרט בלב המפרץ עם אשתו. בית המשפט החליט לשחרר את החשוד, אך אסר עליו להתקרב לביתה של עורכת הדין במשך חמישה ימים במרחק של 150 מטר.


שאדי סרוג'י. צילום: יח"צ

בעקבות האירוע יצא יו״ר לשכת עורכי הדין עו״ד שאדי סרוג׳י בגינוי חריף: "אני מגנה בכל תוקף את הפגיעה ברכביה של עורכת הדין ממחוז חיפה. על אף שהמדובר בעורכת דין העוסקת בתחום האזרחי והלקוחות נחשבים נורמטיביים, המדובר בחציית קו אדום אשר לא ניתן לעבור עליו בשתיקה, וה״נורה האדומה״ פועלת בעיני משטרת ישראל אשר לא עוצרת את הסכנה לאלתר. אפנה לכל הגורמים במשטרת ישראל לטפל בעניין בדחיפות וברצינות הנדרשת בדומה למקרים של פגיעה באנשי ציבור במהלך עבודתם המקצועית". עוד הדגיש סרוג'י: "אפעל שכל עורך דין ירגיש בטוח בזמן ניהול עבודתו המקצועית בכל תחום".

עו"ד קובי לוי. צילום פרטי

עורך הדין קובי לוי: "ליבי עם עורכת הדין, שאני מכיר אותה כמקצועית, צריך לשמור על בטחון עורכי הדין וכל עורכי הדין צריכים לעבוד ללא מורא ועם תחושת ביטחון. עם זאת ראוי כי משטרת ישראל לפני כל מעצר תבחן את מידת הראיות ולא תעשה מעצר שווא ועל כך נאבקתי בבית המשפט. לקוח שלי שבזמן האירוע היה בקולנוע בלב המפרץ עם בני משפחתו. ולמרות זאת השוטרים באו ועצרו אותו ביום שישי במהלך הקידוש משולחן המשפחה מבלי שעשו כל בדיקה מקדמית. בית המשפט קיבל את הטענות ושחרר אותו, רק חבל שהלקוח שלי היה צריך לבלות לילה קודם במעצר".

אירוע הצתת מכוניותיה של עורכת הדין מחיפה אינו הראשון והוא מתווסף לאירועים נוספים שאירעו בעבר שכללו איומים על עורכי דין ושופטים. כמו אירוע הצתת מכוניתו של השופט משה גלעד, מטען חבלה שהוצמד לרכב של עורכת דין בצפון תל אביב, עורך דין פלילי בכיר שהגיש תלונה נגד אחד מלקוחותיו לאחר שזה איים עליו, הנעל שנזרקה על נשיאת בית המשפט דורית ביניש ועוד. כל אלה מצביעים על כך שישנה מגמה של אלימות שמופנית כלפי עורכי דין ושופטים. מגמה שיש לשים משקל רב עליה ולמגר לחלוטין.

לצד האיומים אירעו גם מקרים שהסתיימו ברצח. להזכיר כי לפני שלוש שנים נרצח באכזריות עורך הדין אפרים ארנון כאשר מאוחר יותר הוכח כי הרצח ארע על רקע עיסוקו כעורך דין. הרצח ארע בבוקר יום שלישי ה 23 במרץ 2021 בשעה 6:30 כאשר עורך הדין אפרים ארנון יצא מביתו בדרכו ליום עבודה שגרתי במשרדו ונרצח באכזריות בפתח ביתו ולעיני אשתו.

עו"ד אפרים ארנון ז"ל. צילום אלבום משפחתי

כתב האישום שהוגש קשר באופן חד משמעי את הרצח לעיסוקו של ארנון כעורך דין. המניע לרצח, כך על-פי כתב האישום, הוא הליך משפטי שבו עורך הדין ארנון מונה ככונס נכסים על נכס במתחם תעשייה בנשר ובמסגרת תפקידו ככונס הוא פעל לסילוקו של הנאשם מהנכס.

ב 2008 נרצח עורך הדין יורם חכם אחרי שנכנס למכוניתו בחניון שליד משרדו ומטען חבלה התפוצץ ולא הותיר לו כל סיכוי להינצל והוא נהרג במקום. ב 2004 נרצח השופט עדי אזר ביריות על ידי אסיר עולם נמלט שנשלח על ידי אסיר עולם אחר.

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחדשות


<