X

שבוע התזונה ברמב"ם על טהרת הצבע הצהוב להזדהות עם החטופים (וידאו)

מזון בריא על טהרת הצבע הצהוב, כסאות ריקים ליד שולחנות עמוסים בכל טוב באוכל וגם בתמונות של חטופים. שבוע התזונה של שנת 2024 צוין השנה בישראל בסימן "תזונה כעוגן בחזית ובעורף" וברמב"ם הקדישו לנושא יצירתיות רבה

במהלך השבוע התקיימו שלל פעילויות, במסגרתן חבר צוות המחלקה לתזונה קלינית של רמב"ם אל המחלקות והעובדים בפעילות הסברתית וחווייתית. כי תזונה נכונה מהווה מתכון לבריאות איתנה, להחלמה מיטבית ואף למניעת מחלות רבות.

השבוע נפתח עם "שעת סיפור" שהתקיימה במרפאות חוץ ילדים שבבית החולים "רות" ברמב"ם, במסגרתה נחשפו הילדים להבדל הגדול הקיים בצריכת ממתקים עתירי סוכר וצבעי מאכל לבין אכילת פירות וירקות, חולקו חומרי הסברה חווייתיים לילדים תוך שימוש במדבקות, חוברות צביעה ובלונים מתנפחים בצורות של ירקות. גולת הכותרת הייתה שעת סיפור, במהלכה תזונאית קלינית סיפרה לקהל הילדים סיפור שמוסר ההשכל שלו הוא חשיבות אכילת ירקות בצבעים שונים. שעת הסיפור וצוות המחלקה עורר עניין רב בקרב המטופלים הצעירים, ונרשמו לא מעט ילדים שרצו להבליט את ידיעתם הרבה בסוגי הירקות השונים ומה הם הכי אוהבים לאכול.לכל אורך השבוע הוקמו דוכני הסברה מטעם המחלקה לתזונה קלינית בבניין הראשי, בהם נחשף ציבור המבקרים הרב להבדלים הגדולים שבין מזון מעובד לטובת צריכת מזון טבעי, הסברים חווייתיים על כמות המלח במאכלים פופולריים במטרה להפחית את הצריכה, ודוכן שבו הסבירו על מזונות המשפיעים על הפחתת מתחים.

שיא הפעילות היה שיתוף הפעולה בין המחלקה לתזונה קלינית ומחלקת הרווחה באגף כח אדם, במה שכבר הפך למסורת בת שלוש שנים: "תחרות ארוחת בוקר מזינה ומזמינה" בין מחלקות בית החולים השונות. השנה התחרות עמדה בסימן "מגשים בצבעים". 13 מחלקות שנרשמו לתחרות, התמודדו ביצירתיות רבה על המקום הראשון. בין הקריטריונים שנשפטו ניתן למצוא הרכב תזונתי טבעי ומאוזן, אסתטיקה של הגשה, מזון טרי ועונתי, מגוון, רב-תרבותיות, מקוריות, עבודת צוות וקיימות. היה ברור שהשנה, בעקבות מאורעות השבעה באוקטובר, הצוותים הבליטו את תחושת ה"ביחד" כצוות רב-תרבותי, דבר שניכר היטב בתחושה המשפחתית, בסולידאריות ובתרומה הרבה שכל המשתתפות והמשתתפים בתחרות.

דיאטנית המחלקה לתזונה קלינית ב"שעת סיפור" על תזונה נבונה בבית החולים ע"ש רות לילדים שברמב"ם. צילום: דוברות רמב"ם

חלק מהמחלקות כאמור הטמיעו במיצגיהן את מאבק המשפחות החטופים והחטופות השבויים בשבי ארגון הטרור חמאס, כשלצד ענידת סיכת הסרט הצהוב של מטה המשפחות, הועמדו ארוחות שלמות סביב הצבע הצהוב והנושא הכאוב, או כיסא וצלחת ריקה עם תמונות של בני משפחת ביבס ואגם ברגר, שנחטפו לרצועת עזה לפני 247 ימים, כסמל להתאכזרות בחטופים מצד חמאס, או "שולחן התקווה" לחזרתם של 120 החטופים. במקום הראשון בתחרות זכה צוות מרכז המידע של בית החולים, את המקום השני חלקו צוות מלר"ד ילדים וצוות שירותי הרוקחות, את המקום השלישי חולקים הצוותים מהלוגיסטיקה ומהמעבדה לאימונולוגיה קלינית.

פרופ' מיקי הלברטל, מנהל רמב"ם ציין באיגרת שנשלחה לכלל העובדות והעובדים לכבוד שבוע התזונה הארצי: "המחלקה לתזונה קלינית ברמב"ם מורכבת מצוות מקצועי, איכותי ומעודכן, המעניק שירות מוקפד למטופלים, דבר התורם לאיכות הטיפול ולקיצור ימי האשפוז שלהם. עבודתם ברוכה וחשובה מאד בבית החולים, דבר המסייע לכל יתר הצוותים לשמור על רמת טיפול גבוהה ומקצועית".

צוות השיפוט שכלל את נציגי הנהלת בית החולים, האחיות, משאבי אנוש, יחסי הציבור, מערך המזון, מחלקת הרווחה והמחלקה לתזונה קלינית. צילום: דוברות רמב"ם

רונית פרידמן, מנהלת המחלקה, סיכמה את הפעילות הרבה סביב התחרות: "כולנו חווינו היום חוויה מיוחדת ומרגשת מההשקעה האדירה של המחלקות והיחס הרציני והמכבד לפרויקט. זו הייתה פעילות מגבשת, מהנה ומעצימה עבור כל הצוותים במחלקות המשתתפות, מה ש"גרם" לכך שהשיפוט השנה היה מאתגר במיוחד נוכח הרמה הגבוהה שהמחלקות הציגו".

מירב גנות, מנהלת מחלקת רווחה: "תחרות השנה הייתה בסימן אירועי השבעה באוקטובר, המשכנו את המסורת והתרגשנו לראות איך אירועי התקופה תורגמו לעשייה יצירתית ומחבקת. האירוע היווה אתנחתא ואוורור לצוותים והשיג את מטרתו, צוותי המחלקות עבדו ביחד השקיעו מאד וראינו כמה שהם נהנו".

 

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחדשות

<
<
<
<

<