X

ראש המוסד לשעבר בנאום בחיפה: ביבי דואג לעצמו ולשרידותו ומפקיר את ישראל

המונים הגיעו להפגנה השבועית במרכז חורב בחיפה בקריאה לממשלה לצאת לבחירות מוקדמות. הנואם המרכזי, ראש המוסד לשעבר, אלוף (מיל') דני יתום: "ביבי חייב להסתלק מחיינו, הוא גרם לנזקים כה רבים וממשיך להוות נטל"

אלפים רבים הגיעו במוצאי שבת לחיפה להפגנה שאורגנה על ידי 'מחאת העם חיפה', בקריאה לממשלה לצאת לבחירות מוקדמות. לאחר צעדה לאורך רכס הכרמל התאספו ההמונים במרכז חורב כשהם נושאים שלטים בקריאה לבחירות מוקדמות ודגלי ישראל.

הנואם המרכזי באירוע היה ראש המוסד לשעבר, אלוף (מיל') דני יתום. "שמונה חודשים אנו נמצאים בסיוט מתמשך שתחילתו בכישלון הנורא של השבעה באוקטובר. המלחמה נגד החמאס נמשכת ולא ניראה שאנו מתקרבים להשגת מטרותיה-השבת חטופינו ומיטוט השלטון הצבאי והשלטוני של החמאס".


יתום: "המשימה החשובה ביותר היא השבת החטופים. מתוך 120 חטופים 43 הוכרזו מתים וכ 80 חיים. ישראל חייבת לעשות כל שביכולתה כדי לשחררם משבי החמאס ולהשיבם הביתה. הזמן חולף ,מצבם מתדרדר ,הם הולכים וכלים, הם סובלים סבל נורא ונשקפת להם סכנת מוות. ישראל חייבת לפעול על פי הערכים של ערבות הדדית, הצלת נפשות והגנה על יהודים באשר הם ככתוב-״כל המציל נפש אחת כאילו הציל עולם ומלואו״. המדינה הפקירה את החטופים ורבים נוספים, נכשלה בהגנה עליהם ועכשיו חובתה להצילם גם במחיר כבד של הפסקת הלחימה והסגת כוחות צה״ל מהרצועה. ממשלה שלא תעשה זאת תחשב כמי שבגדה בתושביה ושדם הנרצחים מרוח על הידיים של ביבי ושריו".

ראש המוסד לשעבר, אלוף (מיל') דני יתום. צילום: מחאת העם חיפה

יתום מצביע על ראש הממשלה כאחראי הראשי לשבת השחורה ב-7 באוקטובר: "במהלך 15 שנות כהונתו דירדר ביבי את המדינה בכל המישורים, הוביל המדינה מדחי אל דחי, חיזק את חמאס וראה בו נכס ,החליש את הרש״פ, נכשל באופן מחפיר ב 7 אוקטובר והוא האחראי הראשי לכישלון הענק, הסתכסך עם ביידן, שלמזלנו מתנהג כמו המבוגר האחראי וממשיך לסייע לנו, פיצל וקרע את החברה במהלך ההפיכה המשטרית ופגע בבית המשפט העליון .תחת שלטונו הואשמה ישראל בפשעי מלחמה ע״י בית המשפט הבינלאומי לצדק והוצאו צווי מעצר נגדו ונגד גלנט, כאילו ישראל היא ארגון טרור, ישראל הוספה למדינות שפוגעות בילדים-המדינה הדמוקרטית היחידה. מצבנו בעולם קורס ורבים מידידינו מפנים לנו עורף, תחת משמרתו נכבשו ישובים ישראלים ונרצחו ביום אחד כ 1200 בני אדם. בפעם הקודמת זה קרה בשואה. פוליטיקאים בהובלת נתניהו ובראשם בן גביר וסמוטריץ' מתבטאים בצורה מחפירה וגורמים נזק עצום במישור הבינ״ל. השרים לא תפקדו ונכשלו במילוי תפקידם בעת חרום".

"ביבי גורר רגליים גם החמאס מעמיס כל הזמן עוד קשיים. הרושם הוא שביבי וסינוואר לא רוצים הסכם. ביבי חושש שקבלת התכנית תפרק את ממשלתו על ידי בן גביר וסמוטריץ'. הוא דואג קודם כל לעצמו ושרידותו, הוא מפקיר את ישראל ופועל בניגוד לאינטרסים שלנו. הגליל נטוש ואדמתו חרוכה והדרום חרב כתוצאה מאירועי היום הנורא -ה 7 באוקטובר, מדיניותו הביאה לכך שאזור הביטחון נמצא בשטח ישראל ולא בשטח לבנון. יתכן שעוד מעט נאלץ להילחם באופן נרחב נגד לבנון וחיזבאללה. עדיף להגיע להסדר מדיני ע״ב החלטה 1701 שתובעת מחיזבאללה לסגת אל מצפון לליטני וקוראת לישראל ולבנון לדון ב 13 נקודות המחלוקת לאורך הגבול המשותף".

גם יתום מצטרף לקריאה לבחירות מוקדמות: "ביבי חייב להסתלק מחיינו, הוא גרם לנזקים כה רבים וממשיך להוות נטל. ממשלתו המשיחית חייבת להתפרק, גם היא תורמת המון לנזקים שנגרמים מבית. תחת כהונתה לא ניתן יהיה להגיע להפסקת אש בדרום ולפתרון מדיני בצפון. במקרה שכזה תאלץ ישראל להיכנס למלחמה רבתי נגד לבנון וחיזבאללה, תוך המשך לחימה לא עצימה ברצועת עזה. במלחמה עלול העורף לספוג פגיעות קשות ונפגעים. אך מדינת לבנון תסבול הרס עצום ונפגעים רבים. מולנו אתגרים קשים. אנו זקוקים לממשלה אחרת כדי לנצח. לכן ביבי וחבורתו חייבים ללכת הביתה עכשיו".

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחדשות


<<<
<


<