X

מינוי חדש בבי"ח כרמל: ד"ר שרון קמה מונתה לסגנית מנהל בית החולים

היא הייתה אחראית על עשרות אלפי מטופלים ומאות עובדים כמנהלת הרפואית של מחוז שרון שומרון בכללית . בביה"ח כרמל היא הובילה את מבדקי האקרדיטציה הבינלאומיים בהצלחה יתרה, ניהלה את מערך האיכות והבטיחות והובילה את מרכז החדשנות והמחקר של כרמל לגבהים חדשים. תכירו את ד"ר שרון קמה שנכנסה החודש לתפקידה החדש כסגנית מנהל ביה"ח כרמל
"בחרתי להיות מנהלת במערכת הבריאות הציבורית בבית החולים כרמל כדי לקדם תהליכים ומערכות, ולהשפיע על בריאות המטופלים ואיכות החיים של הציבור ובכך גם לתרום לחוסן האוכלוסייה בישראל". כך אומרת עם כניסתה לתפקיד סגנית מנהל ביה"ח כרמל החדשה ד"ר שרון קמה.

ד"ר קמה חברת הנהלה בכרמל משנת 2021, והיא בעלת ניסיון ניהולי מוערך של מעל 10 שנים בתפקידי ניהול בכירים, במהלכן היא הובילה את בית החולים כרמל והכללית להישגים משמעותיים ולקידום יעדים כלכליים, שירותיים ובתחום הרפואה והחדשנות הרפואית.


במסגרת תפקידה כסגנית מנהל בית החולים תנהל ד"ר קמה ותהיה אחראית על כל תחום כח האדם הרפואי בבית החולים, כלל המחלקות בחטיבה הפנימית, המחלקה לרפואה דחופה, פרמקולוגיה ורוקחות, היחידה למניעת זיהומים, מקצועות הבריאות ובריאות הנפש, בריאות העובד, מחקר וחדשנות ועוד ועוד.


ד"ר קמה בוגרת לימודי רפואה בטכניון עם התמחות ברפואת משפחה. יש לה התמחות במנהל רפואי, תואר MHA של בית ספר לניהול באוניברסיטת תל אביב, והיא בוגרת קורס דירקטורים של המכון הישראלי לחדשנות באוניברסיטה העברית.

ד"ר שרון קמה, סגנית מנהל ביה"ח כרמל החדשה. צילום: אלי דדון

בשלוש השנים האחרונות עמדה ד"ר שרון קמה בראש מערך האיכות ובטיחות הטיפול במרכז הרפואי כרמל, והייתה מופקדת על הובלת מבדק אקרדיטציה הראשון לאחר שנות הקורונה אותו עבר בית החולים בהצלחה יתרה. במקביל היא הקימה ומנהלת מרכז חדשנות חדשני משגשג ופורץ דרך. לפני כן מילאה ד"ר קמה תפקידי ניהול בכירים בשני מחוזות גדולים בכללית – חיפה וגליל מערבי כמנהלת מינהלת שרון שומרון וכמנהלת רפואית מחוזית בכללית. בכך היא רכשה במסלול קריירה ייחודי היכרות עמוקה וניסיון עם מערכת הבריאות בקהילה ובבתי החולים של כללית.

"אני נכנסת לתפקיד בהתרגשות עם מטרה לקדם שלושה עולמות קשורים", אומרת ד"ר קמה. "אני רוצה להוביל תהליכים של רצף טיפול – קהילה ובית חולים לטובת טיפול רפואי ושירות מיטבי למטופלים שלנו. להוסיף ולהביא לכרמל כלים מעולם החדשנות הרפואית שמתפתח בקצב מסחרר ומאפשר לצוותים המטפלים להנגיש טיפול רפואי מצטיין, מותאם ומונגש למטופלים ולעסוק בפיתוח צוותים מנהלים תוך שימוש בכלי ניהול מקצועיים כאמצעי מרכזי להמשיך התפתחות כח אדם רפואי במערכת הבריאות. כל זאת כדי לוודא שכל מטופל מקבל את הטיפול המגיע לו – אישי ואנושי".

את ד"ר קמה שמכירה כבר היטב את מסדרונות בית החולים כרמל לא תתפסו בלי התלהבות לעוד איזה פרויקט מדליק וחדש, ד"ר קמה היא מולטיטסקינג אמיתית ותמיד תתפסו אותה מג'נגלת בכישרון רב בין עשרות פרויקטים מורכבים ומאתגרים שהיא מרכזת.

כשיש לה כמה שעות פנויות אפשר לתפוס את ד"ר קמה קוראת ספר מרתק במרפסת, או צועדת על חוף הים, שם באוויר הפתוח ועם רחש הגלים שם היא מקבלת עוד השראה לרעיונות החדשים, שכנראה כבר מחר בבוקר יהפכו לעוד תכנית עבודה מעניינת.

ד"ר שרון קמה מחליפה בתפקידה את ד"ר שני ברוש והיא מביאה איתה לתפקיד ניסיון רב ומעמיק של הכרת מערכת הבריאות ושל כללית ברצף הטיפול המלא בבית החולים והקהילה, ניסיון שיאפשר לה עבודה בשותפות והנעת תהליכים מיטיבים למערכת ולמטופלים.

לסיכום אומרת ד"ר קמה, "יש לי זכות גדולה להיכנס לתפקיד משמעותי זה במרכז רפואי כרמל, שהוא מרכז מצטיין מוביל ערכים ואני מתרגשת להמשיך ולקדם אותו ביחד עם שותפי להנהלה". ד"ר קמה בת 54 תושבת חיפה , נשואה לשי, מורה לימאות, ואימא מסורה לשלוש בנות.

 

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בבריאות