לא רק מדוזות

כנס המדוזולוגיה הבינלאומי הרביעי לנוער התקיים בפארק הקישון. אילו בתי ספר זכו בפרסים הראשונים בתחרות הצילומים ע"ש אהוד גולדווסר ז"ל ?

 

אנו מחנכים דור בעל מודעות, אחריות אישית ומחויבות לשמירה על הסביבה. צילום: עיריית חיפה

אנו מחנכים דור בעל מודעות, אחריות אישית ומחויבות לשמירה על הסביבה. צילום: עיריית חיפה

בית ספר לאו בק זכה בפרס הראשון בתחרות הצילומים ע"ש אהוד גולדווסר ז"ל, שהתקיימה אתמול במסגרת כנס המדוזולוגיה הבינלאומי בחיפה.

בפרס השני זכה בית ספר עירוני א' ובפרס השלישי בית ספר "אחווה". את הפרסים העניקו הוריו של אהוד מיקי ושלמה גולדווסר שאמרו כי תכנית המדוזולוגיה ותחרות הצילומים מנצחים ערכים שהיו חשובים לאהוד והיוו נר לרגליו מימי ילדותו ועד יומו האחרון.

ראש העיר יונה יהב, אמר: "אנו מחנכים דור בעל מודעות, אחריות אישית ומחויבות לשמירה על הסביבה. במסגרת זו מוביל אגף החינוך תכניות לימוד רבות בתחומי הסביבה תוך דגש על קיימות ימית שלה חשיבות ייחודית בעיר חיפה".

כ – 350 תלמידים מהארץ ומחו"ל השתתפו בכנס המתקיים זו השנה הרביעית ברציפות במסגרת התכנית שנבחרה בשנת 2014 על ידי אונסקו כדוגמא עולמית לחינוך לקיימות ימית ושמירה על משאבי הטבע.

צילום: עיריית חיפה

צילום: עיריית חיפה

המדוזה נבחרה כסלוגן לתוכנית, משום שהיא מסמלת קיימות: התרבות יתר של מדוזות עשויה להיות הרסנית לסביבה אך גם תסריט בו תיכחדנה המדוזות יהיה הרסני לא פחות. לכן קיימות, הדרך לאיזון אקולוגי ושמירה על אותה כמות מאוזנת של פריטי מדוזות בטבע, היא שם המשחק והאחריות היא של כולנו – כפרטים וכקבוצה.

במסגרת התכנית לומדים תלמידי חטיבות הביניים בחיפה להכיר את הסביבה הימית והחופית באזור חיפה, החי והצומח בים ובחופים ומבצעים פעולות חקר ושמירה על הסביבה הימית והחופית.

במהלך הכנס שהתקיים לראשונה בפארק הקישון השתתפו התלמידים בתחנות מחקר והפעלה במסגרתם למדו להכיר את החי והצומח בסביבת הנחל, מינים מקומיים האופייניים לסביבה החופית באזור חיפה – לעומת מינים פולשים ותכונות שונות של המים. את הפעילות בנכס העבירו מדריכים של המועצה לישראל יפה.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה