שבוע נגישות, חווים את זה

שבוע גדוש בפעילויות בנושא נגישות התקיים בקריית ביאליק. נגישות ישראל צפון קיימה פעילויות הסברה בפני תלמידי בתי הספר וחניכי מכינת "גל"

 

כחלק מההתנסות הוכנסו המשתתפים עטויים בכיסויי עיניים לחדר, בו נערכה ארוחת החושים. צילום: עיריית ק. ביאליק

כחלק מההתנסות הוכנסו המשתתפים עטויים בכיסויי עיניים לחדר, בו נערכה ארוחת החושים. צילום: עיריית ק. ביאליק

חניכי מכינת "גל" מתגוררים בעיר ועוסקים בלמידה חווייתית ועשייה חברתית ענפה עם נוער בסיכון וצעירים עם צרכים מיוחדים במערכת החינוך בקריית ביאליק, במקביל לתהליך התפתחות אישי וקבוצתי המלווה בצוות הדרכה מקצועית בעל ניסיון רב.

מתנדבי נגישות ישראל צפון נפגשו עם הקבוצה ביום פעילות מיוחד, אשר נפתח בהרצאה משותפת של מנהלי נגישות ישראל צפון-נ.י.צ. גיורא לב וד"ר רויטל שורץ-סבירסקי, אשר חלקו עם המדריכים והחניכים את סיפור חייהם, התמודדותם עם המוגבלות וסיפורה של עמותת נגישות ישראל ושלוחתה הצפונית נ.י.צ.

כחלק מההתנסות הוכנסו המשתתפים עטויים בכיסויי עיניים לחדר, בו נערכה ארוחת החושים. את המנה הראשונה, חומוס, פיתה וחמוצים, אכלו בחשיכה עם כיסוי עיניים. לקראת המנה העיקרית, מאפה, סלט ותוספות, המשתתפים עטו כפפות קשיחות על ידיהם, במטרה להתנסות בפעילות יומיומית תחת מגבלה פיזית.

את מנת הקינוח נאלצו הסועדים לבחור עם אוזניים אטומות באוזניות, מצב אשר המחיש את קשיי התקשורת וההבנה אשר חווה אדם עם לקות שמיעה במצבים יומיומיים.

במהלך הארוחה ברך את הנוכחים מנהל אגף החינוך בקריית ביאליק עמי ראובן, אשר ציין את העשייה החברתית החשובה המשלבת את פעילות ההסברה של עמותת נגישות ישראל עם זו של חניכי מכינת "גל" ואת התרומה החשובה של נ.י.צ. למערכת החינוך בקריית ביאליק.

המפגש הסתיים בדברי משוב והתרשמות נרגשים מפי חניכי המכינה, שתיארו כיצד הושפעו מההתנסות החווייתית שעברו, כיצד הבינו את הקושי היום-יומי שחווה אדם עם מוגבלות ועד כמה השתנתה תפיסת עולמם כתוצאה מכך.

תלמידי שכבת ז' של חטיבת הביניים ״דפנה״ השתתפה בפעילות שונה בה התנסו בסדנאות בנושאי מוגבלות בראייה , שמיעה ונסיעה על כסאות גלגלים. במהלך הפעילויות חשפו מתנדבי נגישות ישראל צפון את סיפוריהם האישיים ושיתפו את תלמידי חט"ב דפנה בקשיי ההתנהלות היומיומית כאדם בעל מוגבלות.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק