ביקור אצל התאומים

העיר התאומה של קריית ביאליק, רודומסקו, אירחה את משלחת בני הנוער שיצאו למסע בפולין

 

תלמידי אורט ביאליק מבקרים בבית הספר ברודומסקו

תלמידי אורט ביאליק מבקרים בבית הספר ברודומסקו

תלמידי קריית החינוך "אורט" ע"ש פיינשטיין בקריית ביאליק, המסיירים כעת בפולין, התרגשו מאוד ושמחו לפגוש את הילדים הפולנים בעיר התאומה, רדומסקו. הילדים הישראלים התקבלו באהבה על ידי התלמידים והמורים המקומיים, התכנסו באולם הספורט העירוני ופצחו בריקוד משותף לצלילי ״הבה נגילה״.
בבית הקברות המקומי ״תפארת שלמה״, עלו לקברו של הרב שלמה מרדומסק והתלמידים בקשו בקשות כל אחד כאוות נפשו.
משם המשיכה המשלחת לאנדרטה לזכר יהודי רדומסקו המוצבת היכן שרכזו את יהודי העיר לפני שילוחם לטרבלינקה. ראש עיריית רודומסקו, ירוסלב פרנץ, וראש עיריית קריית ביאליק, אלי דוקורסקי, נשאו דברים.

דוקורסקי יחד עם מנכ"ל קריית החינוך "אורט", רמי פורת, התקינו שלט המציין את קיומו של בית העלמין היהודי. השלט שהובא במיוחד מישראל, הותקן בכניסה לבית העלמין היהודי ״קירקוט״ בעיר התאומה רדומסקו.

התלמידים מהמשלחת הישראלית המשיכו לביקור בבתי הספר בעיר התאומה ולמפגשים עם התלמידים הפולנים, נוצרו ידידויות ונקשרו קשרים. בסיום המפגש התקיימה עצרת הצדעה למדינת ישראל ולקריית ביאליק עם הופעות מקומיות ומופע שירה מלהיב וסוחט תשואות של תלמידי קריית בחינוך אורט קריית ביאליק.
דוקורסקי:" ברית הערים התאומות שחתמה קריית ביאליק עם העיר רדומסקו אינה רק חותמת דיו, אלא קיבלה ביטוי רב עוצמה במפגש בין תלמידינו לבין התלמידים המקומיים. כולי תקווה כי קשרים אלו בין הילדים יתרחשו גם באירועים משמחים ויתרמו לאווירה טובה יותר בין מדינת ישראל לשאר המדינות".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק