מובילים בחינוך והצטיינות

פרס חינוך ארצי לשלושה מוסדות החינוך במחוז חיפה לשנת הלימודים תשע"ו. מי הם שלושת בתי הספר שזכו בפרס?
 

מתוקי. בתי הספר פועלים לצמצום פערים ולמניעת נשירה של תלמידים תוך מתן דגש על אווירה חינוכית איכותית . צילום: משרד החינוך

מתוקי. בתי הספר פועלים לצמצום פערים ולמניעת נשירה של תלמידים תוך מתן דגש על אווירה חינוכית איכותית . צילום: משרד החינוך

אתמול יום ג', התבשרה מנהלת המחוז, רחל מתוקי, על ידי מנכ"לית משרד החינוך, מיכל כהן,  כי שלושת בתי הספר אשר הומלצו על ידי המחוז לפרס חינוך ארצי – זכו. מדובר בהישג מחוזי חסר תקדים. בתי הספר הזוכים בפרס הארצי ממחוז חיפה הם: יסודי "יזרעאליה" – חיפה, "תיכון ג״ת" – ג׳ת, ואולפנת סגולה קרית מוצקין

מנהלת המחוז, רחל מתוקי,אמרה עם קבלת ההודעה: "אני גאה בבתי הספר יסודי "יזרעאליה" – חיפה, "תיכון ג״ת" – ג׳ת, אולפנת סגולה ק. מוצקין, שזכו בפרס הארצי.מוסדות החינוך הללו מאופיינים בהישגיות, חדשנות, יזמות ויצירתיות. כמו כן בתי הספר פועלים לצמצום פערים ולמניעת נשירה של תלמידים תוך מתן דגש על אווירה חינוכית איכותית השׂמה דגש על אקלים מיטבי על כבוד הדדי ועל דרך ארץ". עוד הוסיפה מתוקי, כי בתי הספר הזוכים מצטיינים בחינוך לערכים, למורשת, לסובלנות ובהדגשת חשיבותה של המעורבות בחיי הקהילה ובקירוב הקהילה במעשׂה החינוכי.המוסדות הזוכים מהווים מגדלור ארצי ומחוזי, ומהווים מוקד השראה למוסדות נוספים במחוז ובארץ כולה הן בחתירה למצוינות והן בחשיבה ובעשייה פורצת דרך. עוד מוסיפה מנהלת המחוז את מלוא הערכתה לרשויות המקומיות על שותפות בקידום מוסדות חינוך הללו".

ועדת הפרס הארצית נימקה את החלטתה בכך שהנהלות בית הספר וצוותם השכילו לטפח אקלים ממנף מוגנות ושייכות, המעצימים התלמידים לכדי מימוש כישוריהם וכישרונותיהם, מקדמים הישגי התלמידים דרך חזקותיהם האישיות, מטפחים ערכים של כבוד ומורשת וערכים של מנהיגות ומצוינות כל זאת תוך הרתמות מלאה לקהילה הסובבת ולשילוב הקהילה העירונית בבית הספר.

תעודת ההוקרה והפרס יוענק למוסדות הזוכים בפרס הארצי בכלל הארץ בטקס בירושלים במעמד שר החינוך, חה"כ נפתלי בנט ומנכ"לית ה משרד, מיכל כהן.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך