X

שרת התחבורה בביקור בחיפה – אין בשורות בנוגע למחירי מנהרות הכרמל

שרת התחבורה מירי רגב הגיעה לפגישת עבודה בעיריית חיפה עם ראש העיר יונה יהב ובכירי העירייה על מנת לדון בפיתוח התחבורתי של חיפה. יהב דרש תקציב למינהור הרכבת: "אם זה היה בת"א כבר מזמן היה לכם את הכסף"

שרת התחבורה מירי רגב הגיעה היום (שני) לעיריית חיפה כשהיא מלווה בבכירי משרד התחבורה, רמ"י, חנ"י, מנהל רשות שדות התעופה ומנכל הרכבת, לפגישת עבודה עם ראש עיריית חיפה יונה יהב ובכירי העירייה.

רגב נכנסה בכניסה הראשית של העירייה שם המתינו לה כמה מפגינים של תנועת "מחאת העם חיפה" שהניפו דגלים וקראו קריאות לשחרר את החטופים שנמצאים בעזה. גם בצאתה דרך הדלת האחורית של העירייה נתקלה רגב במפגינים שהמתינו לה.


מפגינים מוחים נגד מירי רגב בהגיעה לבניין עיריית חיפה. צילום: מחאת העם חיפה


בפגישה אמר יהב לרגב כי היא מתעקש על מינהור הרכבת שעוברת לאורך חופי חיפה: "לא תהרסו את הנוף של חיפה וחופיה. אני לא אתן לזה יד. אם זה היה בתל אביב כבר מזמן היה לכם את הכסף". רגב: "ננסה להגיע להבנות עם עיריית חיפה. צריך חשמור על חופי הים של חיפה ועל חזית הים שראש העיר יונה יהב מפתח. נעשה איגום תקציבי כדי לראות איך מביאים 13 מיליארד שקלים למינהור. זו תוכנית רב שנתית שחייבים להניע אותה",

בנוגע לשדה התעופה, יש הסכמות על הארכת המסלול המראה ב 150 מטר. חברת התעופה אייר חיפה תחל לפעול ב 28.7 ונוסעים יוכלו לטוס מחיפה ליוון, קפריסין ואילת. בספטמבר אמורה להתקיים טיסה מסחרית ראשונה מזה שנים מחיפה לאילת.

הוסכם על הארכת המסלול בשדה התעופה חיפה. צילום: ראובן כהן, דוברות העירייה

מנכל העירייה גדי מרגלית דרש בפגישה לסייע בהקמת חניון לטסים ושאטלים מרכבת לב המפרץ לטרמינל בשדה התעופה. רגב: "יש מאמץ גדול של כל הגורמים להחיות את שדה התעופה. נמצא פתרונות לתחבורה ציבורית וחניות לשדה".

בפגישה מצומצמת שוחח יהב עם רגב בעניין מחירי מנהרות הכרמל. כזכור, יהב שלח לרגב בשבוע שעבר מכתב שבו הוא דורש לפעול לביטול התשלום במנהרות הכרמל אך מהשיחה עולה כי הנושא אינו תלוי בה בלבד. רגב:"נשתף פעולה יחד עם ועדת הכספים ומשרד האוצר ונבדוק עד מתי יש את החוזה". יהב:" אם בירושלים לא משלמים על המנהרות, גם בחיפה לא צריכים לשלם".

יצויין כי על פי חוק מנהרות הכרמל שנפתחו בחודש נובמבר 2010, החוזה עם המדינה הוא למשך 31 שנה כאשר בכל רבעון מחירי המעבר מתעדכנים בהתאם למדד.

פגישת עבודה בעיריית חיפה. צילום: ראובן כהן, דוברות העירייה

עיריית חיפה מסרה כי רגב הנחתה לקדם פרויקטים מעודדי תחבורה ציבורית ולבחון הקמת קווי מטרונית נוספים בחיפה שישרתו את תושבי העיר. לאור בקשת ראש העיר, ציינה שרת התחבורה כי היא תומכת בביטול אגרת הנסיעה במנהרות הכרמל בעיר והנחתה את גורמי המקצוע לגבש פניה משותפת למשרד האוצר בנושא.

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, תא"ל (במיל) מירי רגב: "חיפה היא עיר חשובה עם נכסים תחבורתיים ונכסי טבע, אנחנו צריכים לראות איך אנחנו מקדמים אותם בשיתוף פעולה עם הרשות המקומית. העיר חיפה חייבת ראיה מערכתית שתעניק מענה בשוטף ובחירום תוך מתן דגש על חיבוריות וקישוריות לכל חלקי הארץ. הבאתי לכאן את כל הצוות המקצועי של משרד התחבורה כדי לראות כיצד ניתן לסייע לעיר, חיפה היא יעד אסטרטגי שצריך לשמור עליו".

ראש עיריית חיפה, יונה יהב: "אנחנו מארחים כאן היום את השרה שאנחנו מאוד אוהבים, שמסייעת לעיר עוד מתקופתה כדוברת צה"ל. יש לנו ממשק גדול עם משרד התחבורה שהוא המשרד הכי משפיע בעיר שלנו. אני מודה לשרת התחבורה על הביקור החשוב שיביא שורה של בשורות לטובת תושבי העיר".

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחיפה


<
<