עידוד המיחזור במוסדות החינוך

"בוקר של מיחזור" תאגיד המיחזור אל"ה יוצא בפעילויות שטח לעידוד המיחזור במוסדות החינוך בעיר חיפה מיחזרו התושבים בשנת 2015 כ- 403 טון של בקבוקי משקה משפחתיים
כ- 3.8 מיליון בקבוקי משקה נאספו בשנת הלימודים האחרונה על ידי מוסדות החינוך בישראל,

תמורתם קיבלו דמי פיקדון בסך של כ- 1.14 מיליון שקלים.

בוקר של מחזור בביס יזראעליה בחיפה צילום יחצ

בוקר של מחזור בביס יזראעליה בחיפה צילום יחצ

בעשור האחרון עורך תאגיד המיחזור אל"ה פעילויות לעידוד מחזור מיכלי משקה במוסדות החינוך בכל רחבי הארץ מתוך אמונה כי "ילד ממחזר הינו שגריר לבית ממחזר".

במסגרת פעילות הדגל "מיחזור זה כל הסיפור!" יוצא תאגיד המיחזור אל"ה בפעילות שטח ב-16 רשויות שונות, מקרית שמונה ועד דימונה, תחת הכותרת "בוקר של מיחזור".

במסגרת הפעילות מביאים התלמידים בקבוקי שתייה החייבים בפיקדון, בית הספר מקבל את דמי הפיקדון המהווים כתקציב נוסף לפעילות שבוחרים ובנוסף צוברים נקודות הניתנות למימוש כמתנות לטובת התלמידים. מתנות כגון:  סדנאות, ציוד לטיפוח החצר, ציוד ספורט ופנאי ועוד.

השבוע קיים תאגיד המיחזור אל"ה פעילויות חווייתית בסדרת  "בוקר של מיחזור" בשלושה בתי ספר בעיר חיפה, בי"ס פיכמן בהנהלתה של שרון עיטה, בי"ס דינור בהנהלתה של אילנית מועלם ובי"ס יזרעאליה בהנהלתה של איריס כהן.

בוקר של מחזור בביס יזראעליה בחיפה צילום יחצ

בוקר של מחזור בביס יזראעליה בחיפה צילום יחצ

מתופף צבעוני בתלבושת ממוחזרת ובתופים עשויים בקבוקי פלסטיק ממוחזרים קיבל את פני התלמידים בקצב עליז ומשמח, התלמידים רקדו ומיחזרו בקבוקים, במטרה שימשיכו למחזר.

פרויקט המיחזור שמוביל תאגיד המחזור בשיתוף אגף החינוך בעיר במוסדות החינוך, תורם ומסייע להגברת המודעות ולהרגלי המיחזור המשפחתיים, ילדים המקפידים למחזר במסגרת בית הספר משפיעים גם על שאר בני המשפחה וממחזרים גם את הבקבוקים המשפחתיים באמצעות המחזוריות שבקרבת ביתם.

בשנת 2015 , בעיר חיפה,  המיחזור הוולנטרי של  בקבוקי הפלסטיק המשפחתיים,  הגיע לכ- 403 טון באמצעות המיחזוריות הפזורות ברחבי העיר.

במוסדות החינוך בעיר מיחזרו  התלמידים מעל- 55,400 מיכלי משקה  קטנים החייבים בפיקדון (30 אגורות לבקבוק), בגינם קיבלו סכום של מעל- 16,620 ₪ דמי פיקדון בלבד.

נחמה רונן , יו"ר תאגיד המיחזור אל"ה:

"זהו דור שבו הילדים גדלים על ערכים גלובליים עם מודעות צרכנית בריאותית וסביבתית גבוהה ביותר. הם יודעים מה חשוב ובמה הם מוכנים להשקיע ולוקחים את האחריות על המיחזור בבית ואיתם כל המשפחה”.

 

הפקת האירוע ע"י חברת "הדוב הירוק – הסברה סביבתית חווייתית" הפועלת להנגשת הידע הסביבתי לתושבים לטובת הנעתם לפעולה ירוקה.

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך