בית ספר חלומי

חטיבת הביניים דגן בבית ספר תיכון קריית חיים מגשימה לתלמידיה את חלומותיהם במסגרת פרויקט "שישי אישי"/ המשתתפים יכולים לבחור ממגוון תחומים שבהם ירצו להתנסות/ בין הפעילויות: נגרות, עיצוב תכשיטים בפימו ומבוא לווטרינריה

יוצרים ומגשימים חלומות/ צילום: באדיבות עיריית חיפה

יוצרים ומגשימים חלומות/ צילום: באדיבות עיריית חיפה

בחטיבת הביניים "דגן" של תיכון קריית חיים הושק ביום שישי האחרון פרויקט ייחודי הנושא את הכותרת "שישי קהילתי", במסגרתו ניתנת לתלמידי החטיבה הזדמנות ללמוד תחומים בהם רצו להתנסות אך מעולם לא התאפשר להם לעשות כן.

את החלומות מגשימים בהתנדבות עבור התלמידים מורים, הורים ותושבי הקריה, שלהם תחביבים ייחודים בהם הם משקיעים את זמנם ואותם הסכימו ללמד כאמור בבית הספר.

כך הופכת חטיבת "דגן" את פניה ליום אחד: מורות למתמטיקה הופכות מורות לרוגבי מורות לאנגלית מלמדות תכשיטנות ומורות להיסטוריה מכינות את התלמידים חטיפים בריאותיים.

במסגרת הפרויקט, מציג בית הספר בפני התלמידים רשימת נושאים מתוכה מתבקשים התלמידים לבחור בתחומים בהם הם מבקשים להתנסות. בין הפעילויות המוצעות: הכנת תזונה בריאה, נגרות, עיצוב תכשיטים בפימו, מבוא לווטרינריה, מאסטר שף, עיצוב שיער ויצירה בבצק וסוכר.

עפרה טנדלר, מנהלת חטיבת דגן, תיכון קריית חיים: "החלטנו לפתוח במסורת אשר תאפשר לתלמידים להתנסות בתחומים שהם חלמו עליהם, אולם לא התנסו בהם עד כה. כל תלמיד יכול היה לבחור מתוך רשימה את החלום שלו, שבו היה רוצה להתנסות. הורים התנדבו לקחת חלק וכך גם פעילים מרכזיים בקריית חיים. למעשה, לא רק התלמידים הגשימו חלום, אלא גם המורים שחשפו בפני ההורים והתלמידים את תחומי העניין הנוספים והאישיים שלהם, מעבר להוראה. בזכות הצלחת הפרויקט, בכוונתנו להפוך את "שישי קהילתי" למסורת ולקיימו אחת לחודש".

פרויקט שישי קהילתי הוא פרויקט משותף לתיכון קריית חיים- חטיבת דגן ולתכנית מל"ל (מלידה לבגרות) אותה מובילה מערכת החינוך בעיריית חיפה. עוד שותפים לפרויקט: בית נגלר וסניף הנוער העובד והלומד בקריית חיים.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה