יעלון חונך פארק לזכר הבנים

שר הביטחון רב אלוף (מיל) משה (בוגי) יעלון חנך אתמול את פארק הבנים בשכונת אפק בקריית ביאליק. ראש העיר דוקורסקי גם יצא להגנתו של שר הביטחון לאור הדברים הקשים שמוטחים בו לאחרונה

 

יעלון ודוקורסקי. "פארק הבנים מוקדש לבני קריית ביאליק אשר נפלו במערכות ישראל. זוהי פינת חמד שמסמלת המשכיות ותקווה". צילום: עיריית ק. ביאליק

יעלון ודוקורסקי. "פארק הבנים מוקדש לבני קריית ביאליק אשר נפלו במערכות ישראל. זוהי פינת חמד שמסמלת המשכיות ותקווה". צילום: עיריית ק. ביאליק

אתמול (יום שני) נחנך פארק "הבנים" בשכונת אפק בקריית ביאליק במעמד שר הביטחון משה (בוגי) יעלון. פארק הבנים  הינו אחד הפארקים הגדולים והיפים ביותר באזור המשתרע על שטח של כ- 30 דונם. שמו ניתן לזכר בני קריית ביאליק שנפלו במערכות ישראל. הפארק מחולק לשניים כאשר חלקו המערבי בעל אופי אלגנטי ושקט המהווה "גן זיכרון" ויתרת השטח פתוחה כפארק שכונתי עירוני.

הפארק ברובו מכוסה מדשאות מוריקות, שבילים מוארים , ספסלי ישיבה לנוחות התושבים, מגרש משחקים רחב ידיים הגדול ביותר בעיר בו מתקנים מרתקים הפרושים על משטח גומי ענק ותאורה חדשנית. כמו כן, נמצא בפארק מתחם האמפי שמאפשר קיום אירועי תרבות באוויר הפתוח.

בכניסה הראשית, מרחוב התל, הוקמה רחבת אבן משולשת ובה "קיר מים" המהווה אלמנט הנצחה. מפל הזיכרון מקדם את פני המבקרים בפארק. מהרחבה יוצא ציר ראשי, "מסלול המים" שקצהו בראש הגבעה, בראשה מוקם אלמנט מים אנכי ("המבוע").

הפארק כולל שלוש כניסות עיקריות: הכניסה הראשית מרחוב התל, השנייה מגשר הולכי הרגל מאזור הקריון והשלישית מהכניסה המזרחית.

עלות הקמתו הסתכמה בכ- 12 מיליון שקלים.

גולת הכותרת של הפארק הינה המזרקה המוארת ומחליפת הצבעים, בה גבהי המים משתנים ופורצים לסירוגין מהקרקע מושכים אליה את תשומת לב המטיילים . בימים החמים משתכשכים בה הילדים ומצוננים את גופם בהנאה רבה.

משפחות רבות מקריית ביאליק ומהקריות הסמוכות מגיעות להשתעשע במימי המזרקה. בשעות הערב המקום מואר בשלל אורות צבעוניים המשתנים גם הם לפי קצב זרימת המים.

שר הביטחון, משה יעלון, אמר במהלך חניכת הפארק: "הבנים והבנות של קריית ביאליק שנפלו במערכות ישראל צמחו כאן, למדו כאן והתגייסו. כאן בקריית ביאליק הם ספגו את כל הטוב שיש בנו, בחברה הישראלית. הם תוצר של חינוך וערכים שביקשו להיות בראש ולקחת אחריות, לשאוב לשלום בכל מעודם, אך להיאבק בנחישות בכל דורשי רעתנו, לכבד כל אדם ללא הבדל דת, גזע או מין ולחתור לחברה צודקת והוגנת הנאבקת בגזענות. אלו היו ערכיהם, אלו הם ערכינו".

ראש העיר, אלי דוקורסקי, הוסיף ואמר: "פארק הבנים מוקדש לבני קריית ביאליק אשר נפלו במערכות ישראל. זוהי פינת חמד שמסמלת המשכיות ותקווה. אני שמח לראות את תושבי העיר גודשים את הפארק ומעניקים את הכוח להמשיך ולעשות דברים טובים למען תושבי קירית ביאליק".

אורה זק, יו"ר יד לבנים קריית ביאליק, אמר: "היום אנו חונכים באופן רשמי את פארק הבנים. זהו עוד נדבך נוסף בשרשרת ההנצחה בעירנו. בנינו ובנותינו יזכרו לעד".

דוקורסקי התייחס גם לסערה התקשורתית שעוררו דבריו של שר הביטחון: "אני מגנה את הניסיון לעורר שיח של הסתה נגד שר הביטחון.  מהרגע הראשון סברתי שאמירתו הייתה במקומה כי צה"ל הוא צבא שמצטיין במוסריותו".

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק