"בכל שבת אנחנו מפנקים את הילדים במתנות מתוקות. שיהיה כיף לילדים". חיים חורש מלמד על ההצלחה של האאוטלט הגדול בישראל.

חוצות המפרץ, מתחם האאוטלט הגדול בישראל, יושב על צומת מרכזי וגדל ומתרחב משנה לשנה כאשר בימים אלה נפתחת שדרה חדשה של חנויות המחברת בין שני הבניינים המרכזיים במתחם. בקרוב גם מתוכננות הפתעות נוספות. ראיון עם מנכ"ל שהוא גם קוסם.
מתרחבים וגדלים. אלבום פרטי.

מתרחבים וגדלים. אלבום פרטי.

חיים חורש חי את עולם הקמעונאות מעל 35 שנה. חיים התחיל כסוכן אופנה שהפך ליבואן בדים ובהמשך ניהל רשתות אופנה שונות ומובילות. במשך כעשר שנים היה אחראי על פיתוח רשת האופנה לי קופר בארץ ובשש מדינות מזרח אירופה. בארץ בנה חורש את המותגים המובילים לי קופר ובלו בירד כאשר מחנות אחת בשנת 2000 צמחו הרשתות לממדי ענק עם 85 חנויות מתוכן 45  לי קופר וכ 40 בלו בירד בשנת 2010. בנוסף, הקים חיים מעל תשעים חנויות במזרח אירופה. "ב2010 מנכ"ל מליסרון משה רוזנבלום ביקש ממני להגיע לחוצות ולפתח את המקום, במילים אלה, ולהתמודד בתחרות החדשה. אז הגעתי לחוצות המפרץ עם הניסיון המסחרי שלי".

מה היו התכניות שלך לגבי המתחם כשנכנסת לתפקיד?

הכנו תכנית חדשנית לגמרי להפיכת חוצות המפרץ לאאוטלט הגדול במדינה כמו באירופה. תוך שנה בניתי ואיכלסנו את מדרחוב המותגים עם 45 מותגי אופנה שמחויבים למכור בהנחות של 50 עד 75 אחוז במשך כל השנה. המוטו הוא שהחנויות יפות כמו בכל קניון אבל המחירים זולים בהרבה. לאחר מכן, חילקנו את המתחם לשלוש קטגוריות – אאוטלט, אופנה והנעלה. כמו כן ישנו גם מתחם של עיצוב הבית ומרכז בילוי והסעדה מורחב וזה לצד הבאולינג הוותיק שם הוספתי גם מתחם של 400 מ"ר לקרטינג ועוד משחקיות לילדים ומסעדות חדשות.

באיזה מתכונת אתם פועלים בסופי השבוע?

אנחנו שמים דגש חזק על הסופ"שים. מידי שישי שבת מזה שש שנים אנחנו מובילים בצפון. בכל יום שבת ישנה פעילות קבועה במדרחוב, מכל הסוגים, הצגת ילדים או קוסם או הופעה כשכמובן הכל בחינם וגולת הכותרת- כל שבת אנחנו מחלק לכל ילד שמגיע למתחם מתנה, ממתקים, גלידה, פופקורן וכו' בהתאם לעונות השנה. וזה בחינם. שיהיה כיף לילדים. בשישי בבוקר באופן קבוע מופיעים זמרים שונים במדרחוב ואנו מוכרים בירה מהחבית ב 5 ש"ח בלבד. דרך נפלאה לפתוח את הסופשבוע.

בשנים האחרונות המתחם התרחב פלאים, מה היה הקטליזאטור?

זה הגיע בעקבות ההצלחה המדהימה של האאוטלט ודרישת הקהל, כמובן! וכן, דרישת מותגים מצד שני לשכור פה שטחים ואין בנמצא, אז ניגשתי לבנות בניין חדש כתוספת להרחבת האאוטלט, בניין בן 5000 מ"ר. חצי ממנו הושכר על ידי פקטורי 54 למותגים מהמובילים בעולם במחירי אאוטלט ובקומה התחתונה נבנו 9 חנויות אאוטלט כגון: מנגו, צ'ילדרן פלייס, ג'ק קובה, אמריקן איגל, המסעדה התאילנדית המיוחדת והמצליחה 'זוזומאמא' ועוד, והכל במחירי אאוטלט כמיטב המסורת בחוצות המפרץ. המקומות נבנו כחנויות חדישות אך הן מציעות סחורה במחירי אאוטלט. בנוסף הבאנו לכאן כחידוש מרענן בצפון את רשת יוחננוף לאחר שהצענו לו להגיע לצפון מאחר ופעל רק בדרום, הם פתחו חנות יחידה בצפון אצלנו בגודל של 5000 מ"ר והתברר כהצלחה כבירה.

יתרונו הברור של מתחם חוצות המפרץ הוא בנגישות המירבית המזמינה את הקהל אליו בכל דרך. אם זה על ידי הרכבת שעוצרת בתחנה שממוקמת במרכז המתחם ואם זה על ידי תחבורה ציבורית שעוברת בכביש הראשי הצמוד ואם זה ברכב שיכול להחנות בכל אחת מ 2500 החניות בחינם.

 מה מתוכנן להיפתח בקרוב במתחם?

עקב ביקושים נוספים לחנויות מצד שוכרים ומותגים לפתיחת חנויות ובמטרה לחבר את בניין פקטורי למדרחוב העודפים, הגינו רעיון ליצור שדרה חדשה המחברת בין שני הבניינים ובשדרה זו כעשרה מותגי אאוטלט חדשים ביניהם קסטרו ילדים, טופ 10, פאפאיה, החנות הראשונה כאאוטלט של סבון של פעם ועוד מותגים מקומיים כגון בוטיק לה-בל ודרד לוקס….

ארוחה לצוות. חורש. אלבום פרטי

ארוחה לצוות. חורש. אלבום פרטי

חיים נשוי פלוס 3 בנות ו4 נכדות ומחזיק בתחביבים רבים כשאחד מהם הוא עולם הקסמים, חיים הוא קוסם חובב שמופיע בהתנדבות בגני ילדים ולנשמה הוא אופה לחמי בוטיק בבית למחמצות שהוא מגדל. מי שמכיר את חיים ואת תחביביו הם העובדים שנהנים מהלחמים הטריים והטעימים שחיים אופה ומכבד את הצוות… אז כמו קוסם טוב שיודע גם לאפות חיים הרים את מתחם חוצות המפרץ בשנים האחרונות באופן מעורר קינאה ואם נשפוט לפי החיוכים והראש מלא המחשבות והרעיונות, לחיים יש עוד כמה הפתעות בשרוול לפיתוח במתחם.

מתחם חוצות המפרץ OUTLET – בבעלות קבוצת קניוני עופר ואשטרום נכסים, מהווה את מרכז הקניות הגדול והמרכזי של תושבי הצפון. מרכז הקניות ממוקם בצומת המרכזית המקשרת את חיפה רבתי מדרום, קריות, נהריה ועכו מצפון והיישובים במזרח. המתחם הינו מתחם האאוטלט  הגדול בארץ, בו נמצאים  מותגי האופנה וההנעלה המובילים. בנוסף לחנויות האופנה במתחם, בולטת קטגוריית עיצוב הבית – הכוללת מגוון חנויות ובנוסף אפשרויות  בילוי הכוללות  מגוון מסעדות, מרכז באולינג, מסלול קארטינג ענק ועוד


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בהכי חם