צעירים עם עתיד בעיניים

כאלף בני נוער השתתפו בכנס הנוער השלישי "בחזרה לעתיד" בסימן עתידנות, חדשנות ופנטזיה. ראש העיר יונה יהב: "עינינו נשואות אליכם, הדור הצעיר, מתוך הבנה כי לכם הכוח לשנות ולעצב את העתיד"

 

ההרצאות בכנס התמקדו בפרשנות המושג "עתידנות" ו"בחזרה לעתיד". צילום: צבי רוגר

ההרצאות בכנס התמקדו בפרשנות המושג "עתידנות" ו"בחזרה לעתיד". צילום: צבי רוגר

למעלה מ -1000 בני נוער ו – 150 אנשי חינוך השתתפו השבוע בכנס ייחודי מסוגו בארץ בסימן  "עתידנות" והתקיים זו השנה השלישית ברציפות בחיפה. הכנס היה השלב הסופי בתכנית לימודים ייחודית במסגרת הכנה לכנס עבור תלמידי כיתות י' בעיר בחודשים האחרונים. במסגרת התכנית השתתפו התלמידים בסדנאות ושמעו הרצאות של מיטב המומחים בנושא העתידנות. מסקנות התלמידים מהתכנית הייחודית הוצגו בכנס במסגרתו השתתפו בסדנאות וסימולציות אשר דנו בשאלה "איפה אתם רואים את עצמכם בשנת 2050" .

יהב בכנס העתידני. "אנחנו פה להעניק לכם את הכלים לתכנן קדימה ולשאוף הכי גבוה שאפשר". צילום: צבי רוגר

יהב בכנס העתידני. "אנחנו פה להעניק לכם את הכלים לתכנן קדימה ולשאוף הכי גבוה שאפשר". צילום: צבי רוגר

ההרצאות בכנס התמקדו בפרשנות המושג "עתידנות" ו"בחזרה לעתיד". המרצים יחד עם התלמידים דמיינו את החיים בשנת 2015 במגוון תחומים בחיים. בין המרצים שהשתתפו בכנס: רועי יוזביץ במופע "אשליה של קסם"  שיעסוק בטכנולוגיה, חדשנות ופנטזיה. יואב לדסמן על "החיים מחוץ לכדור הארץ", עודד ליפשיץ על "הסופרים ששינו את חיינו", נוי אלוש ויחזקאל רז על "צלילים מעולם אחר", אורי אביב על "קולנוע ומדע בדיוני כנקודת מבט לחברה בעתיד". אחינועם פישר על "מחול ושליטה במחשבות". "יוצרים עתיד" עם גיא זוארץ – סימולציה בשלט רחוק משולבת במשימות מאתגרות במטרה  לשנות את העולם אשר נעל את הכנס.

ראש העיר, יונה יהב, אמר לצעירות ולצעירים בכנס: "עינינו נשואות אליכם, הדור הצעיר, מתוך הבנה כי לכם הכוח לשנות ולעצב את העתיד. אנחנו פה להעניק לכם את הכלים לתכנן קדימה ולשאוף הכי גבוה שאפשר! היום הוא השיא של תהליך שעברנו ביחד בחודשים האחרונים ואני רואה את העתיד שלכם בעיר שלנו."

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה