שלא ישעמם לכם

לאלו שמחפשים איך להעביר זמן פנוי במגוון פעילויות, מטיולים ופעילויות לילדים ועד אירועי ערב, בואו לגלות את מה שיכול להיות בילוי שונה

 

 

מוזאון הפתוח לצילום בגן התעשייה תל-חי

ג'פרא אבו זלוף, סטיילס מווידאו531 פעמים -צילום יחצ

ג'פרא אבו זלוף, סטיילס מווידאו531 פעמים -צילום יחצ

ג'פרא אבו זולוף מחיפה, בוגרת המחלקה לצילום- המרכז האקדמי ויצ"ו חיפה, מציגה עבודותיה במוזאון הפתוח לצילום בגן התעשייה תל-חי במסגרת התערוכה השנתית של בוגרי בתי הספר הגבוהים לצילום.

ג'פרא אבו זולוף מחיפה (29), ילידת דלית אל-כרמל, עוסקת באמנות מאז שמכירה את עצמה.

"באמצעות הצילום אני מביעה את עצמי בצורה הטובה ביותר והכי מדויקת" אומרת אבו זולוף ומוסיפה:

"עד לשנת 1948 חלק גדול מהפלסטינים גורש אל מחוץ לגבולות המדינה. החלק שנשאר הפך לפליט בארצו. ייתכן וזו עקירה עוד יותר קשה, מאחר ו'הפליט בתוך ארצו' נמצא, אומנם, בקרבה לאדמתו וביתו, ובכל זאת סיפור חייו נטוע עמוק בתהליך העקירה. אותם אנשים שגורשו מאדמותיהם ובתיהם, אותן משפחות שהופרדו, חלקם 'הוסעו' אל מעבר לגבול וחלקם הצליח להישאר ומה שנשאר מהם, עדיין חי את טראומת הכיבוש והעקירה משורשיהם. כדור שני ושלישי לעקירה, לא קיבלנו את ההזדמנות להבין את גודל העוול שנעשה. אני מזהה שתחושת חוסר השייכות שאני מרגישה, קיימת אצל כולם. מצד אחד, מתואר בעבודתי חוסר השייכות למקום בו אני נמצאת ומאידך אי היכולת שלי להתמסר באופן טוטאלי למאבק של העם הפלסטיני הנמצא ב'גלות' ומפוזר במחנות הפליטים".

 

פעם בשנה מארח המוזאון הפתוח לצילום בגן התעשייה תל-חי את בוגרי בתי הספר הגבוהים לצילום: המדרשה, בצלאל, המכללה האקדמית הדסה, המרכז האקדמי ויצ"ו חיפה, מוסררה ומנשר לאמנות. כך ניתנת הזדמנות לחוות ולחזות בכלל עבודות בוגרי בתי הספר הגבוהים המרוכזים בתערוכה אחת גדולה, המשתרעת על פני שני אולמות המוזאון לצילום.

העבודות בתערוכה "תמונת מחזור" מלמדות על הנושאים המגוונים בהם עוסק דור העתיד של הצלמים הישראלים הצעירים- הנעים על הקשת שבין האינטימי והפרטי – לכללי והציבורי, במגוון טכניקות צילומיות קלאסיות ועכשוויות.

התערוכה יוצרת "תמונת מחזור" של הבוגרים עצמם על גווניהם השונים. תמונה הנאמנה לזמן, למקום, ליחיד ולריבוי המתקיימים במציאות אחת שבתוכה ועליה מגיבים בוגרי מחלקות הצילום בבתי הספר בארץ בשנת 2015. בתערוכה ייצוג של גישות ופרקטיקות שונות להתמודדות עם צילום בימינו. נושאי ההתייחסות נידונים בכפוף לשיח הנוגע לתפקידו של הדימוי המצולם כמייצג מציאות, משנה אותה או ממיר אותה בתחליפים.

התערוכה מוצגת עד 29 בפברואר 2016.

לפרטים: המוזאון הפתוח לצילום בגן התעשייה תל-חי – 04-6816702, www.omuseums.org.il

 

תערוכת ציורים חדשה בבית הכט במרכז הכרמל

צילום מרים חיי

צילום מרים חיי

גיזי גולדשטיין  מרים חיי

ציור כמזור לנפש

תתקיים בבית הכט בחיפה, שדרות הנשיא 140. טלפון- 0523470222

פתוח כל יום משעה 0900 עד 2200 בשישי שבת לעיתים פתוח

יש לבדוק במספר 04-8353555

התערוכה תתקיים  עד 24 פברואר 2016

קומה 1 – גיזי גולדשטיין   בקומה 2- מרים חיי

צילום גיזי גולדשטיין

צילום גיזי גולדשטיין

אוצרת- יעל ניצן

גיזי היא סיפור אגדה, סיפור גבורה של אשה ספורטאית בעלת שאר רוח, סיפור שהחל בטרגדיה ונמשך כיום במעיין יצירה נובע מיוחד במינו. גיזי גולדשטיין, ילידת רומניה, תושבת חיפה יותר מ- 40 שנה, מספרת בציוריה את מסע חייה. היא יוצרת עולם האוצר בתוכו חדוות יצירה במלוא צבעי הקשת, היא נאמנה רק לנופי טבע ומתאר גופו של האדם ולגווני הצבע, כעת בבית הכט מציגה תערוכת יחיד מרהיבה ומרגשת.

בקומה השניה תערוכת יחיד של ציירת הנופים מנהריה מרים חיי, למרות שהיא צעירה בתחום, כבר הגיעה להישגים יפים. מציגה גוף עבודות בצבעים בוהקים, בתנועת מכחול בטוחה ובנושאים מרתקים.

הציירות יוצרות בטכניקות ציור שונות: ציורי שמן, ציורי אקריליק  – שוחרי אמנות מעריכים את היצירה הנהדרת, מבינים את האהבה וההשקעה של כל אמנית, אשר מביעה את עצמה בערכים אמנותיים, בצורה ובקומפוזיציה. כל אחת יוצרת על פי דרכה את האמת הפנימית שלה: שתיהן מתמזגות עם הנוף, מתמסרות לטבע, הן יוצרות גם פרוטרטים וגם נופים קסומים מן הדמיון. זוהי אמירה אישית של כל ציירת, מתוך מבט מעמיק במרקם הצבעים, הצורות, האור והצל של כל אובייקט.

 

תערוכה 'שדות הצבע' של הצלם אבי הירשפילד תושב כפר ורדים

 במוזאון הפתוח לצילום בגן התעשייה תל-חי

צילום יחצ

צילום יחצ

עקב הביקוש תוצג התערוכה עד מרץ 2016

במבואה של מבנה ההי-טק בגן התעשייה תל-חי ובמשרדי הרשות לפיתוח הגליל

בעקבות הביקוש הרב, החליט המוזאון הפתוח לצילום בגן התעשייה תל-חי להציג גופי עבודה נבחרים מתערוכת צילומי טבע 'שדות הצבע' של הצלם אבי הירשפילד, תושב כפר ורדים, עד מרץ 2016.

 

התערוכה הייחודית והמרשימה, שאותה פקדו אלפי מבקרים עד כה, חושפת את הקשר והחיבור של הירשפילד לגליל, לנופיו עוצרי הנשימה, לבעלי החיים בכלל ובעלי הכנף בפרט שמהווים חלק בלתי נפרד מהטבע הגלילי הייחודי.

 

בתערוכה מוצגים צילומי הטבע של הירשפילד המנסים לגשר בין הציפייה להנכיח שדות צבע במובנם הקלאסי המובהק: תנובת האדמה, משטחי צמחייה, טבע-חי, לבין המושג הרווח באמנות – 'שדות הצבע' בו מושם דגש על מרחבים וקומפוזיציות מופשטים, שימוש בכתמי צבע וטקסטורות מתוך שאיפה לגעת ב'מה שמרגישים' ולאו דווקא ב'מה שיודעים'.

 

הקשר של הירשפילד לגליל נוצר בעיקר דרך עדשת מצלמתו, באמצעותה הוא מנציח רגעים קסומים שנבחרים בקפידה, לעתים לאחר שעות של הקשבה, התבוננות וחיבור אל הטבע, החי והדומם המצויים באחד האזורים היפים בארץ.  הירשפילד משתמש רבות גם במסתור ומסווה בטבע בכדי ללמוד על מושא צילומו, בטרם מכוון את עדשת המצלמה. הוא מקדיש שעות רבות, בעיקר בשעות הבוקר המוקדמות ללמידה והתבוננות מהצד, אינו מפריע לאורח החיים של החי לצידו ומתמקד בתיעוד נפלאות הקיום בטבע.

צילום יחצ

צילום יחצ

"ישנם מקרים בהם לאחר מספר שעות של 'תחקיר', הטבע 'מגיע' אליי – מציין הירשפילד ומוסיף: "הטבע מאוד סקרן וכל שנדרש הוא זמן וסבלנות והפלא פשוט קורה. לפעמים זה לוקח זמן רב ולפעמים זה עניין של כמה שניות עד שמתקבל הפריים המבוקש שמצליח להעביר את הקסם אותו אני מזהה בשטח".

הירשפילד ידוע בעקשנותו ובנחישותו לחתור ולהשיג מטרות ויעדים שהוא מציב לעצמו. כמו באורח החיים שהוא  מנהל, כך גם כשהוא יוצא לצילומים. הוא לא מרים ידיים ולא מוותר עד שהיעד מושג.

 

אבי (ברם) הירשפילדנולד ב-1953 וגדל בדרום אפריקה שם עוצבה אהבתו הגדולה לטבע ולרצון לחקור ולהתחקות אחר בעלי חיים ותופעות הטבע. לישראל עלה ב-1978. כיום גר בכפר ורדים ועוסק בצילום ובהדרכת צילום. התחיל לצלם בגיל 16 בדרום אפריקה ושילב את אהבתו לספורט מוטורי תוך צילום מכוניות מרוץ. טיולים ארוכים בחיק הטבע מגיל צעיר, ובמיוחד לספארי ולמרחבים הגדולים, טיפחו בו את חיידק אהבת הטבע. מ- 1988 עוסק בצילום מקצועי. מתעד פרויקטים שונים של קק"ל ברחבי הארץ, צלם של הסוכנות היהודית למטרת תיעוד אירועים בארץ ובעולם ועוד.

נעילה: מרץ 2016.

המוזאון הפתוח לצילום, גן התעשייה תל-חי- 04-6816702, www.omuseums.org.il

 

מוזיאון עוקשי, אולמות האבירים, עכו העתיקה

סיפור עם – סיפור אהבה טבול בצבעים של אופטימיות

תערוכת יחיד: אירית קלכמן

אוצרת התערוכה: רחל זמר

לאמנית אירית קלכמן סגנון ייחודי, לכסיקון פרטי ויכולת הבעה אישית, קולוריסטית. השפה החזותית של אירית הלכה והתפתחה במהלך השנים, סקלת הצבעים נפתחה לאפשרויות חדשות ואופן הנחת הצבע נעשה מלא יותר. (בעבודותיה המוקדמות נוכל לראות פלטת צבעים אחרת לגמרי, מאופקת יותר, דהויה וסוערת פחות.)  בתערוכה "סיפור עם", המושתתת על הסיפור המקראי, על היצירה האלמותית המשמשת בסיס לקיומנו – "מותחת" האמנית את הדמויות המקראיות, מלהקת אותן לפי מיטב דמיונה והבנתה, על פי האינטרפרטציה שלה וכך, מניחה אותן על מצע עכשווי ונותנת בהן חיים חדשים. היכולת שלה לקחת מהסיפור המקראי את העלילה ואת התובנות  ולהביאן לימינו אנו כאילו אומרת לנו: "לא למדנו לקח", או "מה נשתנה מאז ועד ימינו" מציבה בפנינו מראה שזועקת: "נשארנו באותו מקום…"

צילום יחצ

צילום יחצ

יתרה מזאת, אירית לוקחת את הדמויות ואת העלילה ויוצקת לתוכן גם את הביוגרפיה האישית, את סיפור חייה ובכך מגדילה את זווית ההתבוננות בסיפור המקראי ומנכיחה אותו לכאן ועכשיו. אירית עוסקת בייצוג הנשי, הפמיניסטי על כל היבטיו ומעניקה לנשים ביצירתה עוצמה, נוכחות וכוח שלא תמיד ניתנו להן על ידי הסיפור המקראי – ואולי דווקא….  בנוסף, משתמשת אירית בציטוטים מן הפרק הנדון ביצירה, ושוזרת מילים ומשפטים להוכחת "טענותיה"….. הזמן והמקום, אז ועכשיו, אי שם וכאן וכולם על הבד ולתפארת.

יש משום טקסיות בהעמדת הדמויות ובשימוש בעלי זהב להעצמת הסצנה ולהאדרת הדרמה התנכ"ית כפי שהיא משתקפת בעיני האמנית. בחירת הצבעוניות העזה והקומפוזיציה קשורים תמיד באור ובנופים של ארץ ישראל.

האתגר האינטלקטואלי שלקחה על עצמה אירית, בא בעקבות שיחה בינה ובין אוצרת התערוכה רחל זמר, אודות הפסוק : "ממעמקים קראתיך" (תהילים ק"ל) שהיה הנושא לתערוכה קבוצתית בה היא לקחה חלק. שיחה זו היוותה נקודת זינוק של האמנית אל עומק הטקסט המקראי וליצירה של גוף העבודות שנוצר במהלך כשנה וחצי במיוחד לתערוכה זו.

סירטון על התערוכה: https://www.youtube.com/watch?v=M0qF5zlWGo8

אתר האמנית:

http://artmi.net

04-9806254  054-7222834

האמנית בפייסבוק: https://www.facebook.com/irit.kalechman

נעילת התערוכה : 19.3.2016

שעות ביקור בתערוכה: ימים א'-ה  ושבת : 0930-17:00

יום שישי :09:30-15:00

"יואב והאסיפה"
צילום יח"צ: מארק סטריינג'ר

צילום יח"צ: מארק סטריינג'ר

הוא החביא את המוזיקה שלו היטב במשך השנים ורץ כמו כולם במירוץ המטורף של החיים אבל בסופו של דבר, אולי כנגד כל הסיכויים, המוזיקה של יואב אסיף ניצחה.
יואב אסיף עשה הכל לפי הספר, כמו שאומרים..
עם סיום הלימודים בתיכון ליאו-באק בחיפה וקבלת תעודת הבגרות בפיזיקה ופסיכולוגיה התגייס ליחידה קרבית בצבא ומשנפצע החליט להיות קצין למרות הכל והתנדב לחיל השלישות. עם תום השירות נרשם ללימודי משפטים באוניברסיטת חיפה, עשה התמחות אצל שופטת שלום ואפילו עבד כעורך דין במשך למעלה משנתיים.
עד עכשיו שום דבר לא מסגיר את העובדה שבעצם מדובר במוזיקאי יוצר, כותב, מלחין ומפיק שבעצם כל השנים חיכה לרגע הזה שבו יוציא לאוויר העולם משהו משלו ואם יש ספק אז תנו רק לספר שכבר למעלה מחמש שנים הוא מלווה צמוד את יהודה פוליקר בהופעותיו, הספיק להלחין ולעבד ג'ינגלים לקמפיינים פרסומיים ברדיו ובטלוויזיה (אפילו עבד עם בר רפאלי) ועל הדרך משמש כמרצה לתחומים של הפקה מוזיקלית וסאונד בחוג ללימודי סאונד באוניברסיטת אריאל ובחוג למוזיקה בקריה האקדמית באונו.
בימים האלה ממש החלום המוזיקלי שלו קורם עור וגידים והוא יוצא באלבום בכורה מיוחד במינו, בסגנון רטרו שנות השמונים, שנקרא "יואב והאסיפה" ובו מתארחים אמנים-מבצעים שונים ששרים את השירים שכתב, הלחין והפיק מוזיקלית בחדר האינטימי שלו. הסינגל הראשון "לא מפחד" בהשתתפות מני בגר וחיה סמיר יצא לפני כחודש וחצי ותוך זמן קצר מאוד זכה לאלפי צפיות ביוטיוב

עיצוב ולוגו: זיו רגב

עיצוב ולוגו: זיו רגב

והשמעות בתחנות רדיו ארציות ומקומיות כאחד אבל עכשיו מגיע הסינגל השני "מכאן לשם" ומתאר בפני המאזין תהליכים פנימיים שעוברים על כולנו במירוץ המטורף של החיים: מכאן לשם, בלי שום תמרור / הכל נראה מאוד מכור / אבל בכל זאת יש זריחה בחוץ / ומחפשים את הכפתור / שימלא אותנו אור / סוגדים לשמש מחכים בקור / ומה חשוב יותר ממה / המדרונות, התהילה / שבאה רגע ורגע נעלמה / השאלות או התשובות / הטעויות הנכונות / ואיך בפנים שוכנת אמונה.
יואב, אז מה חשוב יותר המדרונות או התהילה ?
"האמת ששניהם חשובים באותה מידה. אתה לא באמת יכול להעריך כשטוב לך אם לא חווית קושי קודם לכן ויותר מזה, פעמים רבות מנת-יתר מאותו טוב מזוקק עשויה דווקא להביא אותך למקומות פחות טובים, אם אתה לא מספיק בשל לכך. אולי זו קלישאה אבל צריך תמיד לשאוף לאזן כך שאם אתה למטה, תשתדל לזכור שיש לאן להתקדם ואם אתה למעלה, אז אל תשכח מאיפה באת ותעריך את המקום בו אתה נמצא".
ואתה מעריך את המקום שבו אתה נמצא ?
"מאוד. להיות מוזיקאי זה לא פשוט בכלל אבל כמו שיהודית רביץ פעם אמרה לי, כשפגשתי אותה במקרה באחד האולפנים בתל אביב "המוזיקה בחרה בי, לא אני בה, פשוט לא הרגשתי שאני יכולה לעשות משהו אחר". ככה בדיוק אני הרגשתי. זה מה שרציתי

צילום יח"צ: מארק סטריינג'ר

צילום יח"צ: מארק סטריינג'ר

כל החיים, להיות מוזיקאי, לכתוב, להלחין, לבצע, להפיק אבל בבית שמעתי משפטים כמו "אם לא תהיה עורך דין או רופא שיניים, אז אוי ואבוי". זה הגיע מכיוון המשפחה ואמא שמאוד דאגה שאצליח להתקדם בחיים. בדיעבד, הלימודים היו טובים להתפתחות שלי כאדם אבל בפנים ידעתי שאני רוצה לעסוק במוזיקה ושאני לא באמת יכול לעשות משהו אחר".
ומה נסגר עם שנות השמונים ?
"בשנים האלה גדלתי והתעצבתי מכל הבחינות, גם מוזיקלית. בכלל, זה היה עשור נפלא מכל בחינה אבל מוזיקלית היה בו הרבה עושר עם הגעתה של רוח חדשה בכל מה שקשור להפקה וסאונד. אחי, יואל, מוזיקאי מחונן (היום ד"ר לשיווק) קיבל מאבא את ה-DX7 הראשון, סינטי (אורגן) אגדי שבמונחי סאונד וסינטזה היה משהו חדש ומהפכני שלא נראה כמותו עד אז. אני זוכר איך יואל היה מנגן לתוך הלילה עם אוזניות ענקיות שהיו מורכבות לו על הראש. אחר כך כשהתגייס לצבא אני הייתי מבלה ימים ולילות עם הסינטי הזה, בודק ומתנסה בכל מה שיכל להציע בזמנו. היה לנו גם פסנתר קיר שעליו כתבתי והלחנתי את השירים הראשונים שלי, אי שם באייטיז. אז מבחינתי, לחזור לשנות השמונים בפרויקט כזה, שהוא בעצם אלבום בכורה אישי משלי, היה דבר ברור וטבעי מאליו ואני גם מקבל תגובות חיוביות מסטודנטים שלי שמתחברים לצלילים של העשור המופלא ההוא".
איך זה לעבור לקדמת הבמה ועד כמה זה קשה לעבוד על אלבום ראשון ?
"מרגש בטירוף. אני הרבה זמן בקו העומק של הבמה כשאני מלווה את יהודה פוליקר או כשאני מפיק לאחרים והצעד הקטן הזה קדימה לפרונט, למרות שכרוך בגיוס אומץ ויכולת התמודדות עם החשיפה, נותן תחושת סיפוק אדירה מעצם הידיעה שאנשים מגיבים למשהו שבא מתוך הפנים שלך ושאתה יואב הקטן משכונת שפרינצק בחיפה, הצלחת לגעת בהם.
עבודה על אלבום ראשון זה דבר מורכב מכל הבחינות. יש כמובן את הקושי הטכני של להיות מסוגל לתמוך בתהליך הזה כלכלית מבחינת כסף וזמן ויש גם קושי מהותי בחשיפה, בחיפוש האומנותי, בהתכווננות של מה אתה רוצה להגיד ובבחירות שאתה צריך לבצע יום יום, בדרך אל אלבום שמאחוריו אתה רוצה גם לעמוד בלב שלם. אצלי בנוסף, היו פחדים ומחסומים שאולי זה לא המקום כרגע לפרט אבל אפשר לומר שהפחדים שלנו הרבה פעמים מנהלים אותנו יותר ממה שאנחנו עשויים לחשוב. לשמחתי אזרתי אומץ והסתכלתי להם בלבן של העיניים, גם באמצעות איש מקצוע שעזר כך שבסופו של דבר עברתי תהליך שלם יותר, שבו הצלחתי להתגבר על כמה וכמה חסמים שהיו מושרשים עמוק פנימה ומהבחינה הזו, מעז יצא מתוק".
מתי יוצא האלבום ואיפה אפשר להאזין לשירים שכבר שוחררו ?
"אנחנו כרגע רק בסינגל השני, אז ייקח עוד כמה חודשים אבל האלבום מתוכנן לצאת במהלך 2016. בשביל להאזין הכי פשוט להקיש בגוגל "יואב והאסיפה".

ורד הפילוסוף The Philosopher Rose   

תערוכה לזכרו של  ד"ר שלמה אברהמוב תיאורטיקן, אמן ומורה

אוצרת: שירלי משולם

שירה שובל-צילום יחצ

שירה שובל-צילום יחצ

גרנד קניון / קומה 3 / חיפה

שירלי משולם, מנהלת ואוצרת הגלריה-  "על התערוכה 'ורד הפילוסוף'"

שירה שובל, אמנית ומעצבת טקסטיל-  "הפרויקט האמנותי – ManLTD Gold"

גלעד אופיר, אמן, מורה, יו"ר האיגוד המקצועי של האמנים הפלסטיים בישראל- "שלמה אברהמוב והדיון על מהות הצילום"

נציג/תמשפחת אברהמוב

התערוכה מורכבת משני פרויקטים אמנותיים שונים באופיים, שממוקמים במרחב תצוגה אחד, ומחיצה מפרידה ביניהם. הפרויקטים מתחברים יחד ומתפקדים

שירה שובל- צילום יחצ

שירה שובל- צילום יחצ

כאיברים שונים בגוף אחד – גוף העבודות של שלמה אברהמוב, שממנו הם נגזרו.

פרויקט 1/ ManLTD Gold 2013 – 2015   / שירה שובל, שלמה אברהמוב. הפרויקט הנו בעל אופי אספני, אקלקטי ומושגי וכולל: עבודות קראמיות חדשות ועבודת וידיאו של שירה שובל בשילוב חפצים, ארטיפקטים ותצלומים מהסטודיו של שלמה ומאוספיו. הפרויקט עוסק בהתכתבות של שירה עם עבודותיו של שלמה ומתמקד במתח שבין 'החזותי' ל'חומרי' וביחסי הגומלין שבין תחומי ידע שונים: 'הצילום', ו'החומר'- הקראמי והטקסטילי. כמו-כן מוצגים תצלומים של אברהמוב שמתייחסים להיבטים גלויים וסמויים בתצלומי 'טבע דומם' ואחרים.

פרויקט 2 / עץ שגווע, 2015 – 2013 / שירלי משולם, שלמה אברהמוב. פרויקט אוצרותי משותף, שהחל להתגבש לפני כשנה. הרעיון היה להציג תצלום יחיד, גדול מימדים בעוצמתו, בשם 'עץ שגווע', בחלל תצוגה נקי, נזירי, מדיטטבי, שיהווה מצע להתבוננות, ולהרהור פילוסופי. הפרויקט עוסק בדיון על מהות הצילום וכולל טקסטים שמתייחסים לראשיתה של פרדיגמה צילומית חדשה: "מהות וישות Photo-Noesis", זהו 'הפוזיטיביזם הפיוטי'- לשון חדשה לצילום שמשלבת חשיבה ליניארית עם חשיבה פיוטית, שהציע אברהמוב בספרו מילים ותצלומים: על תיאוריה ופרקטיקה בצילום עכשווי, 2014, בסיוע מועצת הפיס לתרבות ולאמנות, ובסיוע מכון שפילמן לצילום.

המוזיאון הפתוח בתפן מציג תערוכה חדשה של האמן ארדין הלטר

איספהאן היא מחצית העולם, 2012, - צילום אבי חי

איספהאן היא מחצית העולם, 2012, – צילום אבי חי

אוצרת רותי אופק,  נעילה- 5.5.2016

עבודותיו של האמן ארדין הלטר, 40 ציורי שמן ו- 30 הדפסים (אותם הוא מדפיס במכון הדפס בלונדון) המוצגות בתערוכה החדשה והמרשימה במוזיאון הפתוח בתפן, משקפות מעבר למיומנות בטכניקות, אמנות ברמה גבוהה של רישום וצבע, גם הלך רוח אותו מבטא הלטר באמצעות עבודותיו- אנושיות ויצירה תחת איום ורצח עם, על העניין הקיומי שלנו כבני אדם. נושא המטריד אותו ובו הוא עוסק בו כל חייו הבוגרים. הלטר אומר, כי הוא עוסק באמנות אך טוען, כי הוא מודע לכך שאין בכוחה של אמנות לשנות דברים או לשים קץ למלחמות, אלא רק לפקוח את העיניים להשלכות של מעשים והחלטות גורליות לחייהם של בני אדם.
תומס יוז, דוקטורנט וחוקר במכון הלונדוני קורטוולד לאמנות מכנה את היצירות של הלטר- נופים העוסקים בעולם האנושי.

הלטר, בנם של מהגרים ממזרח וממרכז אירופה, למד באוניברסיטת קמברידג' באנגליה ורכש את השכלתו בציור ובאמנות ההדפס בכוחות עצמו במוזיאונים הגדולים בעולם, התכתב עם טובי המשוררים בני זמננו, בקיא בספרות של תרבויות רבות ומיומן בצלילות עומק אל תוך עולם החדשות הבינלאומיות והפרשנות הפוליטית.
בתקופת לימודי האדריכלות באוניברסיטת קמברידג' (שכללו גם לימודי אסלאם), ייצר והיה שותף לתכנון והקמת שני מבנים מעוטרי ויטראז'ים מונומנטאליים ברואנדה, במימון ארצות אירופה, לזכר רצח העם ברואנדה.

וכל עצם הוא אלמוג- הדפס רשת, מהדורה של 50, 2001-2002, - צילום אבי חי

וכל עצם הוא אלמוג- הדפס רשת, 2001-2002, – צילום אבי חי

רצח עם מתקשר אצל הלטר למשפחתו שרובה נספתה בשואה. אמו של האמן, סוזאן הלטר, ילידת הונגריה, ייצגה את הונגריה כשחיינית אולימפית והשתתפה באולימפיאדה במינכן בשנת 38 ואף זכתה
ב- 5 מדליות זהב! (לכן אלמנט המים חשוב ומקבל ביטוי ביצירותיו של הלטר ובחייו האישיים כשחיין).

בהמשך אף יצר הלטר עבודה ב"יד לילד" שבמוזיאון לוחמי הגטאות עם אביו רומן הלטר, בשיתוף האדריכל רם כרמי. מרכז המנציח יצירתיות הילדים שנספו בשואה. הלטר יצר סדרה על השואה שהוצגה במוזיאון בעין חרוד, בגלריות באירופה וארה"ב. במוזיאון בדרזדן ב- 2015 הציג הלטר תערוכה בשם "המשפחה שלא הכרתי" ומחודש פברואר 2016 היא תוצג כתערוכת קבע במוזיאון היהודי החדש בקרקוב, להנצחת מאות אלפי יהודי קרקוב שנהרגו במלחמת העולם השנייה.

האוצרת רותי אופק, בחרה להציג במוזיאון הפתוח בתפן מספר סדרות- סדרת ציורי השמן ממחישה אמנות תחת אימה. איומים אנושיים, איומים סביבתיים. החיים מתוארים כפצצת זמן מתקתקת. הכל עומד להתפרק בארצנו רווית מלחמות וטרור. בסדרת ציורים הנראים בהתבוננות ראשונה כציורי נוף, מבחינים בהתפרקות הנוף, בעצים המחודדים ובשכבות האדמה.
בספר המלווה את התערוכה מופיע מאמר של פרגל פטריק קיין, כתב חדשות ותיק ומכובד של רשת BBC ויוצר סרטים, שסיקר את רוב המלחמות האחרונות, במצבי סכנה ושהה עם הלטר ברואנדה, הם נשארו חברים טובים עד היום. מתוך המאמר: "ארדין מציע לנו התבוננות בשכבות חווייתיות המתקלפות וחושפות את חייהם ומותם של אלו שנפלו קורבן לרוע. האדמה היא רחם וגם קבר, ירוקה ומלאת חיים רק לעיניה של עין בלתי מיומנת. עבור העין שאומנה לאתר את סימני הדרך של ההיסטוריה- עינו של ארדין הלטר- האדמה לעולם איננה תמימה".

מפרץ- הדפס רשת, - צילום אבי חי

מפרץ- הדפס רשת, – צילום אבי חי

סדרת דימויי עץ הדקל הרומנטי, מקור ליצירתיות וכח בדימויה של ארץ ישראל האקזוטית, מעומת ביצירתו של הלטר עם המציאות הקשה, המדממת, של החיים על פיסת אדמה שהיא מוקד להתנגשות בין תרבויות. הדקלים ביצירותיו ניזונים ממימיו של נווה המדבר, אך גם נחרכים בשמש המדברית הלוהטת והממיתה מתוארים בקווים מחודדים, כצמחים דוקרניים מחודדים, מזכירים חרבות או סכינים ולעיתים מתפרצים מהבסיס כמו פיצוץ גדול ואלים. הדקלים הם משל לרצועת האדמה שהם נטועים בה: רוויית עושר ויופי; צרובת פחד וכאב. הסמל הישראלי ההתיישבותי הקדום מתכלה ומת. הלטר אומר, כי התחושה הינה של חיינו כגשר בין דורות שחלפו ואלו שיבואו, או לא יזכו.
כותב גבריאל מענית בספר התערוכה: "עצי התמר של הלטר מלמדים אותנו משהו על חוויית היצירה תחת תחושה של איום, ועל קיום וצמיחה בעולם רווי סכנות. יצירותיו מפגישות אותנו עם שאלות על האסתטיקה של ההרס, על שבריריות החיים והיצירה אל מול כוחות החורבן והמוות, על ארעיות וזמניות הקיום. תחושות אלה מקבלות משנה תוקף אל מול ההקשר התרבותי והגיאוגרפי שעצי התמר והמסגדים מובילים אליו".

פרס- איראן של היום- סדרת המסגדים באיראן- הלטר הגיע לאיראן בעקבות זכייה במלגת סטודנט מאוניברסיטת קמברידג' ונסע ללמוד את מבני הדת האסלאמיים באיראן ואפגניסטאן (הוא לא היה אז ישראלי!). הלטר אומר, כי רבים מהמבנים המדהימים ביופיים בהם ביקר נהרסו במלחמות האחרונות. הוא התרשם מהמבנים אבל ראה גם את הפנאטיות הדתית והאלימות, את השיעים המרביצים לעצמם ולבניהם עד זוב דם בטכסים ותהלוכות דתיות.
הלל הלקין סופר ומתרגם- תוהה מדוע בחר הלטר לצייר דווקא מסגדים? האם משום שבימים הרחוקים והאחרונים של השאך, טייל בארץ שפעם קראו לה פרס ונִשבה בידי יופי בתי התפילה שלה? משום שאותם מבנים, על גזעי עמודיהם, ענפי קמרוניהם המסתעפים, עלוות קישוטיהם, וצמרות כיפותיהם, כה עציים הם? משום שהלטר, בנו של ניצול שואה, עוסק בשואה ביצירתו ומנהיגיה הדתיים של איראן חושקים בנשק גרעיני שיוכל להשמיד את מדינת ישראל? משום שהקנאות של האסלאם שורשה בקנאות של התנ"ך? "רַק מֵעָרַי הָעַמִּים הָאֵלֶּה אֲשֶר ה' אֱלוֹהֶיךָ נוֹתֵן לְךָ נַחֲלָה לֹא תְחַיֶה כָּל נְשָמָה. כִּי הַחֲרֵם תַּחֲרִימֵם […] לְמַעַן אֲשֶר לֹא יְלַמְּדוּ אֶתְכֶם לַעֲשוֹת כְּכֹל תּוֹעֲבוֹתָם אֲשֶר עָשוּ לֵאלוֹהֵיהֶם (ספר דברים)..".

בוסתן, 2012, - צילום אבי חי

בוסתן, 2012, – צילום אבי חי

ד"ר סוזן באביי סופרת והיסטוריונית של האמנות, מרצה במכון קורטולד לאמנות, אוניברסיטת לונדון, ומתמחה באמנות איסלאמית, כותבת במאמר בספר התערוכה, כי היא חשה שהלטר חולק באמצעות אמנותו, כמו גם באמצעות תפיסת העולם ההומניסטית שלו, את מילותיו של ביירון, הנושאות מטען מיוחד בתקופה היסטורית קשה זו: "מישהו מוכרח לקעקע את איסורי הטאבו של הלאומנות המודרנית, לטובת השפיות האנושית. עולם העסקים איננו יכול לעשות זאת. עולם הדיפלומטיה לא יעשה זאת. התפקיד מוטל על אנשים כמונו".

כותב התעשיין סטף ורטהימר: "ההרמוניוּת והצבעוניוּת האסתטית בציוריו של הלטר איננה מגלה מיד את התכנים המורכבים של עבודותיו. השאיפה להרמוניה והרצון להימנע משנאת אחים, שהיא הקו המנחה את יצירתו, תואמים לחלוטין לקו המחשבה שלי. תערוכתו של הלטר במוזיאון הפתוח בתפן מבוססת על שנות יצירה רבות, על ידיעה נרחבת של רזי הציור ועל חשיבה מעמיקה על אודות מערכות יחסים בינאישיות מול ההתנהלות המדינית והאנושית בעולם".

שני ספרים בעברית ואנגלית מלווים את התערוכה: הראשון מוקדש לסדרת ציורי השמן- 230 עמ'.
השני לסדרת ההדפסים 160 עמ'. בספרים מפורסמים 12 מאמרים. בין הכותבים: ד"ר סוזן באביי, הלל הלקין, יניב שפירה, תומס יוז, רונית שורק ורותי אופק.

המוזיאון הפתוח בתפן – 04-9109600, http://www.omuseums.org.il

 

 

רשות ניקוז ונחלים כינרת ממליצה על טיול סתווי:

מעיינות חמימים, חצבים ותצפית לכינרת
בתל רקת ועינות רקת

חצבים בסתיו צילום אבי אריש איגוד ערים כינרת

חצבים בסתיו צילום אבי אריש איגוד ערים כינרת

רגע לאחר מערכת הגשמים המשמעותית הראשונה של השנה, ממליץ ניסים אסבן מרשות ניקוז ונחלים כינרת, על טיול סתווי לסוף השבוע בעינות רקת ובתל רקת, הכולל: מעיינות חמימים, עמדת תצפית לכינרת ומדרונות של חצבים הפורחים בתקופת הסתיו.

המסלול עובר באחת הפינות הקסומות ביותר בכינרת, נקודת ההתחלה הינה בסמוך לחוף "גרין ביץ'", שם מחנים את הרכבים, חוצים את כביש 90 מערבה (בזהירות, מדובר בכביש סואן!), ומטפסים בשביל העולה לתל רקת, כשבראש התל ניתן להבחין בעץ חרוב בודד.

מטפסים אל ראש התל, לתצפית נוף מרהיבה, כשכל הכינרת פרושה מטה ולאורך המדרון כולו ניתן לחזות בחצבים רבים. מתצפית זו העבר של תל רקת עדיין לא נחשף וטמון מתחת. ראשי הקירות העתיקים רק מבצבצים ורומזים על מה שטרם נגלה.

יורדים מהתל צפונה אל השביל, לכיוון נחל רקת וצועדים בו אל עבר הכינרת. שוב חוצים את כביש 90, מעברו השני של הכביש מבחינים בשער ברזל חום, עוברים בו ויורדים בשביל בין עצי ההדרים של הפרדס, על גדת נחל רקת המוביל אל שביל סובב כינרת.
צועדים בשביל "סובב כינרת" דרומה, עוברים בשתי בריכות ההרמה של עינות רקת- מי המעיינות חמימים בטמפרטורה של 23 מעלות במהלך כל ימות השנה ובימות החורף ניתן להבחין באדים העולים מהמים.
נביעות מלוות את המטיילים לכל אורך המסלול בצמוד לגדרות של המנזר הרוסי ואכסניית ימק"א. בחוף ימק"א ניתן להבחין בכיפת הברזל התופסת את מי מעיין פולייה המליחים. עוברים דרך חוף "Bora Bora" ו"גרין ביץ'" וחוזרים אל המכוניות החונות בכביש.

את המסלול ניתן להמשיך בשביל סובב כינרת צפונה לאורך המוביל המלוח לעבר אתר ספיר.

משך הטיול- כשעתיים וחצי.
אורכו- כשני קילומטרים.

למידע ופרטים נוספים: http://www.kineret.org.il או כוכבית כינרת מכל טלפון נייד 55477*.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד ביוצאים קבוע

 • "מכתב לנעה"

  מיכל ינאי ואוהד קנולר יככבו בהצגה חדשה – "מכתב לנעה" העלאה מחודשת  להצגה המצליחה "מכתב לנעה"- קופרודוקציה  בין תיאטרון חיפה והתיאטרון הארצי לילדים ונוער
 • שירת חיינו

  הצגה מוזיקלית מיוחדת ונוגעת ללב, הסוחפת את הקהל אחר חלקים מחייהן של שלוש יוצרות אדירות ויוצאות דופן
 • שיגעון המוזיקה

  מחזמר בשילוב שירי להקת הבי ג'יז. בהשתתפות 40 שחקנים, רקדנים, נגנים ותזמורת חיה על הבמה. מבוסס על הסרט של פרמאונט/ RSO והסיפור של ניק כהן
 • GRAND CINEMA KIDS

  עופר גרנד קניון חיפה, מקבוצת קניוני עופר, מעניק חוויית צפייה גדולה מהחיים לילדים במהלך חודש מאי.
 • פסטיבל חיפה הבינלאומי ה-29 להצגות ילדים

  השנה, כבכל שנה, אתם מוזמנים לבלות את חוה"מ פסח עמנו, בפסטיבל חיפה הבינלאומי ה-29 להצגות ילדים. בואו לראות, לשמוע, לחוש, להתרגש ולצבור זיכרונות טובים מפסטיבל הילדים המרכזי והמשמעותי בישראל
 • פסטיבל חיפה הבינלאומי ה-29 להצגות ילדים

  השנה, כבכל שנה, אתם מוזמנים לבלות את חוה"מ פסח עמנו, בפסטיבל חיפה הבינלאומי ה-29 להצגות ילדים.  בואו לראות, לשמוע, לחוש, להתרגש ולצבור זיכרונות טובים מפסטיבל הילדים המרכזי והמשמעותי בישראל,
 • "רפסודיה בוהמית" מדבוז'אק ועד פרדי מרקורי

  קונצרט שלישי לעונה בסדרה "החוויה הקולית" של האנסמבל הקולי הישראלי, עם תכנית שכולה חגיגה בוהמית. בקונצרט יבוצעו יצירות מאת דבוז'אק: "מיסה חגיגית" בגרסתה המקורית לאורגן, ו"דואטים מוראביים" ויצירתו של פרדי מרקורי, "רפסודיה בוהמית" מנצח: יובל בן עוזר
 • ה"ווקה פיפל" בסיבוב הופעות חגיגי

  ה"ווקה פיפל" (Voca People) הנו מופע בידור מוסיקלי – המבוצע באופן הומוריסטי ומשלב שירת אקפלה עם אומנות ביט בוקס. מדובר בחגיגה מוסיקלית המבוססת כולה על שימוש וירטואוזי בקולות האנושיים בלבד ללא אף כלי נגינה על הבמה.
 • כל האירועים, כל החוגים, כל החוויות

  ספורטן חיפה הינו הקאנטרי קלאב הגדול באיזור חיפה והסביבה. שטח הספורטן הכולל בתוכו: 2 בריכות שחייה, בריכת פעוטות מקורה, אולם סקווש, אולם טניס-שולחן, מגרש כדורסל וקטרגל, 2 מגרשי טניס, משטחי דשא, גן שעשועים בסמוך לבריכה החיצונית, חדרי ספא, ג'קוזי, סאונה רטובה ויבשה, מרכז לרפואת ספורט – מועדון כדורגל "מכבי חיפה", מלתחות חדשות ומפוארות לגברים ולנשים ועוד…
 • קונצרט "גשר המיתרים"

  קונצרט חדש של התזמורת האנדלוסית הישראלית אשדוד בכיכובם של אסתר רדא, מקהלת מורן ואמנים אורחים ממרוקו
 • "פאקינג תתעוררו!"

  אחרי ההצלחה של ההצגות "איך לקום מכסא" ו-"אמסטרדם" ממשיך אנסבל השחקנים הייחודי "החיפאית" עם  הפקת מקור חדשה- "פאקינג תתעוררו"- בבימויה של יעל טל.  
 • מופע מחווה לויסוצקי

  המופע "ולדימיר ויסוצקי מדבר עברית" מבקש לקרב את הקהל ליצירתו המופלאה של המשורר הרוסי. הוא כולל את השירים הנוקבים והיפים, החברתיים והאישיים של ולדימיר ויסוצקי, שכתב ב42 שנות חייו כ-1000 שרים, שתורגמו ל-150 שפות.
 • היכל התאטרון מוצקין

  היכל התיאטרון בקריית מוצקין, קובעים את כללי המשחק, מזמין אתכם ליהנות מחווית תיאטרון עם מגוון מחזות הזמר הטובים והחדשים בישראל, מופעי בידור ומוזיקה. החוויה מתחילה כבר …
 • "ליר. בובות ואנשים"

  פנטזיה חופשית על "המלך ליר" של שייקספיר, העוסק בבגידת ילדים באביהם הזקן.
 • המכשפה

  עיבוד חדשני למעשייה הישנה והפלאית מאת אברהם גולדפאדן בבימויו של אלכסנדר האוזפטר ("שני קונילמל")
 • סוכות עם גיבורים מצוירים

  עופר גרנד קניון חיפה, מקבוצת קניוני עופר – מזמין את כל המשפחה לבילוי מהסרטים המצוירים!
 • קיץ פאן במשחקיית מתחם הקניות מבנה תל חנן!

  המשחקייה המחודשת של מבנה תל חנן  עברה לקראת הקיץ תהליך שיפוץ ושדרוג במסגרתו נסגרו חנויות כדי להרחיב את שטחה. המשחקייה שתתפרש על שטח סגור וממוזג של כ-600 מ"ר
 • פעילויות בקניון עזריאלי חיפה

  קניון עזריאלי חיפה מזמין את הילדים וכל בני המשפחה לקיץ של חוויות ואטרקציות עם הטבות בלעדיות למחזיקי האפליקציה של עזריאלי
 • ערב של מופעים

  קניון שער הצפון מציע לקראת שבועות לחוות את חגיגת החקלאים עם מגוון אירועים לכל המשפחה ועם מופע מיוחד של יובל המבולבל.     
 • תיאטרון הצלליות Teulis מגיע לישראל עם המופע Your Shadow

  תיאטרון הצלליות המצליח מגיע להופעות בארץ עם תוכנית חדשה ומלהיבה. תוכנית אינטראקטיבית Tour Shadow בשילוב 3D ושימוש בטכנולוגיה חדשנית. המופע שמשלב ריקוד ואקרובטיקה יסחוף אתכם לחוויה מסעירה ומלאת מסתורין.
 • 'נגיעות תרבות'

  שותפות חיפה בוסטון תקיים ערב 'נגיעות תרבות' שביעי להכרת תרבות יוצאי אתיופיה 26/04/18, בשעה 19:30, תיאטרון חיפה, "חצויה"- מחזה העוסק במגוון של זהויות: זהות אתיופית, ישראלית, נשית  ומהגרת
 • קונצרט יום העצמאות

  התזמורת הסימפונית חיפה  19/4 אודיטוריום חיפה 20:30 ואג פאפיאן מנצח מרק טיקטינר כינור בהשתתפות מקהלת בת שיר
 • תאטרון חיפה

  בלב ליבה של העשייה התרבותית הענפה בעיר חיפה, המהווה מטרופולין של אירועי תרבות ואיכות, ניצב כבר שנים רבות התיאטרון העירוני הראשון בישראל- תיאטרון חיפה. תיאטרון חיפה רואה לעצמו חובה לא רק לספק הנאה לקהל הפוקד אותו, כי אם גם להעלות נושאים בוערים, אנושיים וחברתיים, על סדר היום. הצגות התיאטרון נוגעות בדוקומנטרי, החברתי, הפוליטי כמו גם באנושי והמחנך, היחס לחריגים בחברה ועוד.
 • פסטיבל בייבי לאימהות לקטנטנים

  בעופר הקריון במסגרת פסטיבל baby יוקם מתחם מיוחד ובו יוצעו מגוון פעילויות, הדרכות מקצועיות, מתחם ייעוץ אישי, דוכנים מיוחדים, צילומי סטודיו ומתנה לכל אמא.
 • פסח של מופעים בעופר גרנד קניון חיפה

  עופר גרנד קניון חיפה, מקבוצת קניוני עופר, מקבל את חג הפסח ומציע שלל מופעים, הצגות, סדנאות יצירה ופעילויות לכל המשפחה במהלך חול המועד. בימים א'-ד', בתאריכים 1-4.4.18 ב-17:30 ברחבת "לגעת באוכל" בקומה השלישית כניסה וחניה חינם
 • פסטיבל פעילויות ומופעים ללא הפסקה

  חג הפסח הוא חג יצירתי במיוחד – דרך סיפור האגדה ועד היכן נחביא את האפיקומן. רק בתחום אחד אנחנו חייבים להמציא את עצמנו מחדש: איך לשעשע את הילדים לאורך כל ימי חול המועד.
 • פעילויות בקניון עזריאלי חיפה

  קניון עזריאלי חיפה מזמין את הילדים וכל בני המשפחה לקיץ של חוויות ואטרקציות עם הטבות בלעדיות למחזיקי האפליקציה של עזריאלי
 • "הדרדסים" חוזרים לישראל

  לאור הביקוש הרב "הדרדסים" חוזרים לישראל – בפסח הקרוב כפר הדרדסים תערוכת ענק  לכל המשפחה חוויה מרתקת לילדים ונוסטלגיה להורים בואו לפגוש ולהכיר מקרוב את דרדסאבא, דרדסית,  בר-כוח, קונדוסון, גרגמל וחבריהם, בכפר הדרדסים.  24.3.18 עד 7.4.18  – חוה"מ פסח מתחם הפורום, סמוך ליס פלאנט, באר שבע
 • קרקס רומא בישראל

  החבלים נמתחו, יריעות הבד נקשרו והאוהל הגדול נפתח… חיפה – חוצות המפרץ – 23.2.18 עד 17.3 קרקס רומא מופע מרהיב, מרגש, עוצמתי ובעיקר מרתק היחיד במדינה המציג באוהל נודד מעיר ועיר.
 • קונים ומבלים

  בואו לשלב קניות, בילויים ופעילויות לילדים, במרכזים המסחריים המובילים בחיפה והקריות
 • אתו"ס - החברה לאומנות תרבות וספורט

  אתוס בא לעודד פעילויות פנאי איכותיות, להיות חלק פעיל מחייהם של מאות אלפי תושבי חיפה והצפון ולהוות אבן שואבת לפעילויות תרבות וספורט לתושבי הצפון וישראל כולה,
 • סופגטרון, חוויית תיאטרון

  השנה בחנוכה כל המשפחה מגיעה לחיפה ליהנות מחוויית תיאטרון שלא דומה לשום דבר אחר! מגוון הצגות לפעוטות, ילדים ולכל המשפחה שיהפכו את הבילוי המשפחתי לאיכותי, מעשיר ובמחיר שווה לכל כיס…
 • אתו"ס - החברה לאומנות תרבות וספורט

  אתוס בא לעודד פעילויות פנאי איכותיות, להיות חלק פעיל מחייהם של מאות אלפי תושבי חיפה והצפון ולהוות אבן שואבת לפעילויות תרבות וספורט לתושבי הצפון וישראל כולה,
 • מהוואנה לישראל

  בחודש נובמבר הקרוב צפויה לקהל הישראלי חוויה מיוחדת עם ביקורה ראשון בישראל של להקת המחול המובילה בקובה, "ליזט אלפונסו דאנס קובה" (Lizt Alfonso Dance Cuba ) בניהולה של הכוריאוגרפית הקובנית החשובה ליזט אלפונסו (Lizt Alfonso) הלהקה תופיע בישראל בתאריכים: 7 בנובמבר 2017 באודיטוריום חיפה
 • "פינטה לה קומדיה"

  שלל קומדיות של הבמאי האגדי ואחד מאמני הקומדיה האיטלקית דינו ריזי ומגוון סרטים בגרסה עכשווית. בנוסף למחווה לקולנוע של פאולו וילאג'ו, שנפטר לא מזמן, יוצר דמותו של מנהל החשבונות אוגו פנטוצי, הדמות הקולנועית המפורסמת ביותר באיטליה בשנות ה-70 וה-80.
 • פסטיבל סרטי ילדים במושבה הגרמנית

  בחול המועד סוכות כשחובבי קולנוע יפקדו את פסטיבל הסרטים בבתי הקולנוע בכרמל, יתקיים בסיטי סנטר Outlet במושבה הגרמנית פסטיבל סרטים שיוקדש לילדי העיר, מכל השכונות ומכל המגזרים. בכל ערב בחול המועד, בימים ראשון עד שלישי, 8-10.10.17, מהשעה 19:00 ועד 20:30 יוקרנו ברחבה החיצונית סרטים לילדים בחינם.
 • המסיבה של אתניקס מגיעה לפסטיבל הסרטים

  מכירים את המשפט: "אתה מתחיל הכי מהר שלך ולאט לאט אתה מגביר" – זה בדיוק מה שקורה בהופעה של אתניקס 2017 – "בטוח" המופע החדש.
 • יש בלייד ראנר חדש!

  בלייד ראנר 2049 (Blade Runner 2049), נבחר לסרט הפתיחה של פסטיבל הסרטים הבינלאומי ה- 33 חיפה. פסטיבל חיפה הוא אחד משני פסטיבלי הקולנוע היחידים בעולם, שאושרו להקרין את הסרט בבכורה רשמית.
 • "הסיפור של סיימון וגרפונקל"

  סיימון וגרפונקל הם מההרכבים המוזיקליים האהובים בעולם כבר למעלה מ-50 שנה, קשה לדמיין את תולדות המוזיקה בלי השירים שלהם שהפכו תוך זמן קצר לאלמותיים. המוזיקה שיצרו הפכה לפסקול החיים של מיליונים ברחבי העולם. הם זכו באינספור פרסים, נכנסו להיכל התהילה של הרוק'נרול והשפיעו על דורות של מוזיקאים ויוצרים עד עצם היום הזה.
 • מוזיאוני חיפה

  בואו לקבל חוויה של תרבות, אמנות ושאר פעילויות במוזיאונים הטובים של חיפה
 • קליף ריצ'ארד, הצעיר הנצחי חוזר לישראל

  לאור ההצלחה הכוכב האגדי קליף ריצ'ארד חוזר לישראל להופעה אחת בלבד – 10.10.2017 קליף ריצ'ארד, נחשב לאחד הזמרים המצליחים בהיסטוריה של המוזיקה.
 • שלמה בראבא במופע סטנדאפ

  ספורטן חיפה יארח במוצאי שבת הקרובה, ה- 5.8, בשעה 21:00 את שלמה בראבא במופע סטנד-אפ וירטואוזי ומרגש המשלב תאטרון ובידור, הומור ואופטימיות.
 • שלומי סרנגה - "שוברים צלחות"

  שלומי סרנגה, אוונגרד המוזיקה היוונית בישראל, מגיע לשתי הופעות חגיגיות באולם הקונצרטים של אלמא בזכרון יעקב שיתקיימו ביום חמישי, 3.8.17 ובמוצ"ש, 5.8.17.
 • היכל התאטרון מוצקין

  היכל התיאטרון בקריית מוצקין, קובעים את כללי המשחק, מזמין אתכם ליהנות מחווית תיאטרון עם מגוון מחזות הזמר הטובים והחדשים בישראל, מופעי בידור ומוזיקה. החוויה מתחילה כבר …
 • תערוכות ואירועים במוזיאוני חיפה 23.06.2017-29.06.2017  תערוכות חדשות >> הכניסה למוזיאון הרמן שטרוק בימים חמישי, שישי ב- 20 שקלים בלבד "ברלין עיר האורות: בין שתי מלחמות העולם" ו-"שחר מרקוס: דפוס עצמי" ברלין עיר האורות: בין שתי מלחמות העולם התרבות הברלינאית בין שתי מלחמות העולם הולידה פוריות, עושר אמנותי וחדשנות. התערוכה סוקרת תקופה מרתקת זו בה פעל […]
 • פסטיבל חיפה הבינלאומי ה-27 יוצא לדרך

  האביב כבר כאן ופסח בפתח. התחלנו לנקות את הבתים, וגם השאלה החשובה מכל עולה – מה נעשה עם הילדים בחופשה ובחג?
 • "הדרך לבוליווד"

  אגדת המחול ההודית שכובשת את העולם בסערה Bollywood Show במופע "הדרך לבוליווד" מאת אשלי לובו
 • קרקס מוסקבה הגדול מכולם מככב בחיפה

  כמידי שנה, גם השנה הקרקס הגדול במדינה, והפעם "קרקס מוסקבה" היחיד במדינה באוהל גדול וממוזג – והנודד מעיר לעיר בטעם של פעם, רק ללא חיות, אבל – עם אטרקציות של 40 משתתפים הטובים בעולם, שלא נראו כאן בעבר !
 • מפגש מושונוב

  מוני מושונוב בערב בידור מיוחד במינו של סטנדאפ, סיפורים, מערכונים, ושירים. זו הפעם הראשונה שמוני מעלה מופע יחיד
 • תמונה בתנועה

  כל חושי כצלמת מעורבים ביצירת התמונה. העין הקולטת את המראה, שמיעת צלילי המוסיקה אליה מותאמות תנועות הריקוד, רצף של מחשבות ורגשות כתגובה לחווית הצפיה, שיש בה שמחה ועצב, מפגשים ופרידות, חושניות, אור וחושך, צבע ואפלה.
 • להתאהב מעל הראש

  דרמה-קומית רומנטית עם ז׳אן דוז׳רדן (זוכה האוסקר על "הארטיסט") ווירז׳יני אפירה ("נפלאות החושים") על איש קטן המתאהב באישה גדולה … דיאן היא עורכת -דין יפה ומבריקה. היא שמה קץ לנישואים לא מאושרים וחופשיה כעת לפגוש את גבר חלומותיה.
 • סיבוב חורף מיוחד מאור כהן פיטר רוט

  בעקבות הביקוש, המופע האהוב חוזר למספר מצומצם של הופעות לחורף 2016-17 בהרכב חדש.
 • היכל התרבות נשר

  תאטרון נשר הינו אולם חדש ומפואר המארח הצגות נבחרות, הופעות מוזיקליות, הופעות בידור למבוגרים ולילדים.
 • לבן על לבן : ממלביץ' ועד היום

  בתחילת המאה העשרים, בעקבות עבודתו של קזימיר מלביץ', הלבן בצורתו הרדיקלית ביותר נכנס לעולם האמנות החזותית. מאז ההצהרה המכוננת של מלביץ', הפך הצבע הלבן לחלק אינטגרלי. יחד עם זאת השימוש הרדיקלי והבלעדי בצבע הלבן הפך לעתים קרובות לנושא ללעג ולנשק כנגד האמנות ללא אובייקט.
 • המלצות צפייה שיחממו לכם את החורף

  בהקשר של תעשיית הבידור, עונת החורף מתאפיינת בכך שיותר ויותר אנשים מסתגרים בבתיהם ומחפשים תעסוקה ולכן הטלוויזיה היא זו שנותנת מענה מושלם. הנה למשל כמה סדרות שיחממו לכם את התקופה הקרובה
 • פסטיבל הסרטים הבינלאומי ה-32 חיפה

  85 סרטים ישראלים חדשים ישתתפו בפסטיבל הסרטים הבינלאומי ה-32 חיפה שיתקיים בחוה"מ סוכות בין התאריכים 15- 24 באוקטובר 2016
 • הכן ילדך לכיפור

  עם ישראל נחלק לשניים, אלו שצמים ביום כיפור ומתפללים בבית הכנסת ואלו שרוכבים על אופניים. לטובת הרוכבים וההורים קבלו מדריך בטיחות קצר שיעזור לכם לעבור את כיפור בשלום .
 • "הנה זה בא"

  פסטיבל בנימינה השני ליצירה ישראלית יתקיים בחול המועד סוכות 2016 הופעות חיות, סרטים דוקומנטריים, סדנאות, "חצרות היוצרים" ושלל אטרקציות נוספות לכל המשפחה
 • לגלות מחדש את המוסיקה הישראלית

  השנה נותן הפסטיבל זרקור על מוסיקה של מלחינות ישראליות, כשלמעלה מעשרים מהן, ותיקות ובנות הדור הצעיר מיוצגות בפסטיבל במוסיקה ווקאלית, קאמרית ובקונצרט של מחזורי שירים.
 • דמדומים الشفق TWILGHT

  גלריה גרנד ART לאמנות עכשווית חוגגת 5 שנים בתערוכה חדשה בשיתוף החוג לאמנות, ביה"ס לאמנויות, הפקולטה למדעי הרוח, אוניברסיטת חיפה
 • אירועי 100 לתנועת דאדא,

  מוזיאון ינקו-דאדא, השוכן בכפר האמנים עין הוד, גאה לארח לראשונה בארץ תערוכה מעבודותיו של האמן הניו-יורקי, בוריס לוריא, ממייסדי תנועת NO!art בשנת ה-100 להולדת תנועת דאדא.
 • אתו"ס החברה לאמנות תרבות וספורט

  אתוס בא לעודד פעילויות פנאי איכותיות, להיות חלק פעיל מחייהם של מאות אלפי תושבי חיפה והצפון ולהוות אבן שואבת לפעילויות תרבות וספורט לתושבי הצפון וישראל כולה,
 • תערוכה של האמן הניו-יורקי בוריס לוריא מייסד תנועת NO!art

  מוזיאון ינקו-דאדא, השוכן בכפר האמנים עין הוד, גאה לארח לראשונה בארץ תערוכה מעבודותיו של האמן הניו-יורקי, בוריס לוריא, ממייסדי תנועת NO!art בשנת ה-100 להולדת תנועת דאדא.
 • סיסמוגרף seismograph

  התערוכה 'סיסמוגרף- בוגרים ומורים מציגים בצמדים', מהמחלקה למדיה, צילום וקולנוע, המרכז האקדמי ויצו חיפה היא השנייה מתוך סדרה של שתי תערוכות שהוצגו ברצף (הראשונה- "אחיזה?" 10.3.16).
 • המנטור להצלחה מעשית, חוזר הביתה

  לראשונה מזה 4 שנים, יקיים אולמן את אירוע פריצת גבולות המבוקש שלו, כאן, בקריות, בבית נגלר
 • "עיצוב לאמנות”

  סטודנטים של לימודי חוץ במרכז האקדמי ויצו חיפה עיצבו תדמית לתערוכה '100 לדאדא' המוצגת בימים אלה במוזיאון ינקו דאדא תערוכה של עבודות הסטודנטים תוצג באכסדרת המוזיאון למשך שבוע
 • פקטורי- לילות יצירה חיה

  אירוע שני מתוך סדרת אירועי תרבות ליליים במוזיאון חיפה לאמנות, הכוללים מופעים המתקיימים בו זמנית בחללי המוזיאון, בהשראת התערוכה 'מאנדי וורהול ועד היום'
 • נופי תרבות

  פתוח! מוזיאוני חיפה והסביבה נפתחים ללא תשלום: יום המוזיאונים הבין-לאומי בסימן "מוזיאונים ונופי תרבות" כניסה חופשית לכ-70 מוזיאונים ברחבי הארץ פעילויות ייחודיות, תצוגות מתחלפות, סיורים מרתקים ותערוכות חדשות!
 • פרחי הרע בספרות, בשירה וברוקנרול

  סדרת מפגשים מוזיקליים בעירתחתית חיפה בהשתתפות אנשי ספרות, מוסיקאים ושחקנים, בהשראת ספר שיריו הידוע של אחד מהמשוררים הענקים שארל בודלר – פרחי הרע.
 • "בין הצפירות"

  בבית לוחמי הגטאות יתקיים זו השנה החמישית כנס "בין הצפירות", שיכלול הרצאות, מעגלי שיח, סדנאות, סרטים ומופעים המחברים בין יום השואה ליום העצמאות
 • מחכים לניצחון!

  יום רביעי, בשעה 19:45 יתקיים משחק שלישי גורלי הקובע את העולה לחצי גמר הפלייאוף. עירוני עזריאלי קריית אתא זקוקה לניצחון כדי לעלות לחצי הגמר. מחכים לכם!
 • ״זרעי אור״

  במוזיאון עוקשי לאמנות בעכו העתיקה נפתחה תערוכת יחיד של סיגלית אורגד-דורון: צילומים ושירים אישיים. הצילומים נעשו כולם דרך קליידוסקופ ומוצגים כהדפסות על נייר צילום או על גבי מסכים, כמו כן ישנה עבודת וידאו שצולמה דרך קליידוסקופ.
 • מועדון חדש ויוצא דופן הגיע לאזור חיוג 04

  פלאג-אין רמת ישי: חדרי קריוקי פרטיים וחוויה יוצאת דופן
 • העיר הזאת

  מחזה פרינג' בלשי שזכה לביקורות ושבחים.
 • סטנדאפ - החיים על פי יעל לבנטל

  מופע סטנדאפ חדש אנרגטי, כובש וסוחף, לשחקנית התיאטרון והטלוויזיה יעל לבנטל.