מתרגלים מלחמה כימית

תרגיל היערכות לאירוע טוקסיקולוגי המוני נערך השבוע במרכז הרפואי בני ציון בחיפה
 

התרגיל בבני ציון. במהלך התרגיל נקלטו עשרות פצועים מדומים בפרק זמן קצר ביותר. צילום: בני ציון

התרגיל בבני ציון. במהלך התרגיל נקלטו עשרות פצועים מדומים בפרק זמן קצר ביותר. צילום: בני ציון

תרגיל היערכות לאט"ה (אירוע טוקסיקולוגי המוני), נערך במרכז הרפואי בני ציון כחלק מהתמודדות בית החולים עם תרחישי החירום השונים. בתרגיל נטלו חלק עובדי בית החולים מכל הסקטורים, פיקוד העורף, משטרה ומד"א, כאשר על צוות הביקורת, נמנה צוות בכיר מבית החולים כרמל.  הפרויקט קודם ונוהל על ידי הוועדה לשעת חירום בבית החולים בראשותו של סגן מנכ"ל בית החולים  ד"ר דני שטיינברג, מרכזת שעת חירום מירה וילהלם כפיל וסגן המנהל האדמיניסטרטיבי אייב צוקרמן. מנכ"ל המרכז הרפואי בני ציון  ד"ר אמנון רופא פיקח באופן אישי על התרגיל בבית החולים. התרגיל הוכתר בהצלחה רבה, ובית החולים בני ציון זכה לשבחים רבים על אופן תפקודו מפיקוד העורף ומהאגף לשעת חירום במשרד הבריאות

במהלך התרגיל נקלטו עשרות פצועים מדומים בפרק זמן קצר ביותר, שנפגעו משאיפת רעלים וכימיקליים, כתוצאה מתאונת דרכים שבה הייתה מעורבת מיכלית שנשאה חומרים רעילים. מטרת התרגיל הייתה לבחון את היערכות בית החולים על כל מחלקותיו ויחידותיו לאירוע רחב היקף הכולל קליטה וטיפול במספר רב של נפגעים.

כוחות החירום של המרכז הרפואי בני ציון, הכוללים אנשי צוות רבים מכלל הסקטורים, התפרסו ברחבת הכניסה והחנייה בסמוך לחדר המיון ותורגלה ההתמודדות עם פציעות אופייניות כתוצאה מאירוע טוקסיקולוגי.  כמו כן, נפתח מטה החירום של בית החולים  אשר ניהל את כלל האירועים.

בסיום התרגיל, התקיים דיון והפקת לקחים ובמהלכו, קציני פיקוד העורף ובכירים באגף לשעת חירום במשרד הבריאות, שיבחו כאמור את תפקוד בית החולים בני ציון וציינו כי התרגיל הוכתר בהצלחה רבה.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות