מגרמניה באחווה

משלחת תלמידי בית הספר "אליזבת וון טאדן" מהיידלברג גרמניה מתארחת בקרית ביאליק. המשלחת ביקרה ב"יד ושם", בכותל ובעוד אתרים בארץ

 

בני נוער מגרמניה מבקרים מדי שנה בקריית ביאליק ובחודש יולי תצא משלחת גומלין לגרמניה. צילום: עיריית קרית ביאליק

בני נוער מגרמניה מבקרים מדי שנה בקריית ביאליק ובחודש יולי תצא משלחת גומלין לגרמניה. צילום: עיריית קרית ביאליק

משלחת בני נוער מהיידלברג, גרמניה מבקרת בקריית ביאליק בימים אלו ומתארחת במשפחות בני הנוער הישראלים. עיריית קרית ביאליק מקיימת שנים רבות קשרי ידידות עם ערים מגרמניה וממשלחת זו היא נדבך נוסף בפיתוח קשרי חוץ. הקשר שנוצר עם בית הספר  Elisabeth – von – Thadden Schule הוליד את התוכנית לחילופי משלחות.

במסגרת התוכנית מבקרים בני נוער מגרמניה מדי שנה בקריית ביאליק ובחודש יולי תצא משלחת גומלין לגרמניה.

במהלך הביקור סיירו התלמידים יחד עם המארחים הישראלים במקומות רבים בארץ, ביקרו ב"יד ושם", ברחבת הכותל בירושלים, עכו וחיפה, נהנו בים המלח, ומדבר יהודה ורמת הגולן.

כמו כן קיימו מפגשים, פעילויות ודיונים בנושא השואה, אקטואליה וזהות לאומית. בית הספר  Elisabeth – von – Thadden Schule  הינו בית הספר נוצרי המנחיל לתלמידיו פלורליזם דעות. בבית הספר משתתפי פרויקט חלופי הנוער לומדים קורס שנתי על ישראל ויהדות.

עיריית קרית ביאליק ו – Hopp foundation  יזמו את הפרויקט לפני 9 שנים ומדי שנה מתקיימים חלופי משלחות. מטרת הפרויקט היא להעמיק את הקשרים החברתיים והתרבותיים בין בני הנוער.

ראש העיר, אלי דוקורסקי, שמדי שנה נפגש עם חברי המשלחת תומך ומעודד את העמקת הקשרים: "לחילופי הנוער בין ישראל לגרמניה יש חשיבות רבה ליצירת בניית עתיד משותף מבלי לשכוח את העבר".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק