אלרגיה שולטת בחברי הכנסת

60 אחוז מחברי הכנסת סובלים מאלרגיה כלשהי… כך גילתה מנהלת הסיעוד במחלקה לאלרגיה במרכז רפואי לין, בעת שערכה בדיקות לחברי הכנסת במהלך יום האלרגיה העולמי
 

באירוע, התפרשו הרופאים והאחיות במסדרונות הכנסת וערכו בדיקות תבחיני. צילום: כללית

באירוע, התפרשו הרופאים והאחיות במסדרונות הכנסת וערכו בדיקות תבחיני. צילום: כללית

לא היא לא אלרגית לכנסת, אלא יצאה להעלות את מודעות חברי הכנסת בנושא אלרגיה ואימונולוגיה קלינית, כחלק מפעילות במהלך יום האלרגיה העולמי. נארימאן סלאמה אחות אחראית במחלקת האלרגיה של כללית במרכז רפואי לין, השתתפה באירועים שנערכו בכנסת במהלך יום האלרגיה העולמי, במהלכו נפגשו חברי אנשי מקצוע עם חברי וועדת החינוך בכנסת ודנו בנושא המודעות לאלרגיה ואימונולוגיה קלינית.

כחלק מהאירוע, התפרשו הרופאים והאחיות, בהם נארימאן מכללית, במסדרונות הכנסת וערכו בדיקות תבחיני עור וגם תפקודי נשימה.

נבדקו לא פחות מ- 100 איש. ל- 75 בוצעו תבחינים ונארימן מוסרת כי מסתבר שרבים מחברי הכנסת סובלים מרגישות: תבחינים 45, שהם 60% היו חיוביים, דהיינו עם רגישות  – מעל 25 היו רגישים לעצים, 22 לקרדית אבק הבית, 8 לדשאים ולאלרגנים אחרים פחות.

תודות לפעילות זו קרא יו"ר הוועדה, ח"כ יעקב מרגי, למשרד החינוך ולמשרד הבריאות להעביר הדרכת חובה לצוותי ההוראה בבתי ספר ולהעלות את המודעות גם בקרב ההורים לנושא אלרגיה. דאגה לסביבה נקייה, הדרכה למודעות וידע כיצד לזהות מצבים של התפתחות תגובה אלרגית, שעלולה להיות גם צסכנת חיים. כולל הצטיידות במזרק אפיפן בהתאם לצורך.

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות