דגלים כחולים לחופי דדו וזמיר

השנה קבע האיגוד כי כל חוף המצוי בקרבת תחנת הצלה ייבחן בנפרד על פי המדדים המחמירים של הועדה הבינלאומית. בהתאם לכך הוענקו לחוף דדו זמיר לראשונה 5 דגלים כחולים

 

'הדגל הכחול' מהווה סימן למצוינות המוכר על ידי תיירים ואנשי מקצוע בתחום. צילום: עיריית חיפה

'הדגל הכחול' מהווה סימן למצוינות המוכר על ידי תיירים ואנשי מקצוע בתחום. צילום: עיריית חיפה

חוף דדו ממשיך לשמור על יוקרתו הבינלאומית, עם זכייתו זו השנה השלישית ברציפות "בדגל הכחול". הזכייה השנה ממצבת את החוף בנבחרת החופים הטובים בעולם עם תו המצוינות הבינלאומי. תכנית "הדגל הכחול" נוסדה בצרפת בשנת 1985 והיא פועלת כיום בעשרות מדינות ברחבי העולם ע"י הקרן הבינלאומית לחינוך סביבתי. התכנית פועלת בארץ על ידי עמותת אקו-אושן אשר מייצגת אותנו בארגון הבינלאומי.

"הדגל הכחול" מוענק אחת לשנה לחופים העומדים בתקנים הבינלאומיים המחמירים של התכנית. החופים נבחנים על ידי ועדה לאומית המורכבת מנציגי משרדי ממשלה, ארגוני מצילים וגורמים ירוקים. המלצות הוועדה מוגשות לוועדה בינלאומית במטה הקרן בקופנהאגן שלה הסמכות  להעניק את הדגל הכחול.

בין המדדים הנבחנים במסגרת התכנית: עמידה בקריטריונים בינלאומיים מתקדמים בכל הקשור לאיכות מי הרחצה ומתן שירותים בחופים, פעילות לחינוך סביבתי,  מידע על המערכות האקולוגיות הפועלות בחוף, ניקיון, בטיחות ותחזוקה שוטפת, כמות המצילים בחוף ונגישות לנכים.

בהודעה שפורסמה על ידי הארגון עם הצטרפותה של ישראל לתוכנית צוין: "הנפת 'הדגל הכחול' מהווה בשורה אמתית לשמירה על החופים, המרינות והסביבה הימית בישראל. תו מצוינות זה מבטיח כי ניהול החוף נעשה בסטנדרטים בינלאומיים מחמירים והקפדה כי המבקרים בחוף ייהנו ממגוון שירותים נגישים לכל, כמו גם על איכות גבוהה של ניקיון ותחזוקה. 'הדגל הכחול' מהווה סימן למצוינות המוכר על ידי תיירים ואנשי מקצוע בתחום והוא תורם לקידום התיירות וחיזוק תדמיתה של ישראל כמדינת תיירות חופים".

ראש עיריית חיפה יונה יהב: הנפת דגל כחול שנה שלישית ברציפות, מצטרפת לדירוג הגבוה המוענק לחופים  מדי שנה ע"י מדרגים ישראליים. ההכרה בהם הם פועל יוצא לחשיבות וההשקעה הרבה של העירייה בשיפור תשתיות וטיפוח העיר וחופיה. נמשיך בעשייה הפורה!"

 

 משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור המצב הבטחוני בערי ישראל - איך לדעתכם יש לפעול?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה