עיריית חיפה מבטלת את נתוני העמותה לשלום הילד לגבי מיצובה בהשקעה בחינוך ומוכיחה: אנחנו במקום השני בארץ

בעוד המועצה לשלום הילד פרסמה נתונים לפיהם עיריית חיפה עומדת במקום ה-28 בהשקעה בחינוך לילד, בעיריית חיפה מתקנים את הנתונים ומסבירים: המועצה הכלילה כמעט 20 אלף תלמידים שאינם לומדים במערכות חינוך של העירייה, אלא בבתי ספר פרטיים
20 אלף תלמידי בתי הספר הפרטיים לא היו צריכים להיכלל בחישוב ההשקעה. צילום: אילוסטרציה

20 אלף תלמידי בתי הספר הפרטיים לא היו צריכים להיכלל בחישוב ההשקעה. צילום: אילוסטרציה

עיריית חיפה החליטה לבדוק ולתקן את הנתונים שפורסמו לפני כמה ימים, על ידי "המועצה לשלום הילד", שפרסמה כי עיריית חיפה עומדת במקום ה-28 בסכום הכסף שהיא משקיע בחינוך עבור כל ילד במוסדות החינוך בעיר. סלע המחלוקת: המועצה לשלום הילד הכלילה במספריה את התלמידים הלומדים במוסדות חינוך פרטיים בעיר, שאינם תחת אחריות העירייה, כדון הריאלי, מוסדות החינוך הערביים של כנסיות שונות וכן בתי הספר החרדיים.
"חיפה נמצאת במקום השני בהוצאות החינוך עם השקעה שנתית של כ – 14.000 שקל בכל תלמיד", מציינים היום בעיריית חיפה. "ניתוח אמיתי של הוצאות החינוך מעלה כי חיפה נמצאת במקום השני בהוצאה השנתית הממוצעת על כל תלמיד בחינוך. כך עולה, מניתוח שנערך על ידי חשב מערכת החינוך בעיריית חיפה, אשר קובע כי השקעת העירייה בחינוך בשנת 2013 הסתכמה ב – 440 מיליון שקל", כך מסבירים בעיריית חיפה.
בעירייה מציינים איך נולדו הנתונים השגויים של המועצה לשלום הילד נובע מכך שמספר התלמידים שלמדו במוסדות החינוך העירוניים היה בשנה זו – 31,540 ולא 51,073 – המספר אליו התייחסה המועצה ואשר כולל 19.533 תלמידים שלמדו במוסדות חינוך אחרים כגון בית הספר הראלי, בתי ספר חרדיים ובתי ספר ערביים של הכנסיות השונות.
זאת ועוד, עיריית חיפה אינה כוללת בתקציב החינוך סעיפים רבים כגון: מחושב, אבטחת בתי ספר, שיפוצים ותחזוקת מוסדות חינוך, סעיפים המופיעים בתקציב החינוך של רשויות אחרות.
בעירייה מסכמים: "חישוב פשוט של חלוקת הוצאות העירייה לחינוך (440 מיליון שקל) במספר תלמידי מערכת החינוך (31.540) מגלה כי עיריית חיפה הוציאה על כל תלמיד 13.950 שקל, מעט פחות מההוצאה של עיריית רעננה המוצבת במקום הראשון בטבלת ההשקעות בתלמיד".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך