טיפול לכל המשפחה

נחנך המרכז הטיפולי לילד ולמשפחה בחוף הכרמל * ראש המועצה כרמל סלע: "הצוות החם במרכז פועל כל העת לשיפור החיים ויצירת חוסן משפחתי הן בקרב הילדים, ההורים והתא המשפחתי כאחד"

חונכים את המרכז החדש | צילום: מועצת חוף הכרמל

חונכים את המרכז החדש | צילום: מועצת חוף הכרמל

השבוע נחנך המרכז הטיפולי לילד ולמשפחה במועצה האזורית חוף הכרמל. המרכז ממוקם בסמוך לבית הספר 'העומר' ופתוח בפני תושבי המועצה הנמצאים בתהליכי צמיחה ומשבר סביב מעגלי החיים. בטקס גזירת הסרט החגיגי נכחו ראש המועצה כרמל סלע, סגניו מודי ברכה ואורן עוזרד, רב המועצה גבריאל סוראני, מנהלת מחלקת הרווחה שוש אלזרע, מנהלת היחידה לגיל הרך אליה גוברין ומירז, מנהלת התחנה לטיפול משפחתי ד"ר דנה רובין צחר, מנהלי התחנות וצוות אגף הרווחה.

המרכז הטיפולי לילד ולמשפחה הוא חלק מרצף שירותים לילדים ומשפחות של אגף הרווחה ומצטרף לעשרות מרכזים כאלה הקיימים בארץ במודלים שונים. הרציונל המנחה את המרכז הוא חשיבה אקולוגית-מערכתית הרואה את המשפחה כיחידה אחת שלמה שבה דרים ביחד הורים ופרטים. המרכז החדש משלב את כל התחנות הטיפוליות במקום אחד נגיש ומזמין: התחנה לטיפול משפחתי הפועלת מזה כ-18 שנה בניהולה של ד"ר דנה רובין צחר, התחנה לילד ונוער בניהולו של אלון מרום, היחידה למניעת אלימות בניהולה של הילה גינזבורג, והתחנה לגיל הרך בניהולה של אליה גוברין מירז.

מטרת המרכז היא לצמצם או למנוע מצבי סיכון באמצעות בניית הכוחות המשפחתיים ושיקום היחסים בין הורים וילדיהם בין אם בזוגיות ובין אם בחיזוק הפרט, ובכך לשפר את איכות חייהם עם תקווה וחוסן אישי ומשפחתי. במרכז קיימים טיפולים שונים כגון טיפול פרטני, זוגי, דיאדי, משפחתי והדרכות הורים ובנוסף המרכז מקיים קבוצות תמיכה וקבוצות טיפוליות, סדנאות וימי עיון. המרכז מסייע במצבי חירום משפחתיים וקהילתיים ומהווה כתובת מקצועית להתייעצות פורמלית ובלתי פורמלית של גורמי החינוך. חשוב לציין שהשירותים הם מונגשים מאוד לאוכלוסיות השונות – קיימות שלוחות בשדות ים ועתלית וכן ישנה אפשרות לטיפול בבית כאשר הפונים אינם יכולים להגיע למרכז.

שוש אלזרע, מנהלת אגף הרווחה: "אנחנו גאים לפתוח מחדש את המרכז הטיפולי לילד ולמשפחה המאפשר הסתכלות על המשפחה וטיפול בה בדגש על כל המערכת המשפחתית. אנו שמחים להזמין את כל תושבי המועצה ליהנות מהשירות במבנה חדש, יפה, חם ומזמין".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ים