הוכרזו הזוכים בטקס פרסי הפסטיבלים של פסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים ה-26!

ואלה שמות הזוכים בטקס פרסי הפסטיבלים, האוסקר של הצגות הילדים, שנערך הערב בתיאטרון חיפה במסגרת "פסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים" לשנת 2016 שהתקיים השנה בפעם העשרים ושש. היה לוהט….
הזוכה הגדולה! הקסם של מוצרט. יח"צ

הזוכה הגדולה! הקסם של מוצרט. יח"צ

אמש, בשני בערב, הוכרזו הזוכים בטקס פרסי הפסטיבלים, האוסקר של הצגות הילדים, שנערך הערב בתיאטרון חיפה במסגרת "פסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים" לשנת 2016 שהתקיים השנה בפעם העשרים ושש. כ-70 אלף איש פקדו עד כה בתום היום השני את עיר חיפה והגיעו ליהנות מהפסטיבל המספק חוויה חינוכית ותרבותית שכוללת הצגות תחרות, הצגות של מיטב תיאטראות הילדים בארץ ומתחם בינלאומי של מופעי תיאטרון רחוב באוויר הפתוח. 150  יוצרים שלחו השנה הצעות לפסטיבל מתוכם נבחרו עשר הצגות שהועלו בבכורה עולמית בפסטיבל והתחרו בתחרות הכללית. השנה לראשונה, נוספה קטגוריה חדשה של הצגות נוער במסגרתה הוצגו שלוש הצגות בפסטיבל "תאט תרבות", שהתמודדו על פרס הצגת הנוער הטובה ביותר. בנוסף לפסלון, קיבלו הזוכים פרס כספי מתנת קרן תרבות חיפה בסך 10,000 ₪ בקטגוריות הצגת הילדים הטובה ביותר והצגת הנוער הטובה ביותר, וביתר הקטגוריות 1500 ₪. חברי ועדת השופטים כללה את יו"ר אסיטז' והבמאי רזי אמיתי, השחקנית לימור גולדשטיין, הסופרת והמאיירת רינת הופר, המלחין אלברטו שוורץ, מנהלת היכל התרבות נהריה – עופרה אלקיים כהן ותלמידי התיכון דביר צימבלר ועומר אילוז שלקחו חלק בשיפוט קטגוריית הנוער. חברי ועדת השופטים של הצגות תיאטרון הרחוב באוויר הפתוח היו הקומיקאי ג'וליאן שגרן, השחקנית והיוצרת עינת ויצמן והבימאי והשחקן אברהם דנה

והזוכים הם:

פרס ציון לשבח למופע תיאטרון הרחוב באוויר הפתוח למופע "לבד" (Somente)- יצירתו של סרג'יו פרננדס מפורטוגל

פרס המופע הטוב ביותר בתיאטרון רחוב באוויר הפתוח למופע " נא לא להפריע!" (Do Not Disturb!)  בכיכובם של קבוצת Vaiven Circo מצרפת

פרס הכוריאוגרפיה – רוני ברנדשטטר להצגה "הנשיקה הראשונה"

פרס התאורה – אמיר קסטרו להצגה "אופוריה"

פרס המוסיקה  – עמרי דגן להצגה "הנשיקה הראשונה"

פרס התלבושות – שירה וייז להצגה "אופוריה"

פרס התפאורה – בתיה ומיכאל פיק להצגה "הקסם של מוצרט"

פרס השחקן – ניר שטראוס להצגה "סבא שלי רמטכ"ל"

פרס השחקנית – רוני עינב להצגה "צ'יצ'ה – אגדת קצב"

פרס הבימוי – יערה רשף נהור להצגה "הנשיקה הראשונה"

פרס המחזאי/ת – שי להב להצגה "הקסם של מוצרט"

ציון לשבח – להצגה "ים קטן"

פרס הצגת הנוער הטובה ביותר – "הנשיקה הראשונה"

פרס הצגת הילדים הטובה ביותר– "הקסם של מוצארט"

בתום הטקס קיבלו הקומיקאי ג'וליאן שגרן וגדול הליצנים המודרניים, ג'אנגו אדוארדס, פרס על מפעל חיים מידיהם של המנהלים האומנותיים של מתחם תיאטרון הרחוב הבינלאומי באוויר פתוח – יינון צפריר וגיבסון בראל מקבוצת ORTO-DA.

הפסטיבל בהפקת תיאטרון חיפה בניהולה של מנכל"ית תיאטרון חיפה, ניצה בן צבי, משה נאור, מנהלו האמנותי של תיאטרון חיפה, בניהולו האומנותי של איציק ויינגרטן ינון צפריר ואבי גיבסון בראל- המנהלים האמנותיים של המתחם הבינלאומי של תיאטרון הרחוב באוויר הפתוח ובתמיכת עיריית חיפה ובתמיכת משרד התרבות, משרד התיירות ומפעל הפיס.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחברה