ספורט כדרך חינוך

משרד החינוך מפעיל פרויקט לאומי חדש: ערכים אולימפיים בבתי הספר בישראל. במחוז חיפה נבחרו שלושה בתי הספר, שישתתפו בפרויקט, מהם אחד בעיר חיפה – עירוני א'.
"אולימפיזם" נועד להטמיע את הערכים האולימפיים – מצוינות, ידידות וכבוד. צילום: אילוסטרציה

"אולימפיזם" נועד להטמיע את הערכים האולימפיים – מצוינות, ידידות וכבוד. צילום: אילוסטרציה

משרד החינוך מתכנן להטמיע בכמה בתי ספר נבחרים את הערכים האולימפיים כדרך לימוד ודרך חיים.
מנהלת המחוז, רחל מתוקי, מציינת כי מחוז חיפה אימץ תכנית ייחודית זו והיא בהלימה לחזון החינוכי של מחוז חיפה, עיצוב חברת מופת רב תרבותית, המושתתת על כבוד האדם, המאפשרת שוויון הזדמנויות ותרבות של חדשנות, איכות ומצוינות.
במסגרת הפרויקט יבקרו התלמידים במוזיאון "החוויה האולימפית" של הוועד האולימפי, יקבלו הדרכה מתזונאית וילמדו על ההיסטוריה הישראלית במשחקים האולימפיים.
הוועד האולימפי בישראל השיק תכנית בשיתוף משרד החינוך בשם "אולימפיזם" אשר נועד להטמיע את הערכים האולימפיים – מצוינות, ידידות, כבוד– בקרב תלמידי בתי ספר. הקרן הבינלאומית של הוועד האולימפי הבינלאומי, "אולימפיק סולידריטי", תומכת בפרויקט שיבוצע על ידי מפקחי החינוך הגופני של משרד החינוך.
מטרת העל של התכנית היא לבנות עולם טוב יותר באמצעות החינוך הגופני והספורט וכן חינוך לערכים אולימפיים.
התוכנית תצא לדרך במהלך אמצע חודש ינואר ב-14 חטיבות ביניים בכלל הארץ, וישתתפו בו כ-700 תלמידים. בשנת הלימודים הבאה, השנה האולימפית לקראת ריו 2016, יועצם הפרויקט ויופעל ב-50 בתי ספר וצפויים להשתתף בו כ-2500 ילדים. בעתיד יוצע קורס באולימפיזם בתוכנית הלימודים של כתות י' כקורס בחירה.

רחל מתוקי. "התכנית בהלימה לחזון החינוכי של מחוז חיפה". צילום: משרד החינוך

רחל מתוקי. "התכנית בהלימה לחזון החינוכי של מחוז חיפה". צילום: משרד החינוך

במחוז חיפה נבחרו שלושה בתי הספר, שיקחו חלק בפרויקט, מהם אחד בעיר חיפה – עירוני א'. בית הספר עירוני א' נבחר, בשל מגמת בגרות בחינוך גופני לאורך שנים בחטיבה העליונה ( בגרות 5 יח"ל( וכן כיתות ספורט הישגית בחטיבות הביניים ( ז'-ט') שמובילות את ענף האתלטיקה הקלה.

התכנית תכלול:

המשחקים האולימפיים.
רגעים כחול לבן – הכרת ספורטאים בולטים מישראל.
הערכים האולימפיים – מצוינות, ידידות וכבוד.
אורח חיים בריא ותזונה מאוזנת.
אירוע שיא ארגון יום אולימפי בבית הספר.

אולימפיזם הינה פילוסופיה של החיים המשלבת בצורה מאוזנת את כל תכונות הגוף הרצון והמחשבה באמצעות צירוף הספורט עם התרבות והחינוך. מטרת האולימפיזם הינה להעמיד את הספורט בכל מקום לשירות ההתפתחות ההרמונית של האדם וזאת במטרה לעודד הקמתה של חברה הדוגלת בשלום, תןך שמירה על כבוד אנושי.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך