זיכרונות מהתופת. מספרים מהסלון

זיכרון בסלון- ניצולי השואה בקריית ביאליק מספרים. עשרות נשים הגיעו לבית יד לבנים לשמוע ממקור ראשון את סיפורה המרגש של מרים הראל, ניצולת השואה תושבת העיר

 

עם תום ההרצאה נערך דיון משותף עם הקהל שמטרתו העיקרית היא לשמר את זיכרון השואה. צילום: עיריית ק. ביאליק

עם תום ההרצאה נערך דיון משותף עם הקהל שמטרתו העיקרית היא לשמר את זיכרון השואה. צילום: עיריית ק. ביאליק

לקראת יום השואה, קיימה עיריית קריית ביאליק פרויקט ייחודי "זיכרון בסלון" המפגיש את ניצולי שואה תושבי העיר עם קבוצות תושבים לשיחה אינטימית  בנושא השואה.

ערב מיוחד כזה קיימה השבוע מועצת הנשים העירונית.

עשרות נשים הגיעו לבית יד לבנים לשמוע ממקור ראשון את סיפורה המרגש של מרים הראל, ניצולת השואה תושבת העיר, אשר ריגשה עד דמעות בזיכרונותיה החזקים מהימים הקשים שחוותה בשואה, גבורתה וכושר ההישרדות בתנאים הבלתי אנושיים ובחירתה בחיים.

עם תום ההרצאה נערך דיון משותף עם הקהל שמטרתו העיקרית היא לשמר את זיכרון השואה לאור העובדה כי ניצולי השואה מתבגרים ומתמעטים עם השנים.

ראש העיר, אלי דוקורסקי, כיבד את המשתתפות בנוכחותו ואף חלק עימן את רשמיו מהמסע לפולין שערך עם תלמידי בית ספר אורט קריית ביאליק וממנו שבו לאחרונה:" המסע המרגש לפולין עם משלחת בני הנוער קשה כל פעם מחדש. כבן למשפחת ניצולי שואה, יום זה מרגש במיוחד עבורי ולשמוע את העדויות מפיה של הגברת מרים מחזיר אותי לזוועות שראיתי על אדמת פולין ואף מעצים את הזיכרון והכאב. עמידתנו האיתנה על אדמת המרצחים ושימור סיפורי הזוועות מפי הניצולים הם עדות לחוזק קיומנו ולהיאחזותנו בחיים- לזכור ולא לשכוח. דוקורסקי הודה ליו"ר מועצת הנשים העירונית, הגברת מזי שניידר על ערב מרגש ומצמרר:  יישר כח על פועלך".

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק