רפאל נותן יד לכרמל

נציגי ועדי העובדים ברפאל והנהלת רפאל העבירו תרומה נכבדה לטובת ציוד רפואי מתקדם בבית החולים כרמל. המחלקה לניתוחי לב וחזה, מכון הגסטרו, המחלקות האורולוגית והכירורגית הם חלק מהמחלקות שהתכבדו בתרומה
"הנתינה והחיבור לקהילה הם חלק מהעשיה והחשיבה היומיומית ברפאל", צילום: אלי דדון

"הנתינה והחיבור לקהילה הם חלק מהעשיה והחשיבה היומיומית ברפאל", צילום: אלי דדון

כשעובדי רפאל תורמים זאת כבר חלק ממסורת ארוכה של נתינה ותרומה לקהילה. נציגי ועדי העובדים ברפאל והנהלת רפאל התייצבו בבית החולים כרמל, כדי לפתוח את הלב ואת הכיס לטובת בית החולים כרמל.
ד"ר חן שפירא, מנהלת בית החולים, הציגה בפני אנשי רפאל את נקודות החוזקה של כרמל ואמרה כי בית החולים כרמל הינו מעצמה ניתוחית מתקדמת עם כ-22,000 ניתוחים בשנה ב-150 אחוז יותר מהיכולת הממוצעת של בית חולים בגודלו של כרמל. "בית החולים כרמל ממשיך לשמור על מקומו כמוביל באיכות רפואית, הישג אשר דורש עבודה מסודרת ומבוקרת כל הזמן", אמרה ד"ר חן. "מדדי האיכות הלאומיים בקרדיולוגיה אצלנו בכרמל (זמן לביצוע צנתור בחולה עם אוטם חריף בשריר הלב) הם המובילים בישראל. גם השנה אנו מובילים בין בתי החולים של הכללית בחווית המטופל. פנימית ב', שהיא השנה מחלקת האשפוז המצטיינת בכרמל בשביעות רצון במטופלים, היא המדורגת ראשונה בין כל המחלקות הפנימיות של הכללית בארץ.
ד"ר ארז שרוני מנהל המחלקה לניתוחי לב וחזה בכרמל הציג את החידושים האחרונים בניתוחי הלב הנעשים בכרמל.
מנהל המחלקה הכירורגית א' בכרמל, ד"ר אריה ביטרמן, עדכן את אנשי רפאל בתחום הרחב של ניתוחים אותם מבצעים במחלקה שבניהולו בהם, ניתוחי בקע, ניתוחי כיס המרה ודרכי המרה, ניתוחי המעי הגס, הקיבה, לבלב, כבד, בלוטת המגן, מחלות פי הטבעת. כשמרבית הניתוחים מבוצעים בטכניקות עדכניות וחדשניות כולל השימוש בשיטת הלפרוסקופיה.
ד"ר קובי דיקשטיין, רופא בכיר במכון הגסטרואנטרולוגי בכרמל, עידכן את אנשי רפאל על איכות ההון האנושי והרופאים המצויינים המרכיבים את המכון. ד"ר דיקשטיין הסביר על אחד הכיוונים המעניינים במכון בו מוכוונים רופאי המכון לתתי התמחות מיוחדים בתחום הגסטרו, כמו טיפול במחלת הקרוהן, התמחות בהפרעות תזונה ואכילה, התמחויות בתחום הכבד והלבלב ועוד.
אחרון המציגים לפני אנשי רפאל היה ד"ר גאזי פארס, רופא בכיר במחלקה האורולוגית ואחראי על תחום האין אונות במחלקה. ד"ר גאזי עדכן על שיטות הטיפול החדשות בתחום האורולוגי ועל טיפולי לייזר מתקדמים לריסוק אבנים בכיס השתן.
את המפגש המוצלח סגרו אנשי רפאל עם מסירת התרומות הנכבדות למחלקות הנבחרות וסיור שערכו בבית החולים כרמל. הם קיבלו גם תודה והערכה מיוחדת מהגב' זאנט דנקנר יו"ר אגודת הידידים, שהודתה מעומק הלב לכל עובדי רפאל על תמיכתם רבת השנים בבית החולים כרמל.
"הנתינה והחיבור לקהילה הם חלק מהעשיה והחשיבה היומיומית שלנו ברפאל", אמר יוסי לוי מנהל האחריות החברתית. "כל עובד מבין אלפי העובדים שלנו ברפאל מפריש מידי חודש סכום קבוע מתלוש המשכרות שלו שהולך כולו לטובת הקהילה ונתרם עבור שדרוג ושיפור הציוד והאיכות הרפואית בכל הצפון, כתרומה לבתי החולים ולמרפאות הגדולות, כתרומה למוסדות ולאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים ועוד. אנחנו תורמים לקהילה במגוון רחב של צורות כשהמטרה שלנגד עיננו היא לאפשר לכולנו קהילה טובה יותר ובריאה יותר כשאנחנו וכל עובדי רפאל מעורים ומהווים חלק בלתי נפרד מהקהילה בה אנו חיים", סיכמו את ביקור התרומה המוצלח בכרמל יוסי לוי וראשי הוועדים של רפאל.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות