מאוחדים במרוץ המדרגות

בעוד שבועיים וחצי יצא לדרך מרוץ המדרגות החמישי הנערך בחיפה. למעלה מ-3000 איש יטלו חלק במרוץ שיוזנק על ידי ראש העיר יונה יהב ומנהל "מאוחדת" גיל חיימוביץ. אורך המרוץ 3 קילומטר ובמצטבר יטפסו המתחרים 1075 מדרגות

 

 "חוויה מדהימה, בריאה, ומאתגרת עם נוף עוצר נשימה, שמתאימה לכולם". צילום: מאוחדת

"חוויה מדהימה, בריאה, ומאתגרת עם נוף עוצר נשימה, שמתאימה לכולם". צילום: צבי רוגר

ביום שישי ה- 27 למאי בשעה 8.00 בבוקר, יזניקו ראש עיריית חיפה, יונה יהב, מנהל מחוז צפון של קופת חולים מאוחדת, גיל חיימוביץ ושמוליק זגגי מרשות הספורט, את מרוץ המדרגות החמישי.

מרוץ המדרגות חיפה הינו המרוץ הגדול מסוגו בישראל, בו משתתפים למעלה מ-3,000 איש, חלקם ספורטאים מקצועיים, חובבים ומשפחות מכל רחבי הארץ.

המרוץ מנצל בצורה מיטבית את הטופוגרפיה הייחודית של העיר חיפה והוא היחיד בישראל שמתקיים בשטח פתוח ולא בבניין.

המרוץ יתקיים לאורך 3 ק"מ, 300 מטר גובה מצטבר ו-1075 מדרגות, מקמפוס הנמל בעיר התחתית דרך כל שכבות העיר ועד לקו הסיום בגן האם במרכז הכרמל.

המרוץ השנה יתקיים ב-4 מקצים: מקצה עממי למשפחות וחובבי התחום, מקצה מוזל לנוער עד גיל 18, מקצה תחרותי על פי קטגוריית גיל, ומקצה תחרותי עלית המיועד ל – 100 ספורטאים מקצועיים שיטפסו כ -1,500 מדרגות עדל קו הסיום בקומה ה -20 של מלון "דן פנורמה", הנקודה הכי גבוהה בחיפה (פרסים כספיים בשווי 12 אלף שקל לזוכים).

גיל חיימוביץ מנהל "מאוחדת" צפון: "החיבור שלנו עם מרוץ המדרגות של חיפה הוא טבעי וחשוב מאד עבורנו". צילום: מאוחדת

גיל חיימוביץ מנהל "מאוחדת" צפון: "החיבור שלנו עם מרוץ המדרגות של חיפה הוא טבעי וחשוב מאד עבורנו". צילום: צבי רוגר

קופת חולים מאוחדת מצטרפת השנה לפרויקט כשותפה מרכזית.

מנהל מחוז צפון של מאוחדת, גיל חיימוביץ, מספר על השתתפות "מאוחדת" במרוץ המיוחד: "טיפוס מדרגות נחשב לאחד מענפי הספורט הפשוטים ביותר אותו ניתן לסגל גם ליום-יום, והחיבור שלנו עם מרוץ המדרגות של חיפה הוא טבעי וחשוב מאד עבורנו, למשתתפים צפויים הרבה מאד הפתעות במסגרת הפעילויות שלנו במרוץ, כמו למשל: עמדות פיזיוטרפיה, עמדות בדיקות מדדי בריאות, עמדות דיאטניות, עמדות רישום לסדנאות קידום בריאות של מאוחדת ועוד".

יש ארבעה מקצים לכל הגילאים והרמות. צילום: מאוחדת

יש ארבעה מקצים לכל הגילאים והרמות. צילום: צבי רוגר

ראש עיריית חיפה,יונה יהב, הוסיף: "מרוץ המדרגות של חיפה הוא אירוע ברמה בינלאומית שכל אחד חייב לעשות לפחות פעם אחת. חוויה מדהימה, בריאה, ומאתגרת עם נוף עוצר נשימה, שמתאימה לכולם. כל שנה המרוץ מכפיל את עצמו וכך יהיה גם השנה".

דידי נישליס, יזם ומפיק המרוץ, מסכם: "לקראת סיום הטיפוס כשמגיעים לקטע הריצה האחרון על טיילת פנורמה ונשקף הנוף עוצר הנשימה של מפרץ חיפה, אנשים מתמלאים תחושת הישג שאופיינית למטפסי הרים ומתמלאים באנרגיה שאין בשום מרוץ אחר. פשוט חוויה שלא כדאי לפספס".

 

עלותלמשתתף:

מקצה עממי בסיסי – 29 שקל

מקצה עממי כולל חולצה – 59 שקל

מקצה תחרותי נוער – 69 שקל

מקצה תחרותי בקטגוריית גיל – 89 שקל

מקצה תחרותי עילית- 129 שקל

ההשתתפות מומלצת מגיל 8 ומעלה.

 

פרטים נוספים באתר : www.haifastiars.co.il


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה