הבעל הדתי דורש שלום בית

בני הזוג נישאו לפני עשרות שנים ומנישואים אלו נולדו להם שישה ילדים. הבעל והאשה הכירו עוד בנערותם כאשר ניהלו אורח חיים חילוני. במהלך השנים התחזק הבעל וחזר בתשובה ,אולם רעייתו אינה שומרת מצוות וממשיכה באורח חיים חילוני.
 עו"ד טליה שקולניק-קרייר צלם - אושרי כהן למא'צפוינט

עו"ד טליה שקולניק-קרייר צלם – אושרי כהן למא'צפוינט

עו"ד טליה שקולניק-קרייר טענה בדיון כי סירובה של האשה לקיים את מצוות הנידה, מתנגשת עם ערכי הדת ולא עולה בקנה אחד עם שלום בית. בית הדין קיבל את עמדתה. לבית הדין הרבני בחיפה הוגשה תביעה לשלום בית  על ידי  גבר דתי, תושב הצפון, שהינו חוזר בתשובה ומנהל אורח חיים דתי.בני הזוג נישאו לפני עשרות שנים ומנישואים אלו נולדו להם שישה ילדים.  הבעל והאשה הכירו עוד בנערותם כאשר ניהלו אורח חיים חילוני.  במהלך השנים התחזק הבעל וחזר בתשובה ,אולם רעייתו  אינה שומרת מצוות וממשיכה באורח חיים חילוני. הבעל הגיש תביעה לשלום בית בטענה כי  הוא אוהב את רעייתו, אשת נעוריו. מנגד האשה מבקשת לחייב את בעלה בגט.האשה טענה  באמצעות עו"ד טליה שקולניק-קרייר  כי אינה מוכנה לנהל אורח חיים דתי ואינה מקיימת את מצוות הדת.  האשה אינה שומרת נידה ולא טובלת במקווה, כך שעל פי  הדת אינה יכולה לקיים יחסי אישות עם בעלה.בדיון הראשון הוכיחה עו"ד שקולניק-קרייר כי מערכת היחסים שבין הצדדים אינה ניתנת לשיקום. הבעל הצהיר שהוא שומר מצוות ורצונו בשלום בית  על אף העובדה שהאישה הינה שומרת על כללי הנידה. שקולניק- קרייר: "מי ששומר מצוות צריך לשמור על נידה ולכן הטענה שהוא רוצה  שלום בית מתנגשת עם ערכי הדת כי רעייתו  לא שומרת  נידה ועל כן אינם  יכולים לקיים  יחסי אישות, לפיכך אין מקום לשלום בית ופני בני הזוג לגירושין. בית הדין אף פנה לבעל שיסביר כיצד מוכן לקיים יחסי מין עם רעייתו חרף זאת שהוא דתי שומר מצוות".

משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור תחרות הדגלים הלאומנית - האם תשקלו לתלות דגל ברכב/דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחוק ומשפט