אגף אימהות חדש ומפואר ב"כרמל"

הביקושים הגוברים של יולדות מחיפה והצפון ללדת במרכז הרפואי כרמל, הביאו את בית החולים לבנייה ושדרוג אגף אמהות חדש ומפואר בהשקעה של עשרות מליוני שקלים. מערך חדרי לידה חדיש, מיון יולדות 24/7 ופגייה מעודכנת ומודרנית, הם רק חלק מהמראה החדש של קומת האימהות
 

. חדרי הלידה נבנו ברמה מלונאית גבוה ואיכותית במיוחד, כשהם מדמים חדר בבית מלון. צילום: כרמל

. חדרי הלידה נבנו ברמה מלונאית גבוה ואיכותית במיוחד, כשהם מדמים חדר בבית מלון. צילום: כרמל

בהשקעה של כ-30 מיליון שקל ובנוכחות מנכ"ל הכללית אלי דפס נחנכה השבוע קומת אימהות חדשה ומפוארת במרכז הרפואי כרמל. הקומה החדשה אמורה לשנות את חווית הלידה והאשפוז עבור נשות חיפה והצפון.

בקומה 7 של בניין האשפוז המרכזי מול הנוף הכחול והמרגיע של הים התיכון, תוך שהם צופים למורדותיו הירוקים של הר הכרמל, נחנכו השבוע חדרי הלידה והפגייה החדשה של בית החולים כרמל.

על פי בדיקה ומדדי האיכות של משרד הבריאות נבחרה הפגייה של בית החולים כרמל כפגייה הטובה ביותר בישראל בשנים 2014-2015. גם מערך נשים ויולדות של כרמל מוביל ובולט כמרכז מצוינות וגם הוא נבחר השנה כמערך המצטיין והמוביל של בית החולים כרמל. כדי לתת שירות איכותי בתנאים מפנקים יותר, לצד איכות רפואית גבוהה ביותר השקיע הנהלת כרמל  כ-30 מיליון שקל, על פני שטח של 1600 מ"ר לשדרוג מערך האימהות כולו. מדובר בבנייה מחדש של מערך חדרי הלידה כולל בניית חדר ניתוח חדש ומודרני באותו מתחם, ובצמוד פגייה מרווחת וממותקנת על פי הסטנדרטים מהמתקדמים ביותר בעולם המערבי.

"המטרה שלנו היא לרכז בקומה אחת, ותחת קורת גג אחת את מכלול השירותים לטיפול מושלם ביולדת ובתינוק". מסביר מנהל מערך נשים ויולדות בכרמל פרופ' רון אויסלנדר.

עד היום נולדו בכרמל כ 3200 תינוקות בשנה, כשלאחר הבינוי והשדרוג המתוכנן הכוונה לאפשר ליותר נשים  לבוא ללדת וליהנות מהתנאים והשירותים החדשים.

במתחם החדש 8 חדרי לידה מודרניים וחדשניים מתוכם 5 חדרי לידה ו-3 חדרי צירים. צילום: כרמל

במתחם החדש 8 חדרי לידה מודרניים וחדשניים מתוכם 5 חדרי לידה ו-3 חדרי צירים. צילום: כרמל

בתוך קומת האימהות החדשה נבנה גם חדר ניתוח חדשני  ומתקדם שיאפשר  ניתוחים קיסריים ופעולות דחופות באפס זמן כשכל הצוות המקצועי נמצא קרוב וזמין לכל התייעצות.

במתחם החדש 8 חדרי לידה מודרניים וחדשניים מתוכם 5 חדרי לידה ו-3 חדרי צירים כשבכל חדר לידה שירותים ומקלחת צמודים. חדרי הלידה נבנו ברמה מלונאית גבוה ואיכותית במיוחד, כשהם מדמים חדר בבית מלון כשכל הצנרת הרפואית חבויה ואינה נראית בקירות. החדרים הרחבים מעוצבים במיטב האלמנטים העכשוויים להרגשת נינוחות ורוגע ליולדות. חדרי הלידה החדשים צוידו בתקרת אור מעוצבת, פינת מלווה עם כורסת נוחות מפנקת, מיטות לידה חדשניות, טלוויזיה בכל חדר וגם מחממים צמודים בכל חדר לתינוקות החדשים.

בצמוד לחדרי הלידה הוקם מיון היולדות ונבנתה הפגייה החדשה. "יש לנו מערך שלם של רופאי פגים וצוות סיעודי מיומן ומקצועי המשגיח ומטפל בפגים הקטנים 24 שעות ביממה", אומר פרופ' אבי רוטשילד מנהל מחלקת ילודים ופגים בכרמל.

בפגיה החדשה נבנו 22 עמדות טיפול חדשות, מתוכן 13 עמדות טיפול נמרץ בפגים, 9 עמדות טיפול מיוחד, ו- 2 חדרי בידוד, כשכל העמדות מצוידות במערכת משאבות ומוניטורים מהמתקדמות בעולם. "הפגייה שלנו תוכל מעכשיו לקלוט יותר פגים וילודים ובכך לתרום להקלה משמעותית בעומס הקיים בפגיות בצפון", אומר ד"ר אבי גולדברג מנהל בית החולים כרמל.

בצמוד לפגייה נבנה חדר הכנה רוקחי עם רוקח פגים צמוד וייעודי,  וחדר הכנת מזון נפרד לפגים בהם מכינים ורוקחים את התרופות והמזון המיוחד לפגים. עוד נבנו לטובת הפגייה ובצמוד אליה, מרפאה מיוחדת למעקב פגים, חדר הנקה, חדר שירות מותאם לטובת המשפחות וחדרי עבודה משודרגים לצוות הרפואי. "הפגייה החדשה משתרעת על פני 650 מ"ר והיא נבנתה בסטנדרטי איכות בינלאומיים תוך שימוש בחלל  ובגישה פתוחה המאפשרים הגעה וטיפול מהיר בכל רגע בכל פג על ידי הצוות הרפואי", מסבירה המנהלת האדמיניסטרטיבית של כרמל סיגל זומר.

לצדו  של פרופ' אוסלנדר המנהל, עומד מערך הנשים היולדות עם כ-40 רופאים מתוכם כ 20 רופאים מומחים עם תתי התמחויות בכל תחומי הנשים והמיילדות. "יש לנו מומחים בכל התחומים, אומר פרופ' אוסלנדר, מומחים למיילדות והריון בסיכון גבוה, מומחים בתחום האבחון באולטרא-סאונד, מומחים בטיפולי פוריות, מומחים לאונקולוגיה בנשים, מומחים לאנדוסקופיה וניתוחים זעיר פולשניים, מערך סימולטורים להכשרת הרופאים המנתחים מהמתקדמים בעולם, יחידה למחלות צוואר הרחם, יחידה מיוחדת לטיפול בבעיות רצפת האגן ועוד ועוד.

"כמעט בכל נושא בעולם המיילדות והנשים יש לנו בכרמל מומחה ספציפי שנותן לנשים וליולדות את התשובה הטובה ביותר", מסכם פרופ' אוסלנדר.

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות