ריפוי בעיסוק חדש בבת גלים

כללית שכרה שטח בבית אמות, בצומת בת גלים, להקמת מכון חדיש לריפוי בעיסוק. זה המכון הגדול ביותר לריפוי בעיסוק בארץ, עם צוות מטפלים מיומן ביותר, הכולל 12 מרפאים בעיסוק
 

המכון נמצא במרחק הליכה ממרכז רפואי לין, למצבים בהם נדרש יעוץ של אחד המומחים שם. צילום: כללית

המכון נמצא במרחק הליכה ממרכז רפואי לין, למצבים בהם נדרש יעוץ של אחד המומחים שם. צילום: כללית

כללית שכרה בבית אמות, בצומת בת גלים, שטח של 300 מ"ר להקמת מכון חדיש לריפוי בעיסוק. השטח שהושכר עובר עתה בינוי מחדש להתאמתו למכון, אליו יועתק המכון הפועל כיום במרכז רפואי לין.

זה המכון הגדול ביותר לריפוי בעיסוק בארץ, עם צוות מטפלים מיומן ביותר, הכולל 12 מרפאים בעיסוק, בניהולה של יעל ריסמן, שמוסרת כי מידי חודש מגיעים למכון כ- 550 מטופלים וסך הטיפולים הניתנים בו מידי חודש מגיע ל-1800. המכון משרת את כל מבוטחי כללית בחיפה, קריות, יישובי חוף הכרמל, נשר ויוקנעם, אשר מופנים ע"י רופאי משפחה ורופאים מקצועיים מממרפאות כללית בקהילה ומכל בתי החולים באזור.

ענת קונס, מנהלת שירות ריפוי העסוק של כללית במחוז חיפה וג"מ, מציינת כי נוכח ההיקף הגדול של מטופלים וטיפולים,  השטח  והתנאים במכון בלין שוב אינם תואמים את הביקוש והצרכים הטיפוליים, הן של המטופלים והן של הצוות.

המכון החדש בבית אמות יבנה על פי סטנדרטים מקצועיים גבוהים, בגישה חדשנית ותוך יצירת סביבת עבודה ושירות עדכנית, בדגש על אוירה נעימה וידידותית, מתקן מרווח והקפדה על פרטיותם של המטופלים. כמו כן, יושם דגש רב על הנגשת השירות, בכל היבט. במכון מתוכננים 5 חדרי טיפול פרטניים, בהתאמה לסוגי טיפול שונים, כמו טיפול קוגניטיבי, טיפול בחולים עם מחלות נוירולוגיות, חדר טיפולים ייעודי לאנשים שעברו כוויות, חדר לבניית סדים וחדר לטיפול באמצעות מציאות מדומה. מתוכנן גם מטבח טיפולי מרווח המאפשר למי שתפקודו נפגע להתאמן וללמוד מחדש לתפקד במטבח מותאם.

הוא ישמש גם לטיפולים קבוצתיים. במכון החדש מוקם אולם  גדול, שבו ייתבצעו טיפולים פרטניים, זוגיים או קבוצתיים.

המכון נמצא במרחק הליכה ממרכז רפואי לין, למצבים בהם נדרש יעוץ של אחד המומחים שם ובנוסף, כדי לתת מענה דחוף ומיידי ולשמור על רצף טיפולי עם הרופאים במרכז רפואי לין, יפעל גם בעתיד חדר טיפולים של הריפוי בעיסוק בצמוד למחלקה האורתופדית ומחלקת הטראומה בלין, שם יינתנו טיפול ראשוני והדרכה למטופלים הזקוקים לכך.

פרופ' מ"ק חן שפירא, מנהלת מרחב חיפה וגליל מערבי בכללית מציינת כי ההחלטה להקים מכון ריפוי בעיסוק חדשני ועדכני הוא חלק מתנופת פיתוח שירות של כללית בחיפה

והתאמתו לצרכים המשתנים בעיר וסביבתה. במקביל להקמת המכון, מקימה כללית בימים אלה מרפאות חדשות ברמת הנשיא, ברח' איינשטיין בסביוני דניה ועוד. כמו גם, נפתחו מוקדי לקיחת דם חדשים, הופעלו מרפאת פה ולסת מרחבית בקניון האודיטוריום ומרפאה מורחבת בשיתוף עם מכון מור המשופץ במרכז חורב. בנוסף מתבצע שיפוץ נרחב של מחלקות בלין ומרפאת קרית אליהו עוברת בניה מחדש. בתכונית עוד שורה ארוכה של תוכניות פיתוח ושדרוג שירות ללקוחות כללית.

 

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות