מסימני הקריסה: חולה שלקה בלבו במחלקה פנימית ברמב"ם, עבר החייאה בחדר ציוד

כבר כשבועיים יש עומס בלתי אפשרי על בתי החולים, בראשם רמב"ם, אלא שלמצב כזה אף אחד לא פילל כשחולה לקה בלבו במחלקה פנימית והצוות נאלץ לעשות בו פעולות החייאה במחסן ציוד. בית החולים: "מדובר בהחלטה הנכונה ביותר לאותה סיטואציה"
"הכנסנו אותו לחדר ציוד כי לא לעשות החייאה במסדרון". צילום: אילוסטרציה

"הכנסנו אותו לחדר ציוד כי לא לעשות החייאה במסדרון". צילום: אילוסטרציה

לפני כשבוע ימים אושפז חולה בשנות השישים לחייו באחת מהמחלקות הפנימיות בבית החולים רמב"ם. אלא שמעומס יתר שנרשם בבית החולים מהמיון שנמצא בתפוסה תמידית של כ-150 אחוז ועד למחלקות בית החולים, החולה שכב במסדרון המחלקה הפנימית.
לפתע אותו חולה החל לעבור אירוע לבבי חמור עד כדי כך שהוא הגיע לדום לב ונזקק לפעולות החייאה דחופות. אלא שבמקום לבצע בו פעולות החייאה במחלקה, כפי שראוי לו כל חולה, החולה הובהל לחדר מחסן ציוד בקומת המחלקה. שם הצוות הרפואי, בתוך המחסן, החל לבצע בו פעולות החייאה.
פעולות ההחייאה הצליחו, אלא שבלילה כעבור כמה שעות, אותו חולה נפטר.
בבית החולים רמב"ם אישרו את המקרה והסבירו: "לפני שבוע, חולה ששהה במסדרון של מחלקה פנימית לקה בלבו. הצוות הכניס אותו מיידית לחדר ציוד סמוך כדי לא לבצע את ההחייאה במסדרון ליד חולים אחרים ומבקרים. מדובר בהחלטה הנכונה ביותר לאותה סיטואציה – להתחיל בהחייאה מיידית בחדר שקט שלא יחשוף חולה במצב חסר אונים מול עוברים ושבים".
ברמב"ם כמו בבתי חולים אחרים, מדווחים מזה כמה שבועות על עומס גבוה ומחסור במיטות, וכן על חולים רבים שמחכים יותר מ-10 שעות במיון. אלא שלכזה מצב של החיאה בחדר מחסן ציוד אף אחד לא תיאר לעצמו שאפשר להגיע.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות