משתפים בתכנון "שבילי האש"

עיריית נשר ממשיכה להגן על העיר מפני שריפות עם "שבילי האש". הפרויקט מתבצע בהתאם להנחיות שקיבלה העירייה מרשות הכבאות וההצלה במחו. יתקיים בתחילת חודש "כנס תושבים" להצגת תוכנית העבודה המתוכננת בגבעת נשר.

 

שבילי האש", שכבר נפרצו באזור גבעת נשר, המהווים חיץ בין בתי התושבים ליערות הכרמל, כבר הוכיחו את יעילותם. צילום: אילוסטרציה

שבילי האש", שכבר נפרצו באזור גבעת נשר, המהווים חיץ בין בתי התושבים ליערות הכרמל, כבר הוכיחו את יעילותם. צילום: אילוסטרציה

עיריית נשר ממשיכה בפרויקט "שבילי האש", שנועד להגן על העיר מפני שריפות. במסגרת זו, תקיים העירייה בשיתוף עם רשות הכבאות וההצלה במחוז חוף "כנס תושבים" במהלכו תינתן סקירה על הפרויקט שכבר בוצע במהלך השנתיים האחרונות. בנוסף תוצג תכנית העבודה המתוכננת לתקופה הקרובה לביצוע "אזורי חיץ" באזור גבעת נשר. את תכנית העבודה יציגו צוות מהנדס העיר ואגרונומים מוסמכים. נציגי רשות הכבאות בכנס יציגו לתושבים את דרישות החוק ויינתן מענה לשאלות תושבים.

הכנס, שכותרתו: "שבילי האש מצילים חיים – בואו להיות שותפים",יתקיים ביום ראשון, 5.6.2016, כ"ח באייר תשע"ו, בין השעות 18:00-20:00 בחדר הישיבות שבבניין העירייה, במעמד ראש העיר נשר, אבי בינמו, וקצין תשתיות ויערות במחוז חוף של שרותי הכבאות, להב דני אטיאס.

כזכור, השריפה הגדולה בכרמל בדצמבר 2010, גבתה קורבנות רבים בנפש. בעקבותיה, הורה מבקר המדינה על ביצוע פעולות הגנה על יישובים מפני שריפות יער וחורש. במסגרת זו הורתה רשות הכבאות הארצית על יצירת חיץ מסביב לבתים הגובלים ביערות בישובים הסמוכים לשטחים מיוערים. עיריית נשר פועלת בנושא ואף יצאה לפרויקט רחב היקף באזור גבעת נשר כבר במהלך שנת 2014 ובשנה שלאחר מכן. מדובר בתכנית רב-שנתית שנועדה גם להרחבת צירי הגישה לשטח המיוער על מנת ששירותי הכבאות וגורמי חירום נוספים יוכלו לתת מענה מהיר ויעיל במקרה שתפרוץ לה, חלילה, דליקה.

יש לציין כי "שבילי האש", שכבר נפרצו באזור גבעת נשר, המהווים חיץ בין בתי התושבים ליערות הכרמל, כבר הוכיחו את יעילותם במניעת דליקות והתפשטותן לעבר הבתים בשכונה. הפרויקט עצמו התבצע באמצעות קבלני גיזום מורשים, בהתאם להנחיות שקיבלה העירייה מרשות כבאות והצלה מחוז חוף.העבודות מבוצעות בתיאום עם קק"ל ורשות הטבע והגנים.

לקראת "כנס התושבים", אמר השבוע קצין תשתיות ויערות במחוז חוף של שרותי הכבאות, להב דני אטיאס: "הדרך הטובה ביותר לכבות שריפה היא למנוע אותה. שבילי האש הם פרויקט רב-שנתי, מהותי, שנועד להגן על חיי התושבים בנשר ובישובים סמוכים. אנו מברכים על העבודות ועל שיתוף הפעולה הפורה בין רשות הכבאות וההצלה ועיריית נשר ומזמינים את התושבים להגיע לכנס".

ראש העיר, אבי בינמו, אמר: "היינו עדים לשריפות ענק באזורינו שגבו קורבנות בנפש ומתוך דאגה לחיי התושבים בעיר, מחובתנו לפעול על פי ההוראות של שרותי הכבאות. האתגר הגדול הוא שמירה על סביבתו הטבעית של הכרמל תוך צמצום החשש להתפתחות דליקות בקרבת בתי המגורים. לכן, עיריית נשר נותנת את המענה הבטיחותי הנדרש ולצד זאת מבטיחה אתהשמירה על נשר ירוקה לעד באמצעות נטיעות של עצים במקומות מאושרים. שיתוף ויידוע הציבור הוא אחד מאבני היסוד של עיריית נשר. אני מזמין את תושבי העיר להכיר את פרויקט 'שבילי האש' ולהיות שותפים".

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • מה דעתכם על מחירי המנות לחתונות באולמות אירועים?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בנשר