פרסום ראשון! בית המשפט העליון דחה היום את בקשת בית הספר "הריאלי" לגבות תשלומי הורים ללא הגבלה

בית משפט העליון דחה את בקשת בית הספר הריאלי וועדי ההורים של בית הספר, לתת צו ביניים למשרד החינוך, שיאפשר לבית הספר להמשיך ולגבות מההורים את גובה שכר הלימוד שהם רוצים, ולא שכר לימוד מופחת כפי שדרש משרד החינו. בינתיים מחר מתוכננות הפגנות של תלמידי והורי הריאלי בכרמל ובאחוזהך
בית המשפט ציין כי 25 אחוז מתלמידי הריאלי אינם כלל תושבי חיפה. צילום: באדיבות הריאלי

בית המשפט ציין כי 25 אחוז מתלמידי הריאלי אינם כלל תושבי חיפה. צילום: באדיבות הריאלי

בית משפט העליון דחה היום את הבקשה של בית הספר "הריאלי" בחיפה להוציא למשרד החינוך צו ביניים, אשר אוסר על המשרד להגביל את התשלומים הנגבים מצד ההורים, ולא להחיל עליהם את הוראות חוזר מנכ"ל של משרד החינוך המוחלות על כלל בתי הספר.
במסגרת ההליך המשפטי ציין משרד החינוך, כי: "המשרד פועל להסדרת תחום תשלומי ההורים נוכח מציאות בלתי מוסדרת שהתפתחה בשטח ושנחשפה בין היתר, בעקבות דו"ח מבקר המדינה, בגדרה גבו בתי הספר, רשמיים ומוכרים שאינם רשמיים המתוקצבים על ידי המדינה, תשלומי הורים שלא כדין. במסגרת זו פרסם המשרד חוזר המנכ"ל, בגדרו הותווה הליך לטיפול בחריגה והסדרתה באופן הדרגתי תוך שמוסדות החינוך מתחייבים להפחתת התשלומים ולהתיישר לגבייה לפי הדין תוך פרק זמן מוגדר. במסגרת החוזר, אפשר משרד החינוך למוסדות שגבו שלא כדין לפנות לוועדת חריגים מחוזית או לוועדה הארצית לפי העניין ולבקש ליישם את הפחתת תשלומי ההורים בהדרגה".
כזכור: אתמול עלו כ-400 שמיניסטים של בית הספר הריאלי והפגינו מול בית המשפט העליון בקריאה לא לגרום לבית הספר להיסגר ולאפשר הוצאת צו ביניים כנגד משרד החינוך.
עוד לפני היוודע החלטת בית המשפט העליון, החליטו ועדי ההורים והנהלת הריאלי לקיים מחר (יום שישי) בצהריים הפגנה באישור המשטרה. ההפגנה תתקיים בשני מוקדים: במרכז הכרמל ובאחוזה. תלמידי הריאלי מטוס במרכז הכרמל וכן תלמידי הריאלי אחוזה יצאו מוקדם יותר ויחד עם ההורים ושלטים יפגינו ויקראו במרכז הכרמל ובאחוזה שלא להביא לסגירת הריאלי.
עתה, עם קבלת החלטת בית המשפט העליון, לא ברור מה המטרה שתושג בהפגנות אלו.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך