'לילות רמדאן'

חודש הרמדאן הוא החגיגה הדתית והתרבותית של הדת השנייה בגודלה בישראל, ומרשים אפילו יותר – השנייה בגודלה בעולם.

חווייה תיירותית- תרבותית -קולינרית מעולם אחר

אירועי 'לילות רמדאן' הם הזדמנות מצוינת לבוא ולהכיר מקרוב את האוכלוסייה המוסלמית במדינת ישראל כפי שלא הכרתם; ליהנות מסיורים חווייתיים הלוקחים את המבקר למסע בין הטעמים והריחות בתקופה המיוחדת ביותר בשנה – הרמדאן – ביישובי השרון, וכפרים בצפון הארץ

9.6.2016-5.7.2016

קרדיט כרמל אביבי

קרדיט כרמל אביבי

חודש הרמדאן הוא החגיגה הדתית והתרבותית של הדת השנייה בגודלה בישראל, ומרשים אפילו יותר – השנייה בגודלה בעולם.

השנה יחול הרמדאן בין ה-6 ביוני ועד ה-5 ביולי. מצוות האירוח והזכות להתארח היא אחד מסממני חודש הרמדאן, ועל אחת כמה וכמה שכנים קרובים ורחוקים מרחבי הארץ. בחלק מהיישובים הערביים הבינו את הפוטנציאל החווייתי, והפכו את החודש הזה לחוויה תיירותית. עמותת סיכוי, שפועלת לקידום תיירות אזורית משותפת, ופורום 'דרכים שלובות' המאגד עמותות תיירות מקומיות ערביות־יהודיות ובמימון ה – USAID., מארגנת את אירועי "לילות רמדאן"- שלל פעילויות וסיורים מרתקים בכפרים ובערים ערביות, זאת כדי להכיר לציבור הישראלי את מנהגי החברה הערבית, המסורות, הריחות, הצלילים, הקולינריה והאנשים.

יום טיפוסי במהלך חודש הרמדאן מתאפיין בהיפוך הזמנים: היום הופך ללילה והלילה ליום. החל משעות אחה״צ מתחילים בהכנות לארוחת שבירת הצום, ה'איפטאר', ועם רדת החשיכה שוברים המאמינים את הצום בארוחה גדולה וחגיגית. אלו השעות בהם מתעוררים הרחובות לחיים ומתמלאים בחוגגים רבים לאחר יום של צום ולקראת יום צום נוסף. וכך, האירועים והסיורים במסגרת 'לילות רמדאן' מתחילים בשעות אחר הצהריים, ומאפשרים הצצה ליישוב שנמצא במהלך ההכנות לאיפטאר ועד לשעות שלאחר הסעודה.

הסיורים יתקיימו בארבעה אזורים שונים: הגליל המערבי-תחתון, הרי נצרת-עמק יזרעאל, ואדי עארה ואזור השרון הדרומי. בסיורים יוצאים המבקרים לשיטוט בין דוכני השווקים המסורתיים, מתארחים בבתים פתוחים וסועדים את  סעודת ה'איפטאר', מבקרים במסגדים ונפגשים עם תושבי המקום.

״אנחנו מזמינים את הציבור היהודי אלינו לכפרים ולערים, לחוות חוויה ייחודית, לא מוכרת, להכיר תרבות אחרת שנמצאת ממש מעבר לפינה. זה הרבה יותר מחומוס בכפר הערבי השכן, זה להכיר אותנו השכנים, את המנהגים והמורשת שלנו. לתיירות יש כח לחבר בין אנשים ממשיים". אומרת ראנדה חאג׳ יחיא-חוטבא מנהלת שותפה בפרוייקט תיירות אזורית משותפת בעמותת סיכוי.      "אנחנו רוצים לנצל את אזורי התיירות כדי שישמעו את הסיפור המקומי, הערבי. שישמעו את הסיפור של המקום, ושיהודים וערבים יישבו ביחד. זה מעלה את תחושת הגאווה המקומית, אנשים מעוניינים להשמיע את הסיפור שלהם, והציבור היהודי זוכה לשמוע את הסיפור באופן ישיר ולא דרך התקשורת", מוסיף נעם הורוביץ מנכ"ל משותף לעמותת סיכוי.

קרדיט כרמל אביבי

קרדיט כרמל אביבי

להלן רשימת הסיורים המאורגנים:

1.נצרת – עמק יזרעאל

נצרת – טעימה מחוויית הרמדאן: הסיור יתחיל במרכזה של העיר נצרת, סיור קולינרי של שבירת הצום עם קפה ומתוקים ולאחר מכן סיור לילי הכולל תפילה תחת כיפת השמיים ולקינוח ביקור באחת מחנויות המתוקים בעיר. (50 ₪ לאדם(.

נצרת – לילות רמדאן:  נפגשים במתחם אלונים שבעמק יזרעאל, נסיעה לנסיב עין, היושב על אחת הנקודות הגבוהות בעיר. המשך בתצפית הפנורמית אל העיר, ירידה לשוק הססגוני וכניסה למסגד הלבן. לקראת סיום הצום, הצטרפות לטקס שבירת הצום עם אחת המשפחות המקומיות, סיור לילי ולקינוח ביקור בחנות מתוקים בעיר.( 175 ₪ לאדם(.

 1. השרון הדרומי

סיור טעימות בכפר קאסם: מתחילים בכיכר ההנצחה בסקירה על הכפר  המשך ביקור במסגדים המרכזיים בכפר, פגישה עם איש דת שיתקן סקירה קצרה על מנהגי החודש, נמשיך לבית עתיק במרכז הכפר, נסייר בסמטאות הגרעין העתיק עד השוק המיוחד המתאפיין בצבעוניות מיוחדת במהלך חודש הרמדאן. לקראת סיום הסיור נשמע את קול המואזין ונצפה בהתרוקנות השוק תוך דקות ספורות.

(165 ₪ לאדם)

רמדאן בטייבה: מתחילים בעלייה לתצפית המדהימה שבהר הזבל, הצופה לאיזור השרון, במקום בו עומד הפסל הסביבתי המרהיב "שופרות השלום" נפגש עם האמן היוצר אביטל גבע, נמשיך לפינה נסתרת וקסומה בשדות הסובבים את טייבה, נבקר במסגד השכונתי הקסום, שם נקבל סקירה על מנהגי החודש והאסלם. נמשיך למרכז העיר שם נשמע את סיפורה ההיסטורי של טייבה, נלמד על הקשר המיוחד שבין העיר לאריק שרון, ולקראת שעת סיום הצום נמשיך לארוחת האיפטאר המסורתית באחד מבתי העיר. (165 ₪ לאדם)

 1. דרך הגליל

סיור רמדאן בביירות הקטנה שבגליל – שפרעם: סיור רמדאן בשפרעם המכונה בפי התושבים המקומיים גם ביירות הקטנה בשל מגוון הדתות בעיר: מוסלמים, נוצרים  דרוזים ואף יש בה שרידים לחיי יהודים שחיו במקום . שפרעם היא העיר הערבית השישית בגודלה בישראל, חובקת בתוכה שבע גבעות ועבר היסטורי מפואר, שוק עתיק, ריחות תבלינים, מצודת דאהר אל-עומר מהמאה ה-18 ובתים בני מאות שנים שהשתמרו ומשמרים את הקסם המיוחד של העיר. סיור הרמדאן יכלול ביקור בגרעין העתיק, במסגד העתיק של שפרעם וסקירה על שפרעם של פעם והיום. משם נרד לרחוב הראשי על מנת לראות את ההכנות ברחוב לקראת שבירת הצום, בסטות של חמוצים ופלאפל, קובה מיצים וממתקים מיוחדים לחג. לקראת שבירת הצום נעלה לתצפית ונראה את הרחוב המתרוקן ונשמע את התפילה הרביעית שקוראת לצמים לשבור את הצום. נמשיך לבית מקומי ונסעד את סעודת האיפטר ונפגש עם בעלי הבית,  בתום הארוחה נצא  לסיור קצר ברחוב שהתמלא בתושבים היוצאים לתפילת אלתראוויח הייחודית ללילות הרמדאן לבקר קרובים ולקניות.  (150 ₪ לאדם)

לילות רמדאן בסחנין

העיר סחנין השוכנת במרכז הגליל נחשבת לעיר בעלת השפעה על כל החברה הערבית. סיור רמדאן בסחנין יכלול ביקור המעין העתיק של סחנין לשם באים התושבים לקחת מים על מנת לשבור את הצום משם נמשיך למסגד מקומי ונשמע על מנהגי חודש הרמדאן כאשר את תפילת שבירת הצום נשמע מתצפית בקעת סחנין, נמשיך לבית מקומי לסעודת האיפטר ומפגש עם בעלי הבית, בתום הארוחה נצא  לסיור קצר ברחוב שהתמלא בתושבים היוצאים לתפילת אלתראוויח הייחודית ללילות הרמדאן לבקר קרובים ולערוך קניות לאחר מכאן ניכנס לבית מקומי לארוחת שבירת הצום.

(155 ₪ לאדם)

דיר חנא

דיר חנא הוא כפר גלילי קטן שצופה אל נוף מרהיב. סיור רמדאן בדיר חנא יכלול הכרות עם דיר חנא של היום ושל פעם נסייר בלב הכפר, נכנס למסגד עתיק בן 250 שנה שם נשמע על מנהגי חודש הרמדאן. לקראת שבירת הצום נעלה לתצפית ונראה את הרחוב המתרוקן ונשמע את התפילה הרביעית שקוראת לצמים לשבור את הצום. נמשיך לבית מקומי ונסעד את סעודת האיפטר ונפגש עם בעלי הבית, בתום הארוחה נצא  לסיור קצר ברחוב שהתמלא בתושבים היוצאים לתפילת אלתראוויח הייחודית ללילות הרמדאן לבקר קרובים ולקניות.  (150 ₪ לאדם)

 1. כפרי ואדי עארה

ברטעה ואום אלפאחם

ביקור בקונדיטוריה של רמזי שם נצפה בהכנת בצק הקטאיף שימולא אח"כ בתערובת אגוזים או גבינה, נסייר בשוק של ברטעה המזרחית לראות את ההכנות לקראת שבירת הצום, בסטות של חמוצים ופלאפל, ריח הפיתות מהמאפייה והתושבים היוצאים לקניות.בהמשך נצא לתצפית מרהיבה בזמן השקיעה מפסגת אסכנדר שבאום אל פאחם, נחווה את רגעי שבירת הצום, נצא לסעודת האיפטאר באחד מבתי התושבים  ולאחריה סיור לילי רגלי בסמטאות העיר שהתמלאו בתושבים היוצאים לתפילת אלתראוויח הייחודית ללילות הרמדאן, ביקורי קרובים, קניות, ישיבה בבתי קפה והליכה ברחובות לקינוח, היכרות עם סוגי המאפים הייחודים לחג בקונדיטוריה מקומית ואפשרות רכישת מוצרים.

(165 ₪ לאדם)

באקה אל גרבייה

ביקור במכללת אלקאסימי סיור במקום חשיפה קצרה לזרם הצ'ופי שהקים את המכללה, סיור בממצאים הארכיאולוגים שנמצאו באזור. סיור היכרות עם האזור והעיר מנקודת מבט גיאוגרפית, היסטורית ותרבותית עבר מול הווה. סיור בגרעין הישן של באקה, חומת ההפרדה, הליכה לאורכו של הרחוב הראשי לצפייה בהכנות ברחוב לקראת שבירת הצום, בסטות של חמוצים, פלאפל, קובה ומיצים. בקונדיטוריות כבר מוכנים המתוקים האופייניים לרמדאן. קטאיף וזונקול – חתיכות בצק קטנות המטוגנות בשמן רותם ונעטפות בסירופ חם. לקראת שבירת הצום נראה את הרחוב המתרוקן מהתושבים הנוהרים לבתיהם לסעודת האיפטאר. נסעד את סעודת האיפטאר בבית מקומי ונקנח בממתקי רמדאן אופייניים. לאחר מכן נצא לסיור ברחוב שהתמלא בתושבים היוצאים לתפילת אלתראוויח הייחודית ללילות הרמדאן.

(165 ₪ לאדם)

כפר קרע

להכיר את כפר קרע ולחוות את הרמדאן יחד עם אמנה כנעאן – מנהלת עמותת נשים בכפר קרע.

סיור בכפר וצפייה בהתארגנות התושבים לקראת שבירת הצום: קניות אחרונות לקראת סעודת האיפטאר, שיטוט בין דוכני אוכל רחוב: קניית פיתוח טריות מהמאפיות, פלאפל רחוב, המתוקים האופיינים לרמדאן: בסיס הקטאייף שימולא באגוזים או גבינה, והזונקון – חתיכות בצק קטנות המטוגנות בשמן רותח ונעטפות בסירופ מתוק. הגעה לביתה של אמנה, הכנות אחרונות לקראת סעודת האיפטאר, קול המואזין המכריז על תפילה המציינת את שבירת הצום וחוויית השקט העוטף את כל הכפר. נשב לסעודת האיפטאר המורכבת מבישולי נשות עמותת 'למענן למודעות', התנסות בהכנת הקטאיף ובזמן שהוא נאפה בתנור שיחה עם אמנה על מקומה של האישה ברמדאן, מהם מנהגי הרמדאן ועוד.

(165 ₪ לאדם)

עמותת סיכוי: ארגון משותף ליהודים וערבים, אזרחי המדינה, הפועלים יחד במטרה לקדם חברה שוויונית משותפת ליהודים וערבים.

לפרטים נוספים והרשמה לסיורים באתר:

http://www.wadiara.org.il/אירועים/לילות-רמדאן/

יש לבוא בלבוש צנוע המכבד את המקומות בהם נבקר

 

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בתרבות ופנאי

 • חודש הספר העברי

  קניון עזריאלי חיפה חוגג את חודש הספר העברי עם יריד מבצעים ברשת סטימצקי וצומת ספרים ומשעות סיפור מוסיקליות לקטנטנים
 • גרנד - זה כל הסיפור

  עופר גרנד קניון חיפה, מקבוצת קניוני עופר עורך לכבוד שבוע הספר הישראלי פעילויות מיוחדות לכל המשפחה בתאריכים: 10.6 ו-12.6, בשיתוף עם רשת "צומת ספרים".
 • קניון עזריאלי חיפה "לובש לבן"

  קניון עזריאלי חיפה מזמין את לקוחותיו לחגיגת שבועות ססגונית וייחודית המציעה מטעמים של מיטב תוצרת הארץ
 • שבועות במוזיאון ינקו-דאדא, עין הוד

  בחג השבועות 9.6.19 תתקיים ההצגה "ילד בוץ" של תיאטרון הקוקיה, פעילות לילדים ולכל המשפחה ב"מעבדאדא" ובמהלך כל היום יתקיימו סיורים בכפר מלווים בסיפורים.
 • ארץ ישראל שלי יפה וגם פורחת, בספורטן חיפה!

  אם אתם ישראלים בכל המובנים ומתים על תוצרת הארץ זה בדיוק הפסטיבל אותו אתם ממש לא רוצים לפספס! 
 • חוגגים שבועות בחוצות המפרץ

  חוגגים שבועות לכל המשפחה – בחוצות המפרץ מגוון מופעים, מתנפחים, מתחם סדנאות יצירה, מתחם ביוטי הכולל איפור, קעקועים וצמות ועוד.. הכניסה לפעילויות – ללא תשלום
 • מבקרים בגרנד בחג הביכורים

  עופר גרנד קניון חיפה – מקבוצת קניוני עופר, מזמין אתכם לחוויית ניחוחות וטעמים לכבוד החג הכי חגיגי בשנה! האירוע יתקיים בימים רביעי עד שישי, 5-7.6, בחסות חנות המעדנים והדליקטסים באשר פרומז'רי.
 • סופשבוע של אופרה

  גם בקיץ הקרוב חוזרת האופרה הישראלית לעכו לסוף שבוע של מוסיקה שיתקיים, זו השנה השישית, במצודה הצלבנית של העיר עכו
 • "שפים קטנים" בהשראת סיפורים גדולים

  עופר גרנד קניון חיפה, מקבוצת קניוני עופר, עורך מדי יום שלישי סדנאות בישול בריא לילדים:  "שפים קטנים", בהנחיית הצוות המקצועי של "מבשלים עם תמי".
 • שישי Live במתחם חוצות המפרץ

  מתחם חוצות המפרץ OUTLET – בבעלות קבוצת קניוני עופר ואשטרום נכסים, המהווה את מרכז הקניות המרכזי של תושבי חיפה, הקריות והסביבה, יערוך בימי שישי, במהלך חודש יוני,   במופעי  שישי Live .
 • מופעים והצגות קיץ במתחם חוצות המפרץ

  מתחם חוצות המפרץ OUTLET ,  בבעלות קבוצת קניוני עופר ואשטרום נכסים, המהווה את מרכז הקניות המרכזי של תושבי חיפה, הקריות והסביבה,  מציע בימי שבת, בחודש יוני מופעים והצגות לילדים ולכל המשפחה.  
 • תערוכת "דרכים נעצמות"

  אירוע מיוחד בתערוכת "דרכים נעצמות" שמוקדשת ליצירתו של שלומי שוורצברג במוזיאון ינקו דאדא
 • פסטיבל היין חוזר לחיפה

  לאחר ההצלחה לה זכה בשנים האחרונות פסטיבל היין המסורתי ובתזמון מושלם לחג השבועות, חוזר בתאריכים 5-6.6 הפסטיבל אל חיפה ואל רחבת גן האודיטוריום המקסימה.
 • ערב התרמה לעמותת ימין סעד

  עמותת "ימין סעד" תומכת ומלווה ילדים חולי סרטן ובני משפחותיהם מחיפה והקריות.
 • של מי החיים האלה

  אחת ההצגות המצליחות בשנות השבעים בלונדון ובברודווי ועובדה גם לסרט קולנוע בכיכובו של ריצ'ארד דרייפוס.
 • Leftovers

  תערוכה חדשה ב"מוזה 42", מכללת אורנים, פתיחה: רביעי 22.5, Leftovers הוא פרויקט אוצרותי שבמרכזו יצירה משותפת של שישה אמנים, סטודנטים לתואר שני, שהם אמנים / מורים
 • פסטיבל "חקלאות, ים ואדם"

  המועצה האזורית חוף הכרמל ועמותת התיירות "כרמלים" מזמינות את הקהל הרחב ליהנות מחג הקציר בנוף הירוק    
 • רוטרי חיפה והטכניון: באוהאוס בחיפה

  יוזמה עצמאית של מועדון רוטרי חיפה מביאה לקידום קשר חשוב בין הפקולטה לארכיטקטורה בטכניון לאוניברסיטה בדסאו עיר הבאוהאוס בגרמניה.
 • מוני מושונוב באדיבות מרכז עולי אירופה

  יום העיון השנתי של "פסגות כרמל" ואוניברסיטת חיפה

  כ- 100 איש הגיעו ליום העיון השנתי של "פסגות כרמל" ואוניברסיטת חיפה בנושא מעגלי תקשורת במציאות משתנה בדיור מוגן
 • מסיבת הרס

  תערוכה "מסיבת הרס" מבקרת את השינויים הערכים החברתיים, התרבותיים, הקהילתיים והסביבתיים הבאים לידי ביטוי בהרס השיכונים הציבוריים ובבנייה החדשה למגורים.
 • "ירחים אלטרנטיביים" ו"צייר את דוד"

  עבודות וידיאו, יצירות רישום וציור של האמן הגרמני רוברט פופלב
 • ביקור הנשיאה העולמית של  ארגון אינרוויל בחיפה

  ארגון אינרוויל (Inner Wheel) הוא ארגון עולמי של נשים מתנדבות הפועל לצד מועדוני רוטרי. בישראל חברות בארגון, זו לצד זו, נשים יהודיות וערביות. 
 • מתנת חג לעיר ממועדון רוטרי חיפה

  בפקניק רב משתתפים חגגו חברי מועדון רוטרי חיפה את חנוכת חורשת רוטרי לשכנות טובה הממוקמת על צלע ההר ליד אכסניית הנוער
 • תערוכת Cultural Mosaic

  פתיחת חגיגית של תערוכת הציורים של אמן האקוורלים (ציורי מים), רהול צ'אקרבורטי, תתקיים ביום ראשון, 12.05.2019
 • יריד משחקי חשיבה בעופר גרנד קניון חיפה

  מגוון משחקי חשיבה ב-25% הנחה, טורניר נושא פרסים בכל יום, הנחות בלעדיות בימי היריד ללקוחות my OFER ועוד.
 • מורשת בעצמאות

  ביום העצמאות ה-71 של מדינת ישראל משרד התרבות והספורט והמועצה לשימור אתרים פותחים דלתות ב-71 אתרי מורשת.
 • בית הגפן מציג: Week'and No' 3

  סופ"ש פעיל בבית הגפן, חיפה – סיורים, מופעים, במה חצופה, גלריות ועוד
 • מופעים והצגות במתחם חוצות המפרץ אאוטלט

  מתחם חוצות המפרץ OUTLET ממשיך עם מסורת הצגות לילדים ולכל המשפחה  בימי שישי עם מופעי "שישי "LIVE ובימי שבת במהלך חודש מאי. הפעילות כוללת הצגות, מופעים ופעילויות בחינם
 • הזוכים בפסטיבל חיפה הבינלאומי ה-29 להצגות ילדים

  למעלה מ-30,000 מבקרים פקדו עד כה את הפסטיבל שיימשך עד ה-24 לחודש, ונהנו משפע הצגות מקור, הצגות מובילות של מיטב תאטראות הילדים בארץ וממופעי רחוב שנבחרו מרחבי העולם.
 • פסח על-חלל בעופר גרנד קניון

  עופר גרנד קניון חיפה, מקבוצת קניוני עופר, עורך פסטיבל פסח על-חלל עם שלל פעילויות ומופעים לכל המשפחה!
 • פסטיבל פסח בקניון עופר הקריון

  קניון עופר הקריון, מקבוצת קניוני עופר חוגג את חג הפסח בפסטיבל פליי דייט עם מגוון הפעלות ומשחקים אתגריים במהלך חו"ל המועד
 • "ירחים אלטרנטיביים"

  עבודת וידיאו של האמן רוברט פופלב בשיתוף האמנית נדין שליפר
 • We Could Be Heroes

  תיאטרון קליפה גאה להציג את הפרויקט " We Could Be Heroes" . הפרויקט, הינו אירוע פרפורמטיבי, אשר יוצג לקהל הרחב במרחב ציבורי החל מה14 באפריל וב40 ערים שונות ברחבי הארץ.
 • "שפים קטנים"

  סדנאות בישול בריא לילדים בעופר גרנד קניון חיפה
 • בקק״ל יודעים שבא אביב

  מה לעשות עם הילדים בחופשת פסח? קרן קימת לישראל מציעה מגוון פעילויות חינמיות לילדים (והוריהם) בפריסה ארצית במיוחד לחג האביב ולמזג האוויר הנעים, המתאים לטיולים ברחבי הארץ שצפוי בחול המועד פסח
 • שבת משפחות קבוע בקניון סינמול

  מידי שבת קניון הסינמול פותח את שעריו למשפחות הצפון, לשבתות משפחתיות מלאות בפעילויות עם הילדים החל משעה 11:00.
 • בית הספר לקוסמים צעירים

  בפסח הקרוב בפסטיבל חיפה הבינלאומי ה-29 להצגות ילדים מוצאים את ליאור סושרד הבא בבית הספר לקוסמים צעירים – הדור הבא של הקוסמים בישראל
 • רוטרי חיפה תורם לנזקקים לפני החג, "קמחא דפסחא".

  מועדון רוטרי חיפה מגייס מחבריו גם השנה כבכל שנה תרומות נדיבות למען "קמחא דפסחא". התרומות מיועדות לבית ההסעדה
 • "שרוולי עצים"

  אירוע שירה בשיתוף הליקון במוזיאון ינקו-דאדא במסגרת השתתפותה של המשוררת נדיה עדינה רוז במקבץ התערוכות 3D
 • פסטיבל מפה ומצה - בחג הפסח

  מופעים לכל המשפחה, מפגשי סופר, הצגות לילדים, סדנאות יצירה, הפעלות מיחזור ופעילויות מלאכות קדומות
 • פסטיבל תחביבים במתחם חוצות המפרץ

  במהלך חול המועד פסח פסטיבל תחביבים בין התאריכים 21.4.18-24.4.18, ימים ראשון עד רביעי, אשר יציע מגוון רחב של פעילויות מעשירות להורים ולילדים.
 • שבת משפחות בקניון סינמול

  קניון הסינמול פותח את שעריו בפני משפחות הצפון לשבתות משפחתיות מלאות בפעילויות עם הילדים החל משעה 11:00, ועכשיו הקניון מציג את הפעילויות החדשות בחודש אפריל.
 • ביום הבחירות בוחרים לבלות בגרנד!

  עופר גרנד קניון חיפה, מקבוצת קניוני עופר, מזמין את כל משפחות הצפון וילדיהם ביום הבחירות, יום שלישי ה-9.4, להופעה של כוכבת הילדים "היללי",
 • מופעים והצגות בימי שבת בחודש אפריל במתחם חוצות המפרץ  

  מתחם חוצות המפרץ OUTLET, בבעלות קבוצת קניוני עופר ואשטרום נכסים, המהווה את מרכז הקניות המרכזי של תושבי חיפה, הקריות והסביבה,  ממשיך עם מסורת הצגות ומופעים לילדים ולכל המשפחה,  בימי שבת, גם בחודש אפריל.
 • הפנינג בחירות במתחם חוצות המפרץ אאוטלט

  מתחם חוצות המפרץ OUTLET – בבעלות קבוצת קניוני עופר ואשטרום נכסים, המהווה את מרכז הקניות המרכזי של תושבי חיפה, הקריות והסביבה חוגג את יום הבחירות בהפנינג לוהט
 • אמנים במושבה פרדס חנה כרכור

  מזה שני עשורים נחשב למוסד אמנותי מוביל. חובבי אומנות ותרבות על משפחותיהם מכל רחבי הארץ פוקדים את מושבת האמנים והיוצרים הגדולה בישראל לשלושה ימים.
 • פסיפס של ארץ ישראל בחול המועד פסח

  30 מוזיאונים ואתרים הנפתחים לציבור חינם בכל ימי חול המועד פסח, בחסות בנק הפועלים
 • בית הגפן מציג: Week'and No' 2

  סופ"ש שני פעיל בבית הגפן: סיורים, מפגשים, סרטים, במה חצופה, גלריות ועוד
 • בשורה חשובה להורים ולילדים לקראת הפסח

  פסטיבל חיפה הבינלאומי ה-29 להצגות הילדים יקיים השנה לראשונה גם הצגות המותאמות לילדים בעלי צרכים מיוחדים
 • שבת משפחות בקניון סינמול

  בשבת הקרובה 30.3 המבקרים בקניון ייהנו מסדנת אפייה מפתיעה לקונדיטורים הקטנים – סדנת קפקייקס.
 • ביום הבחירות בוחרים בהפנינג בנמל קיסריה

  המלך הורדוס מזמין את כל המשפחה למפגש הומוריסטי בין עבר להווה באווירה ססגונית בהשתתפות מיטב להטוטני ואומני הקרקס והתיאטרון של ממלכת יהודה
 • סימנים של חולשה

  תזמורת המהפכה – מגופי המוסיקה הצעירים והנועזים הפועלים כיום בארץ בניהולם של רועי אופנהיים וזהר שרון -חוברת אל ברי סחרוף ורע מוכיח כשאליהם תצטרף גם מקהלת בת שיר – הסימפונית חיפה
 • ירח משתקף באספלט

  גלריה בית הגפן וסטודיו משלך שמחות להודיע על פתיחת תערוכה קבוצתית בפרויקט 'מנהיגות נשים בתרבות' של אמניות המגיעות ברובן מרקע מסורתי.
 • סופ"ש של טעמים בגרנד מרקט

  עופר גרנד קניון חיפה מקבוצת קניוני עופר מציג, זו השנה הרביעית, את יריד האוכל הגדול, המגוון והאיכותי בצפון, "הגרנד מרקט".
 • מוזיאון ינקו דאדא מציג שתי תערוכות חדשות:

  לנה ועודד זידל, ובחלומי… ינקו – עבודות המגיבות ליצירותיו של מרסל ינקו – אייל אסולין – MAU – עבודת קיר בה מוצגים סממני סטטוס היסטוריים אל מול אלה העכשוויים. פתיחה שבת 23.3.19 בשעה 13:00
 • פורים שובר קופות

  חגיגות ענק לכבוד פורים בקניון הסינמול ברוח הקולנוע , בין התאריכים 20.3-22.3 קניון סינמול הופך לפסטיבל פורים.
 • נטלי אילון, ביצה וולקנית, סטילס צילום באדיבות המכון לאמנות / אורנים

    הגלריה I מכללת אורנים

  תערוכה חדשה: מעט אש בכלי נטלי אילון ואבי סבח  אוצרת אורית בולגרו פתיחה 17.3.19, ראשון,12:30 נעילה 18.5.19
 • עופר הקריון קריית ביאליק. צילום: מורן קדוש

  קניוני עופר חוגגים את יום האם במגזר הערבי (عيد الأم)  

  קבוצת קניוני עופר תציין  את יום האם במגזר הערבי  ב 10 קניונים ברחבי הארץ, במסגרת זו יערכו מבצעי ענק של עד 70% הנחה במגוון רשתות מובילות.
 • את פורים חוגגים רק בספורטן חיפה

  מקווים שהכנתם לעצמכם כבר תחפושת מקורית, כי השנה אתם חוגגים את פורים בהפנינג צבעוני ומיוחד
 • לילך לב ארי פרופ קרדיט: יח"צ

  יום האישה הבינלאומי במכללת אורנים

  יום האישה הבינלאומי במכללת אורנים – פרס גולדה מאיר לשנת 2019
 • "עונות השנה"

  אנסמבל סולני תל אביב בערב מגוון ומהנה בסימן כינור ומנדולינה, עם הסולנים נגן המנדולינה הבינלאומי יקי ראובן והכנר קובי רובינשטיין, ובניצוחו של ברק טל.
 • מחווה למורה והאמן אלי שמיר ולתלמידיו אמני הצפון

  מוזיאון ישראל בחר לקיים מחווה לאמן אלי שמיר ולתלמידיו בני הצפון.
 • פסטיבל מגונדרות

  לכבוד יום האישה – ספורטן חיפה בפסטיבל חגיגי שכולו מוקדש להעצמה נשית
 • סיורי שבתות בלב ואדי ניסנאס

  בואו להכיר את ואדי ניסנאס דרך האנשים שיפתחו את הדלת ויזמינו אתכם פנימה, לשתות קפה או תה צמחים מהביל, לשמוע סיפור ולשאול שאלות.
 • רואים משם שומעים מכאן

  סדרה של מופעי אופרה מצולמים בביצוע הגדולים והטובים שבמוסיקאי האופרה הפועלים היום, זמרים, מנצחים במאים ומעצבים. יצירות שצולמו על הבמות הנחשבות בעולם ובאיכות הקרנה מעולה.
 • פסטיבל בנמל: חגיגת פורים צוהלת ושמחה

  המלך הורדוס מזמין את כל המשפחה למפגש הומוריסטי בין עבר להווה באווירה פורימית וססגונית בהשתתפות מיטב להטוטני ואומני הקרקס והתיאטרון של ממלכת יהודה
 • יום האישה בתאטרון חיפה

  לרגל יום האשה עולות שתי הצגות נפלאות של תיאטרון דימונה על במת תאטרון חיפה
 • היה דבש!

  ממש כמו כוורת דבורים, כך נראה פאב 'מומוס' במהלך ההרצאה בסגנון טד שהעבירה השבוע פרופ. תמר קיסר ממכללת אורנים.
 • משנכנס פורים, חוגגים בגרנד!

  עופר קניון גרנד חיפה, מקבוצת קניוני עופר, מזמין אתכם לחגוג את החג הכי צבעוני בשנה עם מגוון פעילויות והטבות שלא תרצו לפספס.
 • חוצות המפרץ אאוטלט חוגג פורים שמח לילדים ולכל המשפחה

  מתחם חוצות המפרץ OUTLET – בבעלות קבוצת קניוני עופר ואשטרום נכסים, המהווה את מרכז הקניות המרכזי של תושבי חיפה, הקריות והסביבה,  ממשיך במסורת הפעילות לילדים ולכל המשפחה בחג פורים ומציע שלל מופעים ופעילויות בחינם.
 • קרדיט צילום: סרגיי חרצ'נקו

  נבחרת הטאיקוון-דו של מתנ"ס ליאו באק בהישגים מרשימים

  בשבוע שעבר (ה15.2) נערכה אליפות ישראל בקרבות טאיקוון-דו בעיר אשדוד.  באליפות השתתפו כ- 200 תלמידים מכל רחבי הארץ  ומתוכם 51 לוחמים ולוחמות ירוקים שייצגו את "אגודת מכבי חיפה כרמל", מתנ"ס ליאו באק מבית החברה למתנ"סים, ואת העיר חיפה.
 • חגיגות 30 שנה  לקניון עופר הקריון

  קניון עופר הקריון, מקבוצת קניוני עופר יציין החודש 30 שנה להקמתו בשורה של אירועים ומגוון פעילויות מיוחדות אשר יתקיימו במהלך חודש מרץ.
 • חוגגים את יום האישה הבינלאומי בעופר גרנד קניון

  עופר גרנד קניון בחיפה, מקבוצת קניוני עופר, מזמין אתכן ביום רביעי ה-6.3.19 לחגוג את יום האישה הבינלאומי באירוע מיוחד לנשים שיתקיים במתחם בתי הקולנוע בקניון.
 • המרחב השלישי

  מרחב ייחודי לאמנות ולחינוך בחיפה, המציע "מפגשים חדשים עם שאלות מוכרות" של זהות ושייכות, דרך עבודה עם הצבות אמנות, עמדות התנסות לקהל, ועבודת סדנה.