סימני דרך להיסטוריה בעיר

עיריית קרית ביאליק החלה להציב שלטים עם הסברים ליד מבנים הסטוריים בעיר. עד כה הוצבו ארבעה ליד בין היתר ביתו של ראש העיר לשעבר, צבי קרלינר ז"ל, ועוד בסמוך למגדל המים ההיסטורי

 

שלט ליד מגדל המים ההיסטורי. צילום: עיריית ק. ביאליק

שלט ליד מגדל המים ההיסטורי. צילום: עיריית ק. ביאליק

עיריית קריית ביאליק החלה בהצבת שלטים בסמוך למבנים היסטוריים בעיר. המיזם, הינו שיתוף פעולה בין עיריית קריית ביאליק, האגודה ההדדית קריית ביאליק והמועצה לשימור אתרים.

ועדה מיוחדת המורכבת מנציגי הרשות והגופים השותפים לעשייה, התכנסו לעיון במסמכים המתארים את תולדות העיר, ולאחר דיון מעמיק הרכיבו רשימת אתרים היסטוריים בקריית ביאליק.

עד כה, הוצבו 4 שלטים: ליד ביתו של ראש העיר הראשון של קריית ביאליק, צבי קרלינר ז"ל, אשר כיהן בתפקידו במשך 40 שנה ברציפות עד יום מותו. שלט נוסף, בסמוך למגדל המים ההיסטורי שלאחרונה עבר שיפוץ מקיף והפך למוקד משיכה עבור תושבי העיר והסביבה, בסמוך לאגף החינוך והמחלקה המשפטית בעירייה, שם היה מבנהו הראשוני של בית הספר ביאליק וליד בית הכנסת הראשון ברחוב הנרייטה סולד הבנוי בצורה מרשימה של קשתות. השלטים מספרים את סיפור המבנה בשתי שפות: עברית ואנגלית ובעתיד תושלם המלאכה כאשר יוצבו השלטים במבנים נוספים לפי הרשימה עליה המליצה הועדה.

ראש העיר, אלי דוקורסקי, הודה לאגודה ההדדית ולמועצה לשימור אתרים על שיתוף הפעולה והעזרה בהכנת השילוט וציין כי החל מהשנה הבאה אתרים היסטוריים אלו יהיו חלק ממיזם בו תלמידי בתי הספר היסודיים לומדים על עברה של העיר קריית ביאליק.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק