תור קצר לתיקים משפטיים

מערכת מחשוב חדישה תקצר משמעותית את זמני הטיפול בתיקי עזר עירוניים. המערכת החדישה מקצרת את זמן הטיפול בתיקים משפטיים, ידידותית לסביבה בהיותה חוסכת הדפסות ומונעת טעויות ואבדן מידע

 

"המערכת החדשה מקשרת באופן ישיר בין מערכת המידע של בתי המשפט ומערכות המידע האחרות של העירייה. צילום: אילוסטרציה

"המערכת החדשה מקשרת באופן ישיר בין מערכת המידע של בתי המשפט ומערכות המידע האחרות של העירייה. צילום: אילוסטרציה

עיריית חיפה השיקה השבוע את פרויקט "משפטית דיגיטלית", שבוצע בשיתוף חברת המחשוב "אוטומציה חדשה". במסגרת הפרויקט הוחלפה מערכת המחשוב בבתי המשפט של העירייה במערכת רב תחומית חדישה בעלת פונקציות מתקדמות הכוללת, קיצור זמני  הטיפול בכל תיק, חיסכון בהדפסת דפים  והקלדה חוזרת, וצימצום אבדן מידע ותיקים.

הפרויקט, שכבר הספיק לקטוף את פרס "מצטייני המיחשוב" של אתר "אנשים ומחשבים" השנה, היה בתקופת הרצה בשבועות האחרונים כאשר השבוע, לראשונה, נוהל יום דיונים שלם (90 תיקים!) תוך שימוש במערכת החדישה  ובהצלחה גדולה.

היועץ המשפטי לעירייה עו"ד רשף חן: המערכת החדשה מהוה שיפור טכנולוגי משמעותי שצפוי ליעל את עבודת הפיקוח והתביעה העירונית. בד בבד עם הכנסת המערכת החדשה עברה העירייה לשיטת ברירת משפט באכיפת חוקי העזר שלה. שינוי זה צפוי להפחית משמעותית את כמות התיקים בבתי המשפט לעניינים מקומיים".

ערן יקיר, מוביל הפרויקט מטעם אוטומציה החדשה: "המערכת החדשה מקשרת באופן ישיר בין מערכת המידע של בתי המשפט ומערכות המידע האחרות של העירייה. בקשות להישפט מזוהות אוטומטית ומועברות ישירות למערכת התביעה העירונית, לצד כל המסמכים הנלווים.  המערכת מסוגלת ליצור כתב אישום באופן אוטומטי, להעבירו לבית המשפט ואף לקבוע תאריך לדיון. לאחר הדיון מועברת החלטת השופט באמצעות המערכת להמשך הטיפול באגפים הרלוונטיים בעירייה – כמו הנפקת שוברי תשלום לדוגמא. בנוסף לכך המערכת משמשת להפקת פרוטוקולים ולפקידות בית המשפט, ובכך מחליפה את מערכת המידע ששימשה את בתי המשפט העירוניים עד כה. בזכות שיתוף הפעולה עם צוות  עיריית חיפה הצלחנו לקצר באופן משמעותי את זמן הטיפול בכל תיק, לחסוך הדפסות על נייר ולמנוע טעויות ואבדן מידע."

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה