הייתי ממציא אותך

יונה יהב פרגן ליוצר אוהד חיטמן בטקס שערך לאנשי תיאטרון חיפה לרגל הזכייה בפרס התיאטרון הישראלי עבור מצונות בתחום

יהב וצוות התיאטרון. צילום: דוברות עיריית חיפה

יהב וצוות התיאטרון. צילום: דוברות עיריית חיפה

ראש עיריית חיפה, יונה יהב, ערך בשבוע שעבר קבלת הפנים לאנשי תיאטרון חיפה לרגל זכייתם בפרס התיאטרון הישראלי לשנת 2015 עבור מצויינות בתחום התיאטרון בישראל. תיאטרון חיפה הוא הזוכה הגדול בטקס פרסי התיאטרון עם המספר הרב ביותר של זכיות.

המחזמר "בילי שוורץ" גרף ארבעה פרסים, כולל פרס המחזמר הטוב ביותר, היוצר בתחום המוסיקה – אוהד חיטמן, השחקנית הראשית הטובה ביותר  – טלי אורן, שחקנית המשנה הטובה ביותר – מיקי קם, ובפרס התאורה הטובה ביותר לפליס רוס בהצגה "פסיכוזה".

הנהלת התיאטרון, לרבות המנהלת ניצה בן צבי, השחקנים, ובהם מיקי קם וטלי אורן, ואנשי הצוות השתתפו בקבלת הפנים וקיבלו מראש העירייה תעודת הכרה על מיצובו של תיאטרון חיפה כתיאטרון מוביל, אשר שמו וההצגות פרי יצירתו הולכים לפניו.

יהב פנה לחיטמן ומר לו בחמימות: "אם לא היית, הייתי ממציא אותך, ועל ההמצאה הזו לבד הייתי מקבל את תואר יקיר העיר".

תיאטרון חיפה לא נשאר חייב ורגע לפני הסוף התקבצו כל השחקנים על הבמה והחלו לשיר שירים מהמחזמר הזוכה יחד עם ראש העירייה והנהלת העירייה.

יהב: "אני ראש העירייה הראשון שנולד בחיפה, וכשהייתי תלמיד בית ספר החליט ראש העירייה דאז, אבא חושי, להקים את תיאטרון חיפה. אותנו התלמידים חייבו ללכת להצגות התיאטרון. כאן ניטעה בי אהבת התיאטרון ומאז לאורך כל פעילותי הציבורית אני עסוק ביוזמות בתחום התרבות.  עם כניסתי לתפקיד נאלצתי להתמודד עם משבר קטסטרופאלי שאיים על המשך קיומו של התיאטרון כתיאטרון יוצר, והודעתי שהיד שלי לעולם לא תחתום על סגירתו של תיאטרון. אני שמח על זכייתו של התיאטרון בפרס היוקרתי במשמרת שלי ועל כך שיוצר המחזמר, אוהד חיטמן, בחר בנו".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה